Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Szerintetek ez szorongás?...

Szerintetek ez szorongás? Nagyon sokszor érzem úgy, hogy mielőtt belevágnék vmibe (pl tanulás) nem tudom elkezdeni, mivel.

Figyelt kérdés
egyajta szorító érzés van a melkasomban, és csak arra tudok gondolni, hogy körülöttem nincs harmónia. Ilyenkor mindig mindent összepakolok a szobámban, kiválogatom, ami nem kell, kitakarítok stb. És mire ezzel végzek (2óra minimum) már elfáradok, hogy tanuljak. De akkor úgy érzem, h helyre állt a lelki békén és nem érzem azt a szorítást. Kb kétnaponta mindezt megcsinálom, már alig van vmi a szobámba, mert úgy érzem, hogy feleslegesek, tiszta üres, semmi dísz, mert mindig csak le akarnám törölni róla a port. Nem vagyok tistaságmániás, másnál nem zavar, de úgy érzem, hogy ha körülöttem nincs rendben minden és nincs minimális mennyiségű tárgy, akkor az elvonja a figyelmem. Amúgy mindig rend van a szobámban, de legszívesebben mindig kimosnám és kivasalnám az összes ruhám meg ilyenek, mert akkor tudom, hogy minden a helyén van. Ez betegség? Emiatt rontottam a suliban is.:/ 18/L
2011. jan. 5. 18:17
 1/1 anonim ***** válasza:
Ez kényszerbetegség. Nekem is van/volt ilyen (már kevésbé, de néha előjön), nálam abból állt, hogy nem nagyon akartam hozzáérni semmihez, minden kis hülyeség után kezet mostam, ha nem tettem, akkor ideges voltam és semmire se tudtam odafigyelni. Én "kinőttem", de szerintem pszichológus is segíthet.
2011. jan. 5. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!