Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Miért kívánom mindig délután...

Miért kívánom mindig délután az édességet? És miért csak csokit?

Figyelt kérdés

2-4 körül szokott rám törni az édesség utáni vágy és nem csak simán édes kell, ami miatt akár egy banán is jó lenne, hanem kifejezetten csokit akarok ilyenkor enni. Messze van a bolt de most is azon gondolkodom, hogy amíg kezdődik nemsokára egy megbeszélésem, gyorsan elugrok csokiért :D

Ez egy rossz szokás vagy egy hiányállapot? Mitől lehet?



márc. 26. 15:43
 1/4 anonim ***** válasza:

1) Azért mert valami nem jó az ebédedben vagy a reggelidben. Vagy nincs meg elég mikrotápanyag vagy túl kevés vagy nem elég a zöldség

2) a szomjuság egyik jele az édesség iránti vágy. Ha nem iszol elég dolyadékot pont délutanra siman okozhat ilyet

3) akkor kezded megunni a munkát, unatkozni, az ebed utan kezd leesni a cukor és mentálisan vágysz rá. Erre megoldás ha eszel valami 100-200 kalóriásat amiben van csoki is de nem az a nagy része. Pl joghurt, csokidarabok meg gyümölcs

márc. 26. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nekem van vércukormérőm (hobbi-kísérleti célokra, de arra is hogy hamar rájöjjek ha cukorbeteg lettem, egyelőre nem vagyok az tudtommal). A kísérletezésből az derült ki, hogy ha sok gyorsan felszívódó szénhidrátot eszem reggelire, délelőtt és ebédre, akkor délutánra kezd becikkcakkozni a vércukorszintem. Leesik, eszem 2 kekszet, erre felugrik jó magasra, de egy óra múlva megint leesik, ha eszem valamint megint felugrik stb.


A szénhidrát bevitel csökkentése és/vagy a lassan felszívódó szénhidrátok arányának növelése segít, és valamennyire a mozgás is, de utóbbi teljesen nem oldja meg a problémát, de mozgás nélkül már alacsonyabb szénhidrátbevitelnél előjön a probléma. Ha csak lassan felszívódó szénhidrátot eszem, akkor pocsékul érzem magam, annyira, hogy ki se tudtam próbálni ezt a variációt. Reggeli és ebéd után 1-1 kocka étcsoki megoldja, ami minimális mennyiség, ezért valószínűleg pszichológiai hátterű jelenségről van szó.


(Akit a konkrét számok érdekelnek: 70 kg és 172 cm magas vagyok, a mérések idején napi másfél órát bicikliztem összesen a munkahelyemre oda-vissza, ennyi mozgással kb. napi 2400 kcal bevitellel tartottam a súlyom. A méréseket home office napokon végeztem, de elmentem a szokásos mennyiségben biciklizni előtte és utána, mintha dolgozni mennék. A "kevés" szénhidrát kb. napi 200 grammot jelentett. A mérések előtt minden esetben kezet mostam, kizárandó, hogy a keksz fogdosása után az ujjamon maradó cukor meghamisítsa a mérési eredményeket. Az ugrálásnál az alacsony értékek 4 mmol/l körül alakultak, a magasak 8-9 mmol/l körül, akár egy óra különbséggel is előfordultak ezek a szélsőértékek a méréseknél, és semmi nem garantálja, hogy tényleg a szélsőértékekbe mértem bele, a valós változások nagyobbak és gyorsabbak lehettek.)

márc. 26. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Amúgy időszakos böjtölök, este 6 és dél között, tehát nem eszem reggelit. Délben egy szendvicset szoktam enni vagy valami könnyű hús+saláta. Amíg nem csináltam, sokkal rosszabb volt, sőt azt vettem észre, hogy ha el tudtam tolni az időablakot 2ig,akkor nincs késztetés, hogy csokit egyek.

Elmegyek egy kivizsgálásra de lehet hogy hosszú távon ez lesz a megoldás, hogy később töröm meg a böjtöt.


Az IF oka: ez eddig az egyetlen módszer amit életvitel szerűen tudok csinálni és fogyok tőle. A dietetikus pl le akart róla beszélni, de ez van.

márc. 27. 17:46
 4/4 anonim ***** válasza:
17 perc alatt úgyse fordultál volna meg, 4-re meg elmúlik, remélem kitartottál.
márc. 27. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!