Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mitől lehet ez? Hogyan vethetn...

Mitől lehet ez? Hogyan vethetnék véget ennek az ördögi körnek?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 20 éves vagyok, elsőéves egyetemista.

Hatalmas lendülettel és extrém motiváltan kezdtem el az egyetemet. Ezután összeköltöztünk a párommal.

A parkapcsolatunk stabil, egyikünknek sem első, sem második kapcsolat, tehát komolyan tervezünk a másikkal.

Az utóbbi 1 hónapban ugy érzem teljesen megváltoztam kicsit sem jó irányba, és úgy gondolom önpusztító üzemmódba kapcsoltam valamiért.

Kedvetlen vagyok, nincs kedvem takarítani (pedig IMÁDOK!), nincs kedvem főzni, sütni (pedig eddig hetente készítettem valami finomságot akar többször is), és az egyetemet is elkezdtem hanyagolni. Hatarozottan meghíztam, nincs libidom, nem tetszem magamnak, ha párom olelget puszil imádom, de megfogja a hasamat és úgy felmegy a vérnyomásom és olyan szorongást érzek hogy azt ide nem tudom leírni …ördögi kör hogy szomorúságomban természetesen csokit eszek vagy bármit ami kaloriadus, és ezután jön a bűntudat…

Nem tudom mi váltja ezt ki, párom nagyon megértő és többször beszélünk erről, így biztonságban és támogatva érzem magamat.


De nyomorult érzés és közeledik a vizsgaidőszak, nem csinálhatom ezt így tovább mert leamortizalom magam lelkileg…



dec. 1. 23:18
 1/8 anonim ***** válasza:
64%
Menjetek el kocogni estenkent. Mindennek jot tesz, test, lelek, ossztartas.
dec. 2. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Már bocsánat, de ha ez lenne a megoldas/kivitelezhető lenne/szeretnénk ezt csinálni mindketten…. Akkor már megtettük volna, de se motiváció, se idő, a másik hogy nem tudom milyen időjárás van arrafelé, de napközben 0 fok, biztos jó ötlet futni benne, mondjuk tüdőgyulladást kapni. Kimegyek 10 percre igazán felöltözve és nem érzem a lábam. Párom minden nap 6-7 után ér haza amikor már korom sötét van és akar már - is….

Szerintem a sport nem megoldas egy komplex problémára, főleg egy olyan embernél mint én, aki gyűlöli a sportokat és plusz szorongást vált ki a gondolat is, de köszönöm a tippet

dec. 2. 08:45
 3/8 anonim ***** válasza:
43%
Ne kifogasokat keress, hanem megoldást. Pszichológus tud segíteni.
dec. 2. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Pszichiáterhez nézz el. Tipikus depressziós-szorongós tüneteket produkálsz. Ezeket ne egymással beszéljétek meg, mert a szakember érti mi miért történhet így. Az tök jó, hogy felismerted, hogy problémáid vannak, amik nem csak lelkiek, hanem testiek is.

Ha nincs szükség gyógyszerre, akkor javasol terápiát, életmódbeli változtatásokat. De ha amúgy gőzöd sincs mitől alakulhatott ki ez az állapot és nem is tudod mi rakhatná rendbe, akkor érdemes elfogadni a kémiai segítséget. Helyrebillenti az agyad, aztán szépen le lehet ezeket is tenni.

dec. 2. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ha a sportnak már a gondolata is szorongást vált ki, amellett, hogy gyűlölöd,akkor ott nem ördögi kör van, hanem súlyos érzelmi problémák, amikben szakember tud segíteni. Elindulni baromi nehéz, az tény, de ha olyan orvost találsz, aki illeszkedik a személyiségedhez, jól tudtok együtt dolgozni a gondjaidon, pár hét múlva máshogy fogod látni ezt a helyzetet.
dec. 2. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Illetve azt sem szabad elfelejteni, hogy a genetika, teljesen endogén módon jelentkező depresszió is gyakori dolog. Legtöbbször nem is érdemes keresni az okokat, mert ha tudjuk mitől vagyunk rosszul, akkor tudunk tenni ellene, de ha nem, akkor csak magyarázzuk a rosszullétet adott dolgokkal. A nap végén minden kémia. Ugyanúgy fel tud borulni az idegrendszer egyensúlya is, ahogy egy vírust is elkaphatsz. Senki sem immunins a mentális betegségekre. Nem csak a gondolatainkban, hanem érzéseinkben, cselekedeteinkben, közérzetünkben, alapvető biológiai funkcióinkban is érintenek minket az ilyen betegségek. Nekem például a gyógyszer hozta vissza a libidóm és életkedvem.

El kell menni dokihoz, és megfogadni a tanácsait. Ő látni fogja, ha kell a gyógyszer vagy sem. Feleslegesen nem fog felírni tablettákat.

dec. 2. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

Na történt valami változás?

A pszichológus szerintem is jó ötlet, mert rávilágíthat olyanra is amire eddig nem gondoltál

Viszont én a gyógyszerekben nem nagyon hiszek, inkább a természetes megoldásokban és az okok feltárásában

És van olyan elvetemült aki 0 fokban is fut, (én inkább megmaradok a szobabiciklimnél) de ha nem is futás akkor egy séta felfrissíti az elmét az is tuti

Majd írj végül tettél-e lépést valamilyen irányba

febr. 5. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Orvost nem kerestem, állami nem sokat segít (tapasztalat)… sőt…

Magánra pedig nincs keretem, főleg, hogy az sem tuti…

Utóbbi időben kisebb gondom is nagyobb volt ennél a kérdéskörnél, paromnak voltak egészségügyi problémái, én 2* voltam nagyon nagyon beteg.

Megcsinaltam a vizsgáimat, ez egyébként adott egy kis motivációt hogy láttam, hogy meg tudom csinálni. Májustól kénytelen leszek dolgozni, úgyhogy valószínűleg szeptembertől levelezőn folytatom az egyetemet, de még nem döntöttem el…

A sportot igyekszem úgy megoldani, hogy talán egyetemen belerakom az orarendbe a sportot es le járok majd hetente az edzoterembe, hátha a társaság is erősít majd

febr. 6. 12:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!