Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mitől lehet néha random hasmenés?

Mitől lehet néha random hasmenés?

Figyelt kérdés
Időnként (havonta) előjön,egy üde hasmenés. Kifejezetten nem tudom mitől,de befolyásoló tényező az édesség(ha sokat eszem) a szénsavas üdítők,és a tej. Fura mert tej terméket naponta fogyasztok ugyanis azzal iszom a kávémat naponta 4x,és néha még iszok is,ami hol meg hajt,hol nem. Ha meg hajt olyan szinten fáj a hasam,hogy imádkozom, hogy végre ki jöjjön. Végül hasmenés formájában távozik. Egy jó pár napja éjjel történt az,hogy 1x eleje vizes,majd sűrűbb hasmenésem volt. Ekkor ittam egykis szénsavas üdítőt (kb.3,4 pohárral) Miért vannak ezek q kiszámíthatatlan hasmenések?
jan. 8. 22:01
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Mármint tejet iszok.
jan. 8. 22:02
 2/14 anonim ***** válasza:
77%
Epe az.
jan. 8. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
És egy nagy labor sem mutatja ki? Évek óta tart már ez,és az utóbbi időben sokat voltam "nagy" laboron,meg minden féle laboron.
jan. 8. 22:06
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az édesítőszerektől szokott ilyen lenni, ma már gyakorlatilag minden üdítőbe azt tesznek cukor helyett.


Esetleg nem lehet, hogy nálad is ez a gond? Csak egy tipp.


(Illetve nem tudom, hogy nő vagy, vagy férfi, nőknél normális a hormonális változások miatt menstruációkor pár napig havonta hasmenés.)

jan. 8. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Igen nő vagyok 27 éves, és nem vagyok túl súlyos,soha nem iszok alkoholt. Nem eszek zsíros ételt vagy csak nagyon ritkán. Olajjal főzök. Nem szeretem a nehéz ételeket.
jan. 8. 22:15
 6/14 A kérdező kommentje:
Ja és még annyival egészíteni ki ,hogy általában nincs mindennap székletem. Heti 1x,2x szoktam csak nagy WC re menni,de ezt már meg szoktam.
jan. 8. 22:18
 7/14 A kérdező kommentje:
Alhasamban érzek fájdalmat ami hasonlít a mensi görcsre
jan. 8. 22:27
 8/14 anonim ***** válasza:

Ovulációkor és/vagy menstruációkor normális 1-2 napig hasmenés.


Nem lehet, hogy nálad is akkor van?

jan. 9. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Őszintén szólva annyira nem figyeltem még meg,de nem hiszem,mert voltmar menstruáció után egy héttel,és össze vissza
jan. 9. 22:03
 10/14 anonim ***** válasza:

Akkor sajnos marad az étel "tesztelés", próbálgatás. Egy hónapig ne igyál üdítőt. Utána igyál, de persze csak otthon, hátha menne a hasad.

Utána csináld meg ugyanezt más gyanús étellel.


Ha nem derül ki, akkor sajnos doki. Nem háziorvos, hanem gasztroenterológus. Vérvétel, esetleg ultrahang, vagy kismedence CT. Vérvétellel gluténérzékenységre teszt, esetleg belégzéses laktózérzékenység teszt. További vizsgálatokat nem sorolom, nem akarlak itt ijesztegetni, na, hogy ezentúl orvostól kell orvosig rohangálnod, remélhetőleg csak valami ételre vagy érzékeny és ennyi. Azt elhagyod, és jobban leszel.

jan. 9. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!