Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Éjszakai izzadás oka mi lehet?

Éjszakai izzadás oka mi lehet?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Mostanában durván elkezdtem izzadni éjszaka.

Annyira, hogy fázom ezért éjszaka át szoktam venni száraz pólót, hogy ne faggyak meg.


Kérdésem az alábbi dolgok közül mi okozhatja ezt?

Fogamzásgátlót kezdtem használni

Antidepresszánst leadni

Most próbál /remélhetőleg/ helyre állni a hormon szintem egy műtét és drasztikus hormon megvonás következtében


34 éves nő vagyok. Nem klimaxolok, de az elmúlt fél évben olyan kezelést kaptam, ami átmeneti klimaxot okozott,de akkor nem izzadtam éjszaka.


Ezek okozhatják, hogy ennyire leizzadok éjszaka?

Köszi


2011. jan. 10. 12:18
1 2
 1/11 anonim válasza:
100%
Túl meleg vagy hideg van a szobában, hálóruha nem megfelelő anyagú, lehet még:lázas állapotban, pajzsmirigy túlmüködésben, alacsony vércukorszintben, asz idegrendszer verejtéktermelést szabályzó részének zavarában, gerincet érintő betegségben, helytelen táplálkkozás.
2011. jan. 10. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Szia.

Nincs meleg a szobában és pamut pólóban alszom, mint eddig mindig. De annyira leizzadok, hogy tök fázom a nedves polóban való alvástól. Nem vagyok megfázva.

2011. jan. 10. 13:22
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Ezen én is gondolkodtam. Az én életemben semmi új nem történt, kivéve az éjszakai erős izzadást, majd fázást. egy éjjel akár 2-3 alkalommal is átöltözök.

A lakásban 19 fok van, trikóban vagy pólóban alszok. Nem műszálas. én elég érzékenyen reagálok az időjárási frontokra, de ez már túlzás lenne. Én holnap megyek laborba, igaz nem emiatt, majd kiderül-vagy nem- hogy van -e vmi bajom. alacsony vércukorszintre én is gyanakodtam, mert amikor reggel felkelek, és nem eszek pár falatot, akkor szédülök, hányingerem van, szarul érzem magam. étkezés után ez megszűnik.

de nálad a hormonok is okozhatják az izzadást.

2011. jan. 10. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Köszi.

Jó, hogy elmész dokihoz!

2011. jan. 10. 14:11
 5/11 anonim ***** válasza:
rák, pajzsmirigy alulműködés, reuma stb...
2011. jan. 10. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Ja, hát a rák lenne a hab a tortán...azom már csak nincs.


De tényleg durva ez az izzadás. Most éjszaka 2-szer is átöltöztem volna /ha lett volna a közelemben 2 és nem csak 1 plusz poló/, mert majd megfagytam. A vádlim is izzad, tiszta nevetséges...tiszta ragasz az egész testem...


Undi...


Na mindegy. Még megkérdezem a hasonló hormonális zűrzavarban lévő ismerősöket, volt-e nekik is ilyen.

Ha nem jellemző, akkor elemgyek dokihoz.

Köszi!

2011. jan. 11. 11:15
 7/11 anonim ***** válasza:
velem is néha előfordul, de észrevettem, hogy akkor ha nyakig betakarózok. Pedig úgy kényelmes, meg ha kilóg a karom, akkor elalvásnál fázik is, de mégis kint kell hagynom valamennyit magamból, mert beizzadok éjjel és át kell öltöznöm, mint neked. Próbáld meg te is, hogy csak félig takarózol be.
2011. jan. 11. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nem barátokat kell kérdezgetni, hanem orvoshoz menni! A non-Hodgkin limfóma egyik tünete az éjszakai erős izzadás, más tünete nem is feltétlenül van, van, hogy csak véletlenül fedezik fel a betegséget. Ez nem azt jelenti, hogy ez az oka, de egy ilyen problémával orvoshoz kell fordulni, nem otthon ülve tippelgetni.
2011. jan. 12. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Aranyos vagy.

Sajnos elég gyakran járok dokihoz, műtét miatt...

...és ahol a kezelésem okozta atom depresszió és inszomnia is a "próbáljon ne foglalkozni vele" kategória, ott úgy gondoltam ez is az a kategória.../a betegségem egy szívás, de nem tudnak mit csinálni vele.../


Szóval nem úgy van ahogy mondod, gyakran járok dokihoz. Ez a dolog mostanában jelentkezett, ezért nem említettem még dokinak.


De valóban inkább velük kell megbeszélni.

2011. jan. 13. 11:21
 10/11 anonim ***** válasza:
Az a probléma, hogy mi nem ismerjük a teljes kórképedet, így látatlanban nem tudunk mit mondani. Benne van a pakliban, hogy az antidepresszánsról való leállás miatt izzadsz, az is, hogy a fogamzásgátló miatt, az is, hogy a menstruációd visszaállása miatt, de az is lehet, hogy egyik sem, hanem valami teljesen más oka van. Erre sem a barátaid, sem mi, idegenek nem tudunk kielégítő választ adni. Azt tanácsolnám, hogy ha ennyire nemtörődöm az orvosod (depressziónál az álmatlanságra annyit mondani, hogy ne foglalkozzon vele??) akkor feltétlen keress fel egy másikat és kérd ki a véleményét, de a teljes kórképeddel a kezedben, mert különben nincs értelme. Sajnos vannak olyan orvosok, akik nem fordítanak elég figyelmet egyes tünetekre, nem tudom, ez a tiédre mennyire igaz. Természetesen megeshet, hogy az orvosod tudja a tüneteid okát (mondjuk a kezelés mellékhatása) és ezért nem aggasztja különösebben. De én mindig azt tanácsolom mindenkinek, hogy inkább fussanak egy fölösleges kört az orvosnál, minthogy túl későn derüljön fény egy esetleges betegségre, ami mondjuk egy korábbi stádiumában jól gyógyítható lett volna. (El sem tudod képzelni hány és hány olyan beteggel találkozom nap mint nap, akik túl későn fordultak orvoshoz, és a betegségük már nem, vagy csak nehezen kezelhető)
2011. jan. 13. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!