Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mikor hagytatok fel az alkohol...

Mikor hagytatok fel az alkoholfogyasztással vagy mikor csöntettétek le a mértékét drasztikuan?

Figyelt kérdés
39 éves vagyok, kb 3 éve kezdtem inni, de szinte szigorúan csak hétvégén. Eleinte péntek-szombatra lebontva elég volt 1 bor vagy 1 pezsgő és 1-1 sör erre a két napra, majd rá egy idő múlva már 1-1 bor vagy pezsgő 2 napra és 2-2 sör. Az utóbbi egy évben viszont már hétvégére lebontva fél liter tömény, majd 7 deci tömény és 2-2 sör lett az adagom. Volt 1 szer egyszer mikor lement 1 liter vodka is a két napon, illetve a szoksásos 2-2 sör. Egy ideje már nem vagyok túl jól, mivel a májamat 4-5 napig hétköznap mindig pihentetem, csak hétvégén ment maxon, így talán nem tettem még tönkre annyira, mint aki minden nap 20 éve iszik. Ellenben az emésztésem az elmúlt 2-3 hónapban nagyon tropán van, szorulás és hasmenés váltja egymást. Na itt vannak az ünnepek, szinte minden másnap ittam 4-5 felest meg egy sört, ez totál betett, bal oldalam a bordák alatt már eléggé fáj, vélhetően a bélgyulladás kiújult (mert menet küzben enyhült és nem fájt) vagy a hajnyálmirigyem sínylette meg a dolgot és gyulladt be. Szóval 3 napja nem ittam semmit és szerintem nem is fogom most már, hétvégi 2-3 sör max. Megpróbálom az egészet letenni, mielőtt totál leépülnék 50 éves koromra. Ami a legnagyobb szívás, hogy rárdásul még diplomás szakápoló is vagyok, szóval pontosan tudtam, hogy hamar szervi panaszok lehetnek, ha évekig csinálom ezt. De a magány, a lakáshitel, a stresszes munka győzött minden hétvégén. Abbahagyni muszáj, mert nem szeretném elinni a májam, agyam, hasnyálmirigyem. Nektek mi volt az a pont, amikor abbahagytátok az alkoholfogyasztást vagy lecsökkentettétek? Érdekes, mert van olyan, aki 20-30-40 éve iszik és panaszmentes, más meg rövig idő alatt gányul van tőle.
jan. 4. 16:50
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!