Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha elhagyom a gyógyszereket...

Ha elhagyom a gyógyszereket saját felelősségre, megmondjam az orvosomnak vagy ne?

Figyelt kérdés

Szóval:

pánikbetegség/szorongás/gyomorideg. kaptam antidepit két évvel ezelőtt, letompított, nem szerettem, nem oldotta meg a problémát, kitudja mi a szart csinál az agyamban. szóval úgy döntöttem hogy csökkentem és szép lassan elhagyom... 3 gyógyszerrel kezdtük, az orvos beleegyezésével másfél és után már csak egy maradt a háromból, egy 50mg-os Fevarin. Nem engedte tovább csökkenteni, se elhagyni...


Viszont én megakartam tőlük szabadulni VÉGLEG, és ha úgy adódna, alternatív gyógymódokat próbálnék ki. Nem szeretnék antidepresszánsokat szedni, ennyi! mert ha a pszichiátert választom, életem végéig, minden kis gyomoridegre, vagy bármilyen stresszre bogyókat kéne szednem. hát én nem szeretnék. kérlek ne bizonygasd, hogy én milyen felelőtlen vagyok, mert elhagytam őket (hozzáteszem, hónap szünetekkel csökkentettem, és figyeltem az állapotomat... három hónapja nem szedek semmit, és jól érzem magam, enyhe gyomorideg, de most szarjam össze magam és menjek begyógyszerezni magam???)


szóval most vagyok 17, két-három havonta jártunk ellenőrzésre. most is kéne menni, és nem tudjuk mi legyen... Az a kérdésem hogy az anyumnak származhat ebből valami baja, hogy felelőtlen a gyerekét illetően, vagy valami hasonló?

Másik: menjünk el és közöljük vele, hogy saját felelősségre csökkentettem? gondolom leoltana, de nagyon. és hiába mondanám azt, hogy alternatív gyógymódokhoz folyamodok, szerintem nem örülne neki, hisz nem őt fogom pénzelni.



Várom a válaszokat, gondolom jönnek majd a gyógyszer imádó, gyógyszer nélkül nem gyógyulsz kommentek. Aki pedig hasznos választ ad annak nagyon köszönöm!!!


2011. szept. 1. 19:33
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem lehet belőle semmi baja, neked is jogod van elhagyni,de szülői beleegyezéssel végképp.

Szóljatok az orvosnak,hogy tudjon róla (ha még járni fogtok hozzá)

2011. szept. 1. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nem akarunk hozzá járni... Homeopatához járunk, de nem csak szorongással hanem főképp egyéb gondokkal is, pl ekcéma. Lényegtelen, szóval nem szeretnék többé pszichiátert!
2011. szept. 1. 19:45
 3/5 anonim ***** válasza:

Nagyon jól tetted, h abbahagytad a gyógyszerszedést! Az antidepresszánsok nem oldják meg a bajodat, max elfedik, de sokszor még azt sem. A pszichiáternek meg megmondhatjátok, h már nincs szükséged rá, köszönitek szépen. Nem hiszem, h ennél többet az orrára kéne kötni.


Amúgy a szorongás/pánikbetegség szempontjából egy pszichoterápia (de semmi gyógyszer mellé!) nem lenne rossz. Én is jártam 3 évig és ez életem legjobb döntése volt. Renegeteget tanultam magamról és az emberi kapcsolatokról úgy, h ez közben fel sem tűnt.

2011. szept. 1. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekem ugyanez a betegségem volt, én is háromféle gyógyszert szedtem. Pár hónap után önkényesen csökkentettem az adagot és végül elhagytam fokozatosan mindet. Elmentem az orvosomhoz és elmondtam neki. Nem szúrt le, sőt örült neki.
2011. szept. 1. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
az alternatív gyógymód ugyanúgy, ahogy a tabik nem az okot, hanem a tünetet szüntetik meg. Viszont a pszichiáterek sem feltétlenül, de a pszichológusok meg ugye egyáltalán nem gyógyszerpártiak, kivéve ha muszáj, de ezt valóban helyettesítheted természetesebb módokkal. Viszont ez nem oldja meg a problémád. Sz'al egy pszichoterapeuta sem ártana ;)
2011. szept. 2. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!