Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Van valakinek bezártság...

Van valakinek bezártság érzése? Létezik erre gyógymód?

Figyelt kérdés
Pl. kozmetikusnál, ha az arcodat befedi valamivel (géz, vatta, stb.) Nekem nemrég jött elő, borzalmas, folytogató érzés...
2010. nov. 18. 07:56
 1/6 anonim ***** válasza:

Nálam is ez van, de én pánikbeteg vagyok, sok mindentől halálra rémülök.


Amúgy ami neked van az klausztrofóbia. Félelem a bezártságtól. Nekem már annyi elég, hogy mindkét kezem lefogja a párom játékból és én már úgy érzem, az életemért kell küzdenem. :( Kozmetikus, fogorvos és egyebek meg külön történet. :((

2010. nov. 18. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
nekem mikor azt mondták Lillafüreden a barlangban, hogy most pedig bezárják az ajtót, és elindulunk befelé, majdnem rosszul lettem. (védik a barlang klímáját). Liftezni sem tudok, kiszámoltam a múltkor 7 mp lett volna, és nem bírtam ki légszomj nélkül :((. A gyógymód engem is érdekelne...
2010. nov. 18. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Igazatok van, mert kis terű helyeken is szörnyen érzem magam. És köszönöm, hogy komolyan álltok a témához, mert nekem ez jelentős probléma. Ha valaki ismer vagy talál rá gyógymódot, orvost, irodalmat... bármit, kérem jelezzen! Szeretném ezt a dolgot megoldani, leküzdeni illetve kiiktatni az életemből. Köszi!
2010. nov. 19. 11:20
 4/6 anonim ***** válasza:

Fóbia gyógyítása az Interneten


kényszerbetegség, fóbia



A fóbiákban szenvedő emberek hamarosan az Internet segítségével tanulhatják meg legyőzni félelmeiket, adták hírül skót kutatók. Aberdeeni szakemberek olyan virtuális kezelési módokat állítanak össze, amelyek a beteg otthonában, az Interneten keresztül alkalmazhatók.



Remélik, hogy segíteni lehet majd az olyan fóbiákon, mint a repüléstől vagy az autóvezetéstől való félelem baleset után.


A virtuális valóságban hasonló helyzeteket szimulálnak, mint amivel a számítógépes játékoknál találkozhatunk, és így a betegeknek nem is kell elmenniük a klinikára, hanem otthonukban, a saját gépük előtt gyógyulhatnak. Előnye a módszernek, hogy egyetlen orvos egyidejűleg több beteget is ellenőrizhet.


A fóbia kezeléséhez szükséges, hogy a beteget kitegyük annak, amitől fél – mondja David Alexander professzor. – Mi irányítjuk, mit lásson a beteg, ők pedig egy a valóságos élethez hasonló helyzetben érezhetik magukat. Minél közelebb kerül valaki a szituációhoz, annál nagyobb a valószínűsége, hogy csökken a szorongása.


A módszer előnye, hogy az olyan otthonukból nehezen kimozduló embereknek is segít, akik nagyobb biztonságban érzik magukat megszokott környezetükben, az is, hogy megoldja a személyzet hiányát is.

2010. nov. 22. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Félelmek és fóbiák


félelem, fóbia



A félelem az, ami megvéd a veszélytől. A fóbiáknak nem sok közük van a veszélyhez. Olyan intenzív, irracionális félelemről van szó, ami bizonyos helyzetekben, tevékenységek közben, vagy tárgyak kapcsán keletkezik az emberben. Egy fóbia esetében tudod, hogy a félelem és a szorongás alaptalan, de nem tudod visszafojtani az érzéseidet. Ezek pedig olyan intenzívek, hogy szinte akár meg is béníthatnak.



Több mint százféle fóbiát azonosítottak már, ezeket három nagy kategóriába soroljuk: az agorafóbiák olyan nyilvános helyeken jelentkeznek, ahol a menekülés nehéz lehet, a szociális fóbiák bizonyos társasági helyzetek kerülését jelentik, míg a specifikus fóbiák konkrét helyzetekhez vagy tárgyakhoz köthetők.


Agorafóbia


Az agora az ókori Görögországban a piactér volt. Az agorafóbiás személy attól fél, hogy csapdába esik egy nyilvános helyen, vagy például egy hídon, vagy akár sorban állás közben. A félelem lényege, hogy esetleg nem tud elmenekülni, ha a szorongása elhatalmasodik. Az agorafóbia kétszer gyakoribb nőknél, kezelés nélkül akár az otthon elhagyását is lehetetlenné teheti. A kezelés tízből kilenc emberen segít.


Szociális fóbiák


Ez nem csak a szégyenlősségről szól. Az ilyen személy extrém szorongást él meg azzal kapcsolatban, hogy egy szociális helyzetben hogyan szerepel. Vajon a cselekedetei megfelelnek-e a többieknek? Látszik majd rajta, hogy szorong? Eszébe jut majd, hogy mit kell mondani? A kezeletlen szociális fóbia elvághat a többi embertől, és tönkreteheti a kapcsolataidat és a munkahelyedet is.


Klausztrofóbia


Gyakori a zárt helyeken fellépő félelem. Az ilyen személy nem száll liftbe, és nem tud alagútban utazni extrém szorongás nélkül. Fél, hogy megfullad vagy csapdába esik, de emellett sokszor „biztonságkeresési viselkedés” is megfigyelhető: ablakot nyit, vagy a kijárat mellett ül le. Ezek elviselhetővé teszik a helyzetet, bár nem oszlatják a félelmet.

2010. nov. 22. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Sziasztok!

A klausztrfobia jól gyógyítható betegség. El kell menni az sztk-s pszichiáterhez, aki egy beszélgetés alapján eldönti, hogy gyógyszerre, esetleg homeopátiás szerre, netán pszichológusra van e szükségetek És mindez ingyen és bérmentve 5 perc alatt. Csak el kell menni a dokihoz. De lehet keresni a neten is segítséget.

2010. nov. 22. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!