Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mit lehet kezdeni ezzel a...

Mit lehet kezdeni ezzel a vérnyomással?

Figyelt kérdés

Mérem többször is, és a 122-136/78-87 sávban minden volt már, de pl ma inkább a sávok tetején mértem, 130 vagy felette minden alkalommal.

Tudom, hogy ez még nem vészes, de elég közel van ahhoz, hogy ez már kórosan magas legyen, pedig fiatal vagyok (27 éves), nincs rajtam felesleg (177/65), és sportolok (heti 2 óra kardió és 1.5 óra súlyzós edzés), nem dohányzom, alkoholt is elvétve iszom, amit lehet azt már nem is sózok. Szóval nagyon elkeserítő, hogy ilyen magas.

Minden mérésre dühvel reagálok, mert bosszant, hogy hiába teszek meg mindent, ilyen testbe születtem és nincs mit tenni. Ráadásul amikor elkezdem felrakni a vérnyomásmérőt itthon, már akkor érzem, hogy kezd kiugrani a szívem a helyéről, annyira ideges vagyok. Gondolom ezek sem segítenek..

Kávét iszom, többet is, nem is gyengét, viszont ez semennyire nem hat rám. Kávéivás után mértem többször is, és semmivel nem vitte feljebb, szóval erről nem mondanék le.


Mit tehetnék, hogy ezt lentebb tudjam vinni? Értem én, hogy csak 140 felett számít magasnak, de mégiscsak lassan 20-szal lépem át az optimális felső határát, a 120-at..

(jobb karon egyébként mindig 120 alatt mér, ami szintén fura)


jan. 17. 18:08
 1/1 anonim ***** válasza:
100%
Az optimális vérnyomás 120/80, 140/90-ig pedig MEGFELELŐ, de enyhén emelkedett, afelett pedig magas vérnyomásról beszélünk. A koffein inkább a pulzust emeli meg. Van, akinek eleve kicsit magasabb a vérnyomása az optimális 120/80-nál, de nincs gond ezzel, valószínűleg az erre való idegeskedés is hozzájárul egyébként ehhez. Továbbá fontos hogy legalább 15 percig legyen nyugalomban (fekvés, ülés) és utána mérje meg, ne azonnal mozgás után. Minden rendben a vérnyomásával, és ha nincs szív-és keringési betegsége akkor elég alkalomadtán mérni önellenőrzés gyanánt, nem kell gyakran.
jan. 17. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!