Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Hogyan tudnám "kikapcsolni"...

Hogyan tudnám "kikapcsolni" az agyamat éjszakára, hogy jól tudjak aludni?

Figyelt kérdés
Nem vagyok jó alvó. Azt tapasztalom, hogy lefekvés után állandóan gondolkodom azon, hogy mi történt, mi fog történni, mit kell tennem stb. és ezért csak forgolódom órákig és mire el tudnék aludni, reggel lesz. Hogyan szabaduljak meg ettől a szokástól? Semmi sem segített eddig, mert amint előkészülök az alvásból, jönnek a gondolatok és nem tudom befolyásolni ezt.
2009. márc. 3. 11:50
 1/4 A kérdező kommentje:
alvásra*
2009. márc. 3. 11:53
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Próbáld nem továbbgondolni a gondolatokat. Ne ragadd meg őket, hagyd, hogy csak átfussanak a fejeden. Nem egyszerű, de lehet gyakorolni.

Patikában vehetsz melatonin tablettát is. Meg is vizsgáltathatod magad, lehet, hogy a szervezeted nem termel elég melatonint (pl. stress csökkentheti a termelődést) ezért vannak problémáid.

[link]

2009. márc. 3. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
100%
Hasonló problémákkal küzdök már rég.Olvastam egy cikkben,hogy ki kell találni egy "álomképet"ami nagyon tetszik neked(megnyugtat) és mindig csak erre kell gondolni ha pörög az agyad.Eleinte nehezen megy,de én már pl.rutinosan tudom akarattal szép dolgok felé irányítani a gondolataimat.(Egy tisztás,forrással,folyóval,pillangókkal,fűzfával,szeretteimmel...idilli kép!)Bevált!Mára odáig jutottam,hogy bármikor tudom ezt alkalmazni.
2009. márc. 3. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat! Mindkettő nagyon hasznos volt!
2009. márc. 3. 13:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!