Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Vajon szedjek vasat vagy sem?

Vajon szedjek vasat vagy sem?

Figyelt kérdés

3 hete szültem és az utolsó labor szerint (kb 1 hónapja) a vas az alsó értékhez közel van, de még bőven határon belül. A nőgyógyász akihez terhesgondozásra jártam, meg megyek majd a 6 hetes kontrollra azt mondta, erre felírni nem szoktak vas készítményt, max ha akarom ír fel, de igazából vehetek a gyógyszertárban vény nélkül is valamit ,mert ez még bőven jó érték terhesség végén.

Szóval nem is irattattam fel és nem is vettem semmit sem rá. Nem szoptatok, szóval nem tudom ez számít -e. Igazából a fáradtságon meg a szívdobogás érzésen ,na meg a kiszáradt bőrön kívül semmi nem utalhat vas hiányra. Semmi más arra utaló tünetem nincs és így, hogy nem szoptatok, talán nem is leszek vashiányos. Szerintetek azért ilyen Maltofert vagy ilyesmit vegyek biztos ami biztos, vagy elég már a terhes vitaminban (azt még egy darabig akarom szedni) lévő vas mennyiség?



febr. 24. 09:22
 1/5 anonim ***** válasza:
0%

Ki az a”szerintetek”?

Az éjszakai portás? Unatkozó biztonsági őr, taxis, takarítónő?


Az orvos megmondta, ha akarsz, szedjél vény nélkülit.

Lehet, hogy van még mindig recept felírási kvóta, ki tudja?


De azt mondom, olyan ételeket egyél, melyekben sok a vas.

Itt a tavasz. Klf . Zöldségek tartalmazzák.

Arctalan, ismeretlen emberek mondják meg neked, akik nem szakemberek?

febr. 24. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

[link]


14 vasban gazdag étel, amelynek helyet kell kapnia az étrendben!

febr. 24. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
febr. 24. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha nincs vashiányod és bőven a határon belül van, akkor felesleges. Más miatt van a szívdobogás érzés, fáradtság és a száraz bőr. B vitaminok, magnézium inkább. Plusz nem rég szultél, ott a baba, persze,h fáradt vagy.
febr. 24. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha nem vagy vega és nem is szoptatsz, akkor nem kell.
febr. 24. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!