Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » 1 honapja kezdödött , hogy...

1 honapja kezdödött , hogy nem tudtam este el aludni . Minden nap fáradt vagyok , de nem tudok jól aludni . korán felébredek , vagy forgolodok . Esetleg valami betegségem van? Sok Kólát iszok , ha esetleg az szàmit . Napi egy energia ital .

Figyelt kérdés
6-7 órát alszok , de ez nem minőségi alvás .
febr. 11. 08:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Hány évesen nem tudod összerakni, hogy a kóla meg az energiaital tart ébren, plusz az, hogy még az ágyban is a telefont/tabletet/gépet nyomod?
febr. 11. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
A napi egy energiaital önmagában nem okozna gondot szerintem, de mint írod, sok kólát iszol. Abban is van koffein, és simán befolyásolja az alvást is. Legalábbis én azt tapasztaltam magamon. Mennyi kólát iszol kb. a nap folyamán, és mikor?
febr. 11. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Elhagyod kólát energia italt akkor meg az elvonási tünettöl nem tudsz aludni. Energia mérget hagyd el teljesen napi kola mennyiséget csökkencsd fokozatosan naponta.
febr. 11. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Vashiány?

Nálam ez okozta a hasonló problémát!

febr. 11. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
2-es. Én eleve koffein mentes Coca Colát iszok mostanában. Mert olyan is létezik. A Coca Cola gyártja a kofein mentes kólát. És én is hiába iszok kofein mentes kolát. Én se tudok aludni. Én is napi szinten maximum 6 - 7 órát tudok csak aludni. Sőt én is iszok energia italt. De az energia italt reggel iszok 8 óra és 9 óra 30 perc közötti időszakban. Igy estére ki megy a hatása, és délután már nem is iszok energia italt. Kávét egyáltalán nem iszok. Ja és a koffein mentes kóla egyébként cukor mentes kóla, tehát még a vércukor szintem se lesz túlságosan magas tőle. Ugy hogy nem a Kóla és nem az a egy - két reggeli energia ital fogyasztás ami miatt nem alszik a kérdező. De egyébként a kérdező nem írta le milyen kólát iszik.
febr. 11. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Napi 1 liter kóla sokszor alvás elött is azt iszom .Eddig nem okozott problémát mikor és mennyit ittam .
febr. 11. 09:12
 7/11 anonim ***** válasza:
5-ös voltam! És a gondolat menetemet folytatva. Már a kóla és az energia ital fogyasztás előtt is, maximum csak 6 - 7 órát tudtam aludni. És nekem már legalább 8 éve fent áll ugyan ez alvás probléma mint a kérdezőnél. Ugy hogy nem biztos hogy csak a kóla meg az energia ital. És az sem mindegy mikor issza az enegia italt meg a kólát az illető. Le fekvés előtt, vagy reggel fel kelés után. Mert a kérdező ezt nem írta le.
febr. 11. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Kérdező 6-os válaszára! Én az energia italt reggel 8 - 9 óra 30 perc között szoktam inni. Koffein és cukor mentes Coca colát iszok. Napi eloszlásban egésznap maximum 2 litert. És mint írtam már a cola és az energia ital előtt is alvási problémáim voltak. És ez már nem most hanem 8 éve kezdőtt. 5-ös és 7-es voltam.
febr. 11. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Természetesen nem csak ezek állhatnak az alvásprobléma mögött, de elsőkörben ezek tűnnek a legvalószínűbbnek, ezért érdemes először ezeket vizsgálni.

Az, hogy este is iszol kólát, simán betehet az alvásodnak. Nem azt mondom, hogy most szakíts meg mindenfajta koffeinfogyasztást, de valahogyan próbáld meg mérsékelni. Pl hagyd el az energiaitalt, vagy csak csökkentsd a kóla fogyasztást, délután 3 után már ne igyál, hogy estére csökkenni tudjon a benned lévő koffein. Esetleg megpróbálkozhatsz a koffeinmentes Coca Colával is (arany csík van a címkén).

Ne végletekben gondolkozz, ez nem jelenti azt hogy innentől nem ihatsz meg egy jó kólát, vagy energiaitalt, csupán csak pár napig próbáld ki, hogy hogyan hat rád.

febr. 11. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat mindenkinek . Vashiáyról nem tudok fél éve voltam vérvételen hibátlan volt . stresszre is gondoltam , hogy az miatt lenne . kattogok mindig minden ….
febr. 11. 10:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!