Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mitől lehet, hogy a nappalinkb...

Mitől lehet, hogy a nappalinkban jobban tudok aludni mint a hálóban?

Figyelt kérdés

Néha a nappaliban alszunk éjjel egy kinyithatós kanapén (nincs top állapotban, de még ok) néha a hálóban az ágyon. (tök új, max fél éves, kényelmes)Amikor a nappaliban alszunk simán végigalszom az éjszakát, max. 1x ébredek fel, hogy WC-re kell mennem. Ha bent alszunk a hálóban, legalább 5-6x ébredek egy éjszaka. (Nem vicc!) Szomjas vagyok, pisilni kell, stb. A nappaliban kipihenten ébredek, ha a hálóban alszunk ijesztően sokszor vannak rémálmaim. (Néha a páromnak is).

Biztos nem az ágyon múlik, de akkor mitől lehet?


2011. jan. 2. 14:51
 1/5 anonim ***** válasza:
Bocs, nem tudom megválaszolni a kérdésedet, viszont engem is érdekelne, ugyanis velünk is ugyan ez van. Bár nekünk nincsenek rémálmaink szerencsére, de én is és a férjem is tapasztaltuk, hogy sokkal jobbat alszunk a nappaliban. Ha nappal ledőlünk, akkor is jobban esik a nappaliban, még ha nem is húzzuk ki ott az ágyat és szűkös a hely, még így is jobbat pihenünk.
2011. jan. 2. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Igen igen ... A káros földsugárzás. Akár hiszitek akár nem, de ezért van. Ahol alszotok, vagy a fejetek alatt, vagy máshol, de van káros földsugárzás. A macskák szeretnek ott lenni, ahol ilyen van. Egyébként a káros földsugárzás jelei : a száj kiszárad, rossz álmok, nyugtalan alvás stb. Ja és daganatos betegségeknek is kedvez. Segíthet, ha átrendezitek a hálót. Szakemberek valahogy ki tudják " tisztítani" a lakásotokat.
2011. jan. 2. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Több tippem is van. Egyik a páratartalom. Nem is gondolnátok mekkora jelenősége van ennek ugyan úgy mint a szoba színének. Minél sötétebb annál megnyugtatóbb. Lehet még oka az ágy fekvése is. Próbáld meg olyan irányba forgatni mint a nappaliba levő heverőt. Túl magas párna...Ha nagyon megemeled a nyakad nem kapsz rendesen levegőt, ha meg nem eléggé akkor fájni fog a nyakad.
2011. jan. 2. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. A hálót sajnos nem tudjuk átrendezni, mert máshogy nem férnek be a bútorok. (Vagyis az az egy szekrény, meg az az egy ágy.)

Macskánk sajnos nincs, így nem tudom letesztelni a földsugárzást. Egyébként már megfordult ez is a fejemben.

Mindkét szoba majdnem egyforma színű. A párna biztos nem a kérdés nyitja, mert én párna nélkül alszom. :D

2011. jan. 2. 17:20
 5/5 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

A szoba színére én is gondoltam már. A nappalinkban a bútorok és a fal is inkább sötétebbnek mondható, ezzel szemben a hálóban kifejezetten világos minden. Teljesen frissítő hangulata van.Mikor festettük és rendeztük be, nem gondoltam hogy ilyen eredménye lesz.

Sőt, ami még nagyon érdekes. Az ágyneműhuzataink is világosak , meg egy-két kék is van. Kaptunk egyszer egy narancssárga színűt. Már mikor először felhúztam, akkor észrevettem, hogy sokkal jobb érzés az alá bebújni, jobbat is alszok abban. Amikor csak tudom, azt húzom fel. Főleg télen.

A páratartalom viszont hogyan befolyásolja az alvást? A magasabb vagy az alacsonyabb a jobb?

2011. jan. 2. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!