Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Depressziós vagyok? Vagy csak...

Depressziós vagyok? Vagy csak sok a gond?

Figyelt kérdés
mert nem tudom, mivel én mindig mindennek a jó oldalát néztem, pozitívan láttam. viszont az emult időkben megváltoztam. van munkám, de gyűlölöm, katasztrófa! van kapcsolatom, de elég labilis. igaz, együtt élünk, szeretjük egymást, de sokszor úgy érzem, hogy nem ő az igazi. a családom rendes, de túl sokat vagyok velük már unom őket. pénz nincs, csak kínlódunk állandóan. a kocsink nem jó, nincs pénz megcsináltatni. stb.... már elakartam menni a környékről, de eddig nem találtam melót sehol. pedig bárhova elmennék, a párom is. és már ott tartok, hogy magam alatt vagyok, nem szeretem ha hozzám szólnak, nem szeretek találkozni senkivel. se a barátaimmal, se senkivel. egyedül szeretek lenni, max a párommal de ő is sokszor idegesít. mit tegyek? már látványos, hiszen sokan mondják, hogy látszik valami bajom van. pedig régen mosolygós, beszélgetős, vidám voltam. már nem tudok az lenni. semmi életkedvem...
2011. febr. 14. 11:28
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia!



Nem, nem vagy depressziós!


Átérzem, amit írsz... Egy kérdés: Mi a célod az életben? Hosszú távon mármint. Mit akarsz elérni? Mi akarsz lenni? Esetleg mi az ami régen akartál, de most már "nem látod elérhetőnek"?


Ezt nagyon fontos megtalálni vagy kitűzni, mert ha az embernek nincs célja, és nem megy afelé, akkor csak teng-leng az életében és nem viszi sokra. Meg unni is fogja. Olyan érzés, mintha sehol sem találnád a helyed. Úgy látom, mintha Nálad is ez lenne. Beszélgess esetleg erről a barátoddal, családoddal. Egyrészt jobb lesz a kapcsolatotok, másrészt lehet, hogy tudnak segíteni Neked.


Meg szerintem kapcsolódj ki egy kicsit, csinálj olyan dolgokat egész nap (pl. a szabadnapodon), amit nagyon szeretsz. Egyél finomakat vagy nézz meg egy filmet stb. De a séta valami kellemes helyen is sokat segít. De ne gondolkodj séta közben, hanem csak nézelődj.

2011. febr. 14. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Szia! Nekem ugyanezek voltak a problémáim,egy pár hete jöttek elő!Kedvetlen lettem,nem érdekeltek a barátok,nagyrészt szerettem egyedül lenni:(Nem találtam a helyem sehol,mentem volna,de még én magam sem tudtam,hogy hova,és miért! Az előző hozzászóló jó tanácsokat írt!Tudom,hogy nehéz,de én is végig zongoráztam ezen.Egy délután eszembe jutott,h el kéne menni futni egy kicsit(ezelőtt rengeteget mozogtam).Elmentem,futottam,közben gondolkoztam,zenét hallgattam,aztán éreztem,hogy jobban vagyok.Másnap véletlen találkoztam egy barátommal,beültünk inni egy kapcsit,beszélgettünk,ez is jól esett.Én is dolgozom,elég sokat:(Ha lehetőséged lesz rá,változtass a munkahelyeddel kapcsolatban,ha van háziállatod,pl kutya,ölelgesd meg,szeretgesd,és próbáld ki azt,amit én,hátha bejön!Hagyd,hogy magától menjenek a dolgok!Öleld meg a párodat,szeretteid,ahányszor csak tudod!Mert élet csak egy van,és ki tudja,meddig élünk! Sok sikert!
2011. febr. 16. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!