Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Durva álmosság ellen mit...

Durva álmosság ellen mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

23L vagyok. Bármennyit alszom, mindig álmos és fáradt vagyok! Hétvégén néha megtehetem, hogy 14 órákat alszom, pl. este 9-től 11-ig, felkelek, kutyaséta, ebéd, és képes vagyok délután 1-től 6-7-ig újra aludni, majd este 9-ől megint. De hétköznap is lefekszem már 9-kor, általában 6-7-kor kelek hétközben, ami 9-10 óra, tehát az sem kevés...de sehogy sem tudok ébren maradni. Olyan szinten nem, hogy megiszom 1 kávét és 2 doboz energiaitalt, ledőlök az ágyra pl. tv-t nézni, és 20 perc múlva alszom...ennyi koffein után!!

Nemrég kórházban voltam (egészen más okból kifolyólag), és rendben volt a vérképem. De így képtelen vagyok bármire is, elmegy az egész napom az alvással...


2011. máj. 2. 19:00
 1/3 anonim ***** válasza:

beszélj az orvosoddal, hogy milyen étrend-kiegészítőt ajánl ill. pontosan ki is tud vizsgálni


szénhidrátot eszel eleget?


pajzsmirigyed rendben van? horkolsz? stressz?

2011. máj. 2. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

A kimerültségnek nagyon sok oka lehet, de általánosságban elmondható, hogy ha vannak lelki problémáid, például depresszió, konfliktusok másokkal és ezeket nehezen tudod kezelni, az rossz hatással vannak szervezetedre és egy ösztönös reakció, ha tudatosan nem is, de sok alvással megpróbálod megoldani. - Én is voltam így...


De ezenkívül lehetnek különféle betegségek is a háttérben. Vérkép ide-oda, nem vagyok benne biztos, hogy megbízható. Csináltass máshol is, nekem már hamisították... :(


Betegségek között, talán a vitamin hiány, mozgásszegény életmód lehet meghatározó leginkább. Nem tudom milyen életmódot folytatsz, milyenek a táplálkozási szokásaid, de említetted, hogy energia italt is szoktál inni. Nem tudom mennyire tartod fontosnak a tudatos táplálkozást, de ezek a készítmények brutálisan savasítják és mérgezik a szervezetet. Ezekben sok cukor és foszfor tartalmú vegyületek vannak, a gyors ATP szintézishez, ami igaz elvileg nagy energiát ad gyorsan. De a májat és az egész energiaháztartást megbolondítva... Ahogyan a kávénál is, a koffeinhez hozzászokik a szervezet és egy idő után már nem nagyon van hatása, viszont, a salakanyagok lerakódnak.


Tehát mint minden betegségnek, ennek is van oka. Ha az okát megszünteted és valamilyen kezelést alkalmazol nem lesz semmi gond.


Én azt tanácsolom neked, hogyha dohányzol sürgősen hagyd abba, ne igyál energiaitalt, és egyéb savasító élelmiszert se fogyassz. Gondolok itt a húsra leginkább... (Nézz utána mikkel tudod kiváltani és pótolni!)


A legfontosabb ezután, kezdj el egy méregtelenítő kúrát, például búzafűvel, faszénnel, vagy szódabikarbónával, stb. Olvass utána ezeknek, csak úgy csináld!


Szívesen segítek neked, akár priviben is, orvos igaz nem vagyok, de sokat foglalkoztam az egészséges életmóddal és lehet, hogy tudok mondani hasznosat. :)


Jobbulást!

2011. máj. 2. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
szerintem próbáld ki hogy mindennap 8 órát alszol,annyi kell a szervezetnek,ha sokat alszom én is mindig fáradt vagyok,ha viszont 6-8 órát akkor minden ok.
2011. máj. 5. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!