Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mi okozhatja a reggeli rossz...

Mi okozhatja a reggeli rossz közérzetet?

Figyelt kérdés

Múlt hét csütörtök reggel elájultam, mert hirtelen, félálomban ugrottam ki az ágyból, és leesett a vérnyomásom, körülbelül 3 percig nem voltam magamnál, viszont utána már semmi baj nem volt.

Annyi, hogy egy kicsit beütöttem a fejemet, miközben összeestem (ezt anyukám mondta, mert ő volt otthon velem, én erre nem emlékszem), de nem fáj, meg nem lett semmilyen károsodásom.


Tegnap reggel, amikor leszálltam a buszról az autóbusz állomáson, hirtelen elkezdtem szédülni, és nagyon megijedtem, mert azt hittem, megint el fogok ájulni, étvágyam sem volt egy ideig, utána jobban lettem.


Azt hittem, ma reggel ez nem fog előfordulni, de megint szédültem, meg még a suliban is rosszul éreztem magam, csak most kezdek jobban lenni.



Anyukám azt mondta, lehet, hogy a kettős front visel meg, mert ő sem érezte jól magát tegnap sem, meg ma sincs jól.


Én viszont kicsit aggódom, hogy nem-e az ájulás miatt voltam-e rosszul, nem szeretnék hiányozni a suliból mert akkor nagyon sokat kell pótolni.


Miért lehet ez?


dec. 6. 09:50
 1/5 Csabi34 ***** válasza:

A reggeli rossz közérzetnek több oka is lehet. Fontos, hogy figyelembe vegyük az összes lehetőséget, de mindenképpen orvoshoz kell fordulnod, ha rendszeresen tapasztalsz ilyen tüneteket, mert azok komolyabb egészségügyi állapotokra is utalhatnak. Íme néhány lehetséges ok, amelyek hozzájárulhatnak a reggeli rossz közérzet kialakulásához:


Alacsony vérnyomás: Mint írtad, a csütörtöki esetben hirtelen felálláskor tapasztaltál ájulást, ami utalhat ortosztatikus hipotenzióra, vagyis arra, hogy a vérnyomásod hirtelen esik le álló helyzetbe kerüléskor.


Dehidratáció: Alacsony folyadékbevitel is okozhat szédülést és rossz közérzetet, különösen reggel, mivel éjszaka hosszabb ideig nem fogyasztunk vizet.


Vérkeringési problémák: A hosszabb ideig tartó ülés vagy fekvés után a vérkeringés lassabb lehet, ami szédülést okozhat, amikor hirtelen álló helyzetbe kerülünk.


Vércukor-szint ingadozás: Alacsony vércukorszint, különösen reggel (hipoglikémia), szintén okozhat rosszullétet, szédülést és étvágytalanságot.


Stressz és szorongás: Pszichológiai tényezők, mint a stressz és szorongás, szintén befolyásolhatják a közérzetünket, különösen ha az előző nap rossz tapasztalatok értek minket.


Migrén vagy fejfájás: A migrén vagy más típusú fejfájások rossz közérzetet okozhatnak, amit néha a változó időjárási viszonyok is súlyosbíthatnak.


Alvászavarok: A nem megfelelő alvásminőség vagy mennyiség szintén hozzájárulhat a reggeli fáradtsághoz és rossz közérzethez.


Időjárás változások: Ahogy az anyukád is említette, a meteoropátia vagy időjárás-érzékenység valóban befolyásolhatja egyes embereket, különösen frontok érkezésekor.


Mivel az általad leírt tünetek ismételten előfordultak és aggódsz miattuk, javaslom, hogy keress fel egy orvost, aki részletesebben megvizsgálhatja az állapotodat. Az orvos további vizsgálatokat javasolhat, például vérvizsgálatot a vércukor- és vérnyomás-szint ellenőrzésére, vagy esetleg kardiológiai kivizsgálást, hogy kizárjon minden egyéb lehetséges okot.

dec. 16. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Már azóta nincs semmi bajom reggelente, csak azt hittem, nem fognak megszűnni.
dec. 16. 22:12
 3/5 anonim ***** válasza:
49%
Cak bebeszélted magadnak a rosszat. Hála istennek nincs semmi bajod. Csak így tovább, mozogj sokat. Ha lehet a friss levegőn.
dec. 20. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
#3 ez a szakmai véleménye, professzor úr?
dec. 20. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Pedig a 3-asnak van igaza, valóban sokáig aggódtam, hogy bármikor megtörténhet újra, de hálistennek nem történt semmi.
dec. 20. 18:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!