Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Köldöktől lefelé milyen belső...

Köldöktől lefelé milyen belső szervek vannak belül?

Figyelt kérdés

Minden reggel fáj a hasam, az alhasamnál, nagyon erősen, mintha egy kést húzogatnának benne... Ez tényleg minden reggel jelentkezik, 10-20 percig, max fél óráig van, aztán elmúlik. De már lassan elrontja minden napomat... Tényleg, néha úgy fáj, hogy csak ülve hajlongani tudok, még kiegyenesedni se. Korábban gyanakodtak egy-két dologra, voltam vérvételen és vizeletvizsgálaton is, vér alapján lisztérzékenységre gondoltak, de a gyomortükrözés kiderítette, hogy nem az. Vizsgáltak még UH-val is, de nem találtak semmit. Nőgyógyász is megultrahangozott, cisztára gyanakodott, de nem látott semmit. Azt mondták, lehet hogy pszichés eredetű. De ez egyszerűen nem lehet az!

Általában székelés előtt is fáj, és néha közben is. Ma reggel különösen durva volt, és egyből utána wc-znem is kellett, és zöldes volt a kaki. Őszintén szólva, eléggé megijedetem, hogy mi van már velem... Megint menjünk el belgyógyászhoz? És ha megint nem találnak semmit? Keljek fel minden reggel azon parázva, hogy talán nem készülök el időben, mert mi van ha nem tudok mozdulni se a hasfájástól? Ez így nagyon nem normális. Anyukám meg nem igazán érti meg, azt mondja mindenkinek fáj egy kicsit a hasa, ha wc-znie kell. De ez nem átlagos fájdalom már...

Kérlek, ha valaki végigolvasta, próbáljon meg valami tanácsot adni!

17/L


2011. márc. 4. 15:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Melyik oldalt fáj?Jobb vagy baloldalt?Nekem ilyen tüneteim vannak minden reggel,és nekem baloldalt fáj(görcsöl)minden reggel,pedig már megállapították a tejcukor allergiát is...és nekem is mindenki azt mondta hogy lelki eredetű,valami nincs rendben az életemmel.Fél évig jártam kórházról-kórházra,minden fájdalmas vizsgálatot végig csináltam,mert nem voltam hajlandó elfogadni hogy ez pszihés.Mivel semmilyen szervi bajt nem mutatott semmi ki,ezért elfogadtam hogy tényleg lelki eredetü(irritábilis bélszindrómának hívják).Nekem legalábbis ez van.Talán menj el végbéltükrözésre,én már azon is túl vagyok.
2011. márc. 4. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Értem, hát nekem is ennyit tudtak mondani. De neked tényleg van valami komoly stresszfaktor a háttérben? Mert nekem max az iskolai stressz, és az itthoni veszekedések. Vagy az elég?
2011. márc. 4. 17:30
 3/11 anonim ***** válasza:
Igen van stressz az életemben,de nem is gondoltam rá sosem.Viszont amikor több orvos is mondta(min.40 orvosnál voltam),elgondolkoztam,és rájöttem mi nem jó.A suli éppen elég,hidd el.
2011. márc. 4. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Értem. Egyébként inkább a baloldalon fáj. Néha, mikor elül a "nagy" fájdalom, még akkor is olyan rossz érzésem van azon a tájékon. 40 orvos... nem semmi.

Amúgy anyukám megy jövő héten belgyógyászhoz aranyér miatt, azt mondta talán elvisz.

Egyébként én is látom a hibákat az életmódomban... nem sportolok rendszeresen, csak heti 1x-2x maximum, sok zsírosat eszek, és emellé túl keveset iszok. Már próbálok változtatni, de mindig visszacsúszok, vagy nem veszem elég komolyan... Tudom ez az én hibám is. És azért nyugtatna meg, ha nem találnának semmit, tudnám, hogy csak rajtam múlik a változás.

2011. márc. 4. 18:28
 5/11 anonim ***** válasza:
Pontosan baloldalt fáj nekem is!!!Igen tényleg ennyi orvos látott már,mert nekem 4 hónapig hasmenésem is volt,de akkor kiderült a tejallergiám.Viszont nekem baloldalt alulról szinte a mellemig egyvonalban fáj mindig,mondta a dokim,hogy az a vastagbél,és ezt a fájdalmat a stressz okozza.Néha mikor tapogatom,mert már úgy fáj,hogy automatikusan oda nyúlok,kis csomókat érzek.Azok a csomók is a stresztől van,aztán elmúlik,és újra előjön,de ott baloldalt mindig fáj,már lassan 2 éve.
2011. márc. 4. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Egyébként nem szellentesz?Nincs hasmenésed?Ne egyél zsírós kaját,se túl cukrosat,mert azok fokozzák a fájdalmat,legalábbis nálam.
2011. márc. 4. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
De, szellentgetek és nagyon büdös. Hasmenésem, hát az így van, hogy: volt úgy, hogy 1 hétig hasmenés-szerű volt, mindennap ilyen hígabb, akkor utána pár napig egyáltalán nem kakiltam, utána naponta és normálisat... Jobban változik, mint az időjárás. És ma konkrétan zöldes volt (nem hasmenés, rendes szilárd). Néha nagyon büdös. Néha még foltot sem hagy a wc-papíron, néha meg nagyon olyan lesz. Tényleg, annyira változó, hogy az durva...
2011. márc. 4. 20:06
 8/11 anonim ***** válasza:
[link] Olvasd el...biztos vagyok benne,hogy egyeznek a tünetek.Ja,és van egy kép ahol a beleket mutatja,nekem pontosan azon az oldalon fáj(bal),és ahogy írtam,az a vastagbél.
2011. márc. 4. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Igen, abszolút passzol. Egyébként hallottam már az IBS-ről, de nekem ezt így nem mondta ki az orvos. Miután kiderült, hogy nem vagyok lisztérzékeny, mondott még pár lehetőséget, többek között a Crohn-betegséget is. És az viszont súlyos, nem? A tv-ben láttam egyszer egy nőt, akinek az volt, és utána a végbelét kivezették a hasfalára, és így kell leélnie a hátralévő életét. Ez azért nagyon durva.
2011. márc. 4. 21:23
 10/11 A kérdező kommentje:
De most olvasom, annak azért még durvább tünetei is vannak a nekem lévők mellett... Egyébként egy nagyobb diéta elkezdése előtt is érdemes konzultálni az orvossal, ugye?
2011. márc. 4. 21:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!