Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 7hetes terhes vagyok.(van...

7hetes terhes vagyok.(van szívhang:) Femibion1,1000-res folsavat,Béres Magnezium250mg+B6,Béres C vitamint..szedek. Illetve eddig egyszeri pár csepp rózsaszínes pecsételés végett 3×1Ultrogestan hüvelykapszulát(hüvelyi úton) Szedjek még vmit?Vasat?

Figyelt kérdés

2021. febr. 28. 19:15
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
63%
A fentieken kívül én 3000 NE D vitamint javasolnék, ugyanezeket szedtem és szedem a mai napig.
2021. febr. 28. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2021. febr. 28. 19:18
 3/22 anonim ***** válasza:
44%

Jesszusom, ez egy fél patika 😅😅

A Femibion tartalmaz alapvetően mindent amire szükségetek van, hacsak orvos nem javasolja, felesleges mellé a folsav, csak kiüríted.

A magnézium jó, illetve a C vitamin is ebben a taknyos időben.

Vasat szintén csak akkor szednék, ha doki kéri. Nekem 24.héttől kellett labor alapján, de a vasnak vannak negatív hatásai a székletre, szóval nem szedném ha nem muszáj.

2021. febr. 28. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
54%

Vas indokolt? Csak mert ha túl sok van belőle a szervezetbe, akkor megjelenik a baktérium a vizeletbe.

C vitamin ok.

Magnézium... ilyen korán még sok értelme nimcs. De nem árt.

2021. febr. 28. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
64%
Plusz folsav tuti nem kell, van eleg a femibionban. Vas tenyleg csak akkor ha verkep alapjan indokolt. Azt honnan szedted, h elkezded szedni magad?
2021. febr. 28. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:

Nem szedek vasat..

Csak kérdeztem,hogy szedjek-e..tavaly pl azért nem adhattam vért,mert annyira alacsony volt az értékem..

A védőnő azt írta,hogy majd csak 12.hét UH után kell labort csináltatnom..az még odébb van.. :/

2021. febr. 28. 19:42
 7/22 A kérdező kommentje:

[link]

Vaspótlásnál vitamin italra gondolnék..

2021. febr. 28. 19:46
 8/22 anonim ***** válasza:
68%
Az első trimeszterben is kell labor. Ezeket a kérdéseket miért nem az orvosnak teszed/tetted fel? Felesleges ennyi mindent szedni, a femibion mellé én azért szedek d vitamint, mert alacsony az értékem, még teherbeesés előtt derült ki. C vitamin sose árt, de a magnéziummal ráérsz még, a plusz folsav pedig egészen indokolatlan. Vasat majd akkor szedj, ha az orvos mondja.
2021. febr. 28. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget!
2021. febr. 28. 19:48
 10/22 anonim ***** válasza:
72%

#1

Mindent orvosi utasításra kell szedni. A folsav a folsav felszívódási zavarom miatt kell, orvosi utasításra, ha korábban hallottam volna, hogy van ilyen, tutira szedtem volna magamtól is.

2021. febr. 28. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!