Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Az egész napomat az ágyban...

Az egész napomat az ágyban tölteném, viszont nem hinném, hogy depressziós vagyok, akkor mi a gond?

Figyelt kérdés

14-15 éves korom óta tart ez a fáradékonyság és legtöbbször akkor jön elő, amikor nem úgy viszonyulnak hozzám ahogyan szeretném, vagy ha nem úgy alakulnak a dolgok, ahogyan elterveztem. Amolyan "feladás", de egyébként is lassú temperamentumú vagyok.

Egyszerűen nincs olyan szer ami felpörgetne, kezdem azt hinni, hogy energia nélkül születtem, egy energiától fosztott test, amikor sportoltam akkor is ez volt, csak a sport időtatamára maradtam fitt, utána elég volt leülnöm 5-10 percre és már elmúlt. Bent viszont azt tetetem, hogy minden rendben, sokat nevetünk, kitalálok dolgokat, itthon viszont olyan vagyok mint egy 40-50 éves alkoholista aki egész nap fekszik, eszik meg iszik és nem érdekli semmi. Harmatgyengének érzem magam fiú létemre, pedig magas is vagyok, arányos, jól táplált.


2011. máj. 6. 01:04
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
Lustaság, némi depivel megspékelve. Nődd ki, nem egészséges.
2011. máj. 6. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
Szedj vitamint, egyél rendszeresen, mozogj, keress vmi hobbit, amitôl lelkesedsz, és járj többet társaságba.
2011. máj. 6. 04:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
Keress célokat, tervezgess. Talád meg mi motivál! Szerintem nincs semmi olyan dolog az életedben, ami különösebben lázba hozna, ezért döntesz inkább a "fetrengés" mellett. (Végül is, az, hogy nem úgy viszonyulnak az emberhez, ahogy szeretné, vagy nem úgy alakulnak a dolgok, ez is lehet, hogy mást felkorbácsolna, hogy "csakazértis" megmutatja!) De hát, semmi nincs veszve.:-)
2011. máj. 6. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:

"14-15 éves korom óta tart ez a fáradékonyság és legtöbbször akkor jön elő, amikor nem úgy viszonyulnak hozzám ahogyan szeretném"


A rossz hangulatnak ilyen a hatása. Csak nem tudatosul benned mint érzelem, hanem ilyen burkolt formában jelentkezik. A kudarcélmények lehangolnak, gyengítenek mindenkit. Lehet ez ellen küzdeni, sikeres emberek tudják, hogyan kell kijönni a gödörből. Az érzelmi intelligencia többek között ilyen jártasságokról is szól.


"nincs olyan szer ami felpörgetne"


Olyan nincs is. Átmenetileg pl. a kávé felpörgetheti az embert, vagy a nikotin is, de tartósan ezek nem megoldások, többszörösen vissza kell "fizetni" később a pozitív hatásaikat.


"amikor sportoltam akkor is ez volt, csak a sport időtatamára maradtam fitt, utána elég volt leülnöm 5-10 percre és már elmúlt."


Sport után 10 perccel az ember persze hogy fáradt. De aki rendszeresen sportol, annak általában magasabb az "energiaszintje". Egyébként az is igaz, hogy nem mindenki egyformán energikus.


"sokat nevetünk, kitalálok dolgokat, itthon viszont olyan vagyok mint egy 40-50 éves alkoholista"


Akkor két eset lehetséges:

1) valami nincs rendben otthon, de szőnyeg alá vannak söpörve a problémák

2) a munkahelyen vagy iskolában beosztják helyetted az idődet, kapsz feladatokat, motiválnak, viszont saját magadnak ezt nem tudod megadni. A megoldás az lenne, hogy tudatosan jelölj ki célokat és oszd be az idődet.


A problémád nem szokatlan. Az emberek többsége, ha ráér, nem tud mit kezdeni az idejével. Elmúlik az idő, ő meg csak azt látja, hogy semmire sem ér rá és még kipihenni sem tudja magát. A megoldás mindig az, hogy jobban kellene strukturálni az időt. Természetesen lehet, hogy valami egészségügyi problémád van, először is ki kellene vizsgálni, hogy egészséges vagy-e. Másodszor, az idődet valamilyen örömöket, sikereket nyújtó rendszeres tevékenységek beiktatásával meg kellene szervezni.

2011. máj. 6. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 A kérdező kommentje:

10:22


Találtam célt már és tervezgettem is, csak sajnos egyre inkább kétségbe vonom a létezését annak, ahogyan elképzeltem és ez még inkább arra sarkall, hogy feküdjek be az ágyba és ne gondoljak semmire.


10:42


Ha örülni kell valaminek, akkor az olyan érzést kelt bennem, hogy "ennek csak az idióták örülnek".

Egyébként az időbeosztást hogy értetted? Pl 3-tól fél 6-ig tanulok és ezt írjam le valahová, és rendszeresen kövessem a leírt időbeli utasításokat?

2011. máj. 6. 17:25
 6/37 anonim ***** válasza:

"Egyébként az időbeosztást hogy értetted? Pl 3-tól fél 6-ig tanulok"


Olyat is lehet csinálni, csak ezzel az a baj, hogy jó eséllyel azt eredményezi, hogy leülsz 3-kor tanulni, de nem tanulsz, hanem rendezgeted a füzeteidet, rajzolsz a margóra, meg folyton az eszedbe jut valami más, és piszkosul várod, hogy leteljen a tanulásra szánt 2,5 óra. Aztán szépen visszafekszel az ágyba, mert a kudarc, hogy nem sikerült tanulnod, még levertebbé tesz.


Ha tanulás, akkor így kell beosztani: "ma megtanulom ezt meg ezt".

2011. máj. 6. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:

"Ha örülni kell valaminek, akkor az olyan érzést kelt bennem, hogy "ennek csak az idióták örülnek"."


Nem logikus gondolat. Nem attól vagy kifinomultabb, hogy nem örülsz annak, aminek örülnek az idióták.


Ez a teknőc szereti az epret:


[link]


Ha szereted az epret, attól sem a teknőc szintjére nem süllyedsz, sem a zsenialitásodat nem igazolja, ha elhatárolódsz a gyümölcsök élvezetétől.


Egyébként szerinted ki előtt akarod bizonygatni, hogy nem örülsz annak, aminek az idióták? Ki előtt szégyenülsz meg szerinted, ha primitív dolgoknak örülsz? Ezeken is gondolkodj.

2011. máj. 6. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 A kérdező kommentje:

19:40


Magam előtt, de sok helyett eltorzult gondolat beismerem, sok benne a kivetítés stb.

Szerinted mi igazolja akkor a zsenialitást?

2011. máj. 7. 12:13
 9/37 anonim ***** válasza:

"Magam előtt"


Elhiszem, hogy így érzed, ugyanakkor nem hiszek benne, hogy valaki ténylegesen tudja önmaga előtt szégyellni, ha örül valami egyszerű dolognak.


Pontosabban van ilyen, de az más: azt jelenti, hogy az illető nem tud lazítani, elnyomta a játékos, gyermeki érzéseit.


Önértékelési probléma, amit a pszichoterápia képes kezelni.


"Szerinted mi igazolja akkor a zsenialitást?"


Zseni az, aki zseniális dolgokat (műalkotás, tudományos eredmény, megnyert csata, stb.) hoz létre.

2011. máj. 7. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 A kérdező kommentje:
Azt hiszem az a legnagyobb bajom, hogy a világ amit elképzelek, egyszerűen nem létezik.
2011. máj. 7. 16:18
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!