Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Normális, hogy szin te fóbiasz...

Normális, hogy szin te fóbiaszerűen félek a hányástól, hányingertől?

Figyelt kérdés
Egyszerűen úgy érzem olyankor, hogy mindjárt meghalok, a legrettenetesebb érzés, nagyon utálom. Nagyon félek tőle. Ezért sem merek sokat inni, mert utálom az érzést és mert disznónak érzem magam. Ugyanígy érzek a vérvétellel kapcsolatban is, egyszerűen sose éreztem még olyan rosszat, mint amikor ott majdnem elájultam... miért félhetek ettől ennyire?
2011. ápr. 24. 23:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Hát ez elég erősen a pánikbetegségre hajaz.. A hányásosnak külön neve van azt tudom, a vérvételesnek is biztos van. Vigyázz nehogy elfajuljon a helyzet!!! Ha rosszabbodik a félelem vagy ha már a mindennapjaidat is befolyásolja (akár csak egy kicsit is), akkor menj sürgősen pszichológushoz!
2011. ápr. 24. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Lehet, sőt biztos vagyok benne, hogy emetophobiában szenvedsz. (Iszony, undor hányástól) ...

Esetleg pluszba még tű vagy/és vérfóbiád is...Bár a vérvételnél én is ki vagyok, de inkább a fájdalomtól félek.

2011. ápr. 25. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Lányommal voltak ilyen problémák úgy 11-től 14 éves koráig. Iszonyúan félt a hányástól.Már-már pszichiáterhez akartam elvinni, de azt találtam neki mondani. Ide figyelj kislányom: Ne félj a hányástól, mert ellene nem tudsz tenni semmit, ha valami ki akar jönni az úgyis megtörténik. Fogalmam nincs hogyan hatott a pszichéjére ez az egyszerű mondat, de utána valahogy nem hallottam tőle, hogy fél a hányástól.
2011. ápr. 25. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező,nekem egy az egyben ugyanezek a problémáim, 24 éves vagyok,és egyszerűen annyira kiborultam már ezektől,hogy elmentem pszichológushoz.

A hányásfóbiának is lelki oka van (nálam ez egy kiskori feldolgozatlan trauma), és a vérvételtől való félelemnek.

A hányásfóbiámat két dologgal próbálom kezelni (megmondom őszintén,a pszichológus ugyan jót tett,de elmúlni a dolog nem múlt el teljesen): az egyik,nagyon sok B6 vitamint eszek, banánt,és mindent,amiben van. Egyébként én lefogytam télen 10 kilót emiatt,mert nem ettem. Aztán a másik fontos dolog, nekem az is segít,hogy odafigyelek arra,mit eszem,mikor jár le az ételek szavatossága,ilyesmik.És hogy próbálom magam mindig lenyugtatni,mert tudom,hogy lelki eredetű a hányingerem.

Ha már az életminőséged is rontja ez a dolog,akkor fordulj vele pszichológushoz,hidd el,hogy sokat segít.

Ezt a dolgot ne úgy közelítsd meg,hogy normális-e vagy sem,egész egyszerűen fogadd el. Én is pokolian szégyelltem magam emiatt évekig,pláne,hogy én nagyon szeretnék a kedvesemmel kisbabát pár éven belül,és ott a hányinger na meg a vérvétel nagyon gyakori. De nem szabad szégyellni,én azzal nyugtatom magam,hogy más meg a fogorvostól fél, na én attól pont nem,vagy más nem mer magasban lenni,én igen... mindent le lehet küzdeni,mindennel meg lehet birkózni, a lényeg,hogy hidd el,hogy ezzel lehet és kell is együtt élni. Nagyon sok múlik a gondolatok erején.

Sok sikert neked,remélem tudtam segíteni!

2011. ápr. 25. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Hú, hát azért ennyire szerencsére nem komoly a dolog, a mindennapjaimat abszolút nem befolyásolja, csak akkor van gáz, ha valamiért nagyritkán hányok. Tegnap este, amikor kiírtam, akkor például megettem egy csomó töltött káposztát és ittam rá két nagy pohár tejet. Nem sokáig maradt benn... Nem tudom megfogalmazni, hogy mit utálok benne annyira, egyszerűen rossz, amikor érzem, hogy kezdődik a remegés, tudom, mi lesz... nagyon rossz hatással van rám. Viszont ha már utána megtörtént, akkor semmi bajom.

Egyébként ez az, amiért abszolút nem értem a haverjaimat, akik jót röhögnek azon, hogy "hányásig isznak". Mi a jó ebben? Nem hiszem el, hogy a hányás, a hányinger másnak jó érzés, mindenki utálja. A szagát is utálom, ronda is, amikor egyszer ez megtörtént, disznónak éreztem magam és ráadásul kiszolgáltatottnak. Képtelen vagyok felfogni, hogy a piálásnak ez a fajtája miért jó. Na mindegy, ez nem az én bajom. Egyébként magától a részegségtől is félek, mert egyszerűen rossz érzés elveszíteni az öntudatomat.

A vérvételről annyit, hogy arra meg nagyon rosszul reagálok és ugyanaz az érzés, mint a fenti kettő, csak sokkal erősebb mértékben. Úgy érzem, hogy valahogy elmegy a tudatom és ez nagyon félelmetes...

2011. ápr. 25. 09:49
 6/11 anonim ***** válasza:
Én is félek a hányástól. Főleg, hogy eddig csak akkor hánytam, ha elkapott ez a hülye vírus. Mivel gyenge a szervezetem, akkor mindig nagyon beteg leszek. Az egész éjszakát végighányom, és végig is bőgöm mert majdnem fizikailag fáj.
2011. ápr. 27. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Vérvételnél meg ne nézz oda, senki se fog megszólni érte ;)
2011. ápr. 27. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

"Vérvételnél meg ne nézz oda, senki se fog megszólni érte ;)"


Nem a vér látványa a baj. Az nem érdekel. Amikor vért vettek tőlem, akkor se néztem oda (tudom, furának tűnik, de leírom: 18 éves vagyok és most vettek tőlem vért életemben először). Maga az, hogy "elmegy a kép", hogy kvázi elájulok, az a borzalmas, mert nem olyan, mint az álomba zuhanás, hanem egy rettenetes fájdalommal jár.

2011. ápr. 27. 16:11
 9/11 anonim ***** válasza:

Üdv Kedves Kérdező,

én is félek a hányástól, és szerintem(ahogy ez velem is így van) azért félsz tőle mert rossz érzés. És szerintem nem a vérvételtől félsz hanem a tűktől(ahogy én is). Azt említetted hogy a fogorvostól nem félsz(én igen)(Dentophobia, Dontophobia, Odontophobia). A tűktől való félelem nevei(4): Tripanophobia, Aichmophobia, Belonephobia és Enetophobia. A hányástól való félelmet pedig Emetophbia-'nak nevezik. Azt említetted hogy a vértől nem félsz szóval Hemophobia-'d sincs. Lehet hogy csak a fájdalomtól félsz(Algophobia). Üdv

2011. ápr. 28. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Nem igaz! Az oltást akármikor elviselem, semmi bajom nincs vele. A vérvtelnél az ájulásszerű érzéstől félek. Ismétlem most voltam először és elájultam.
2011. ápr. 28. 21:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!