Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan vethetnék véget neki?

Hogyan vethetnék véget neki?

Figyelt kérdés

Kb. 10 éve küzdök depresszióval. Az életem monoton, unalmas. Akik voltak barátaim/barátnőim elhagytak idővel.

Többször gondolkodtam az öngyilkosságon. Már semmi nem motivál. Nincs kitartásom, kitartásom semmihez, egyszerűen mindig jön egy olyan pont mindennél, amikor úgy érzem hogy csak az időmet/energiámat pazarlom feleslegesen. Már csak azért kelek fel mindennap, hogy bemenjek dolgozni, hazajöjjek, aludjak. A szabadnapok még rosszabbak, nem tudom lekötni magam semmivel mert folyamatosan ez az érzés emészt, és inkább iszom, hogy eltompítsam a "belső fájdalmaimat". Nem akarok már így élni. Találni akarok valakit, akivel a közös jövőnket tervezhetjük, szeretnék vidáman, boldogan felkelni, és megélni a napjaimat, nem csak végigszenvedni, de teljesen kilátástalannak látom a helyzetemet, olyan mintha egy végtelen sötét alagútban menetelnék mindennap. Mit lehetne tenni hogy ez ne így legyen (már ha lehet egyáltalán)?

25F


2020. máj. 19. 11:38
 1/4 anonim válasza:
0%

-minden nap aludj legalább 8 órát

-szedj valamilyen multivitamint, ettől az agyad kémiája is helyreáll

-fuss/kocogj legalább 2 naponta néhány kilométert valamilyen edzőteremben vagy a szabadban

-minden nap egyél meg egy banánt és egy almát

-próbálj meg leszokni a koffeinről, mert az csak stresszt generál


Ezek az alapok, ezeket tartsd be, teljesen megváltozik a felfogásod, hidd el.

2020. máj. 19. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

a súlyos depresszión nem fog segíteni a banán.

menj el szakemberhez

2020. máj. 19. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Persze, hogy lehet tenni ez ellen. Menj el szakemberhez, mivel ezen már nem hiszem, hogy egy átlag ember tud segíteni. Ha elég jól érzed magad hozzá, akkor kezdj el sportolni, barátokat szerezni akár interneten. Ne szigeteld el magad másoktól, mivel attól csak rosszabb lesz.

Az viszont jó dolog, hogy még vannak valamilyen céljaid az életben és nem adtad fel teljesen. Ha szeretnéd, én is beszélgetek veled szívesen, bár a nagy korkülönbség miatt nem hiszem, hogy bennem barátra lelsz:)

2020. máj. 19. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 ASegélyember ***** válasza:
Én is így érzek csak én lány vagyok.
2020. máj. 19. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!