Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Étkezés utáni álmosság. Napi...

Étkezés utáni álmosság. Napi egyszer, maximum kétszer eszem, étkezés után minden esetben álmosság tör rám, le kell dőlnöm 20 percre, nem alszom csak úgymond sziesztázok. Normális ez és mi okozhatja?

Figyelt kérdés
2011. máj. 25. 00:28
 1/10 anonim ***** válasza:
Ami nem normális, az az, hogy napi 5x helyett csak 1x-2x eszel.
2011. máj. 25. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Az előzőnek igaza van. Az anyagcseréd nagyon le lehet lassulva a nem-evés miatt, ez miatt nehezebben tudja megemészteni a kaját. az egész tested az emésztésre koncentrál, ezért vagy fáradt nagyon. legyengíted teljesen a szervezeted, ez ne haragudj de abszolút nem egészséges. onnan tudom, hogy én is voltam olyan hülye, hogy ezt csináltam, és velem is ez volt. változtass ezen, mert kimerül a szervezeted. olvasgass az egészséged étkezésről, nem hülyeség
2011. máj. 25. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Világos hogy nem ideális, dehát pár éve igy élek. Azért is irtam oda hátha ez is beleszól.


Álmosság vércukor vagy normális állapot evés után? Valamely mértékben normális, de nekem le _kell_ tennem a fejem evés után.

Egy éve mértem vércukrot akkor normális szintű volt és ez az álmosság akkor is jelentkezett időnként.

2011. máj. 25. 01:18
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
amikor írtam, hogy az egész tested az emésztésre koncenteál, az azt jelenti, hogy kevesebb vér megy az agyadba, mert próbálja a "tönkretett" gyomrod feldolgozni a kaját. ezért vagy ilyen nagyon fáradt. napi 1-2 evéssel nem jut be elwgendő és gondolom megfelelő táplálék a szervezetedbe. a tested sokáig hiányban szenved, ki van éhezve, és ezért leszel ilyen gyenge. mert mindenki elálmosodik kicsit, de a genge, kimerített szervwezet sokkal jobban. elegendő folyadékbevitel, és minőségi táplálék mellet visszanyeri a szervezeted az erelyét
2011. máj. 25. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Rendben van, hallgatok rád, köszönöm a választ.

Folyadékot iszom, napi 2-3l ásványvíz, megpróbálok az ételek minőségén változtatni.

2011. máj. 25. 11:58
 6/10 anonim válasza:
41%
Ásványvíz helyett inkább forrásvíz, vagy Pí-víz!
2011. máj. 26. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
Még egy apróság. Ez az álmosság nem rád jön, hanem másra is, csak nem ilyen mértékbe. Ekkor ugyanis a szervezeted az emésztésre koncentrál, a vér az emésztő szerveidbe áramlik jobban. Ezért nem tanácsos kaja után futkosni, meg tornázni rögvest. Tehát ha ennyire elálmosodsz, nem lehet vérszegénység a dologban???
2011. máj. 27. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Az emésztés alatt az un: paraszinpatikus idegrendszer veszi át az irányítást, és valóban, próbál emészteni. A reakcióidő lassul, elálmosodik az ember, csökken az adrenalinszint. Ha ez mellé még le is van gyengülve a szervezet, akkor ez a reakciója. Ha mégsem oldódik meg a problémád, költözz olaszba, ott ez teljesen normális :D
2011. máj. 27. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
egyszerűen ki van merülve a szervezete. mint mondtam, én is csináltam ezt a napi 1-2 evést, és ugyan ez volt velem. aztán ennek nyoma se lett, miután rendesen ettem, tápanyagdús kajákat.
2011. máj. 27. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Vérszegénység nem hiszem, bár nem tudom ezen kívül milyen tünetei vannak.

Napi egy étkezés, idönként napi kettő (az idönként 10-böl 2 alkalmat jelent) ezt ilyen 5 éve igy tolom, valahogy igy alakult ki.

Kezdödő cukorbetegségre gondoltam, de mikor lehetőségem volt vércukrot mérni akkor normális volt, igaz utoljára egy éve mértem szimpla kiváncsiságból.


A folyadékbevitel végigkisérte ezt az öt évet, folyamatos, jóval több ásványvízet iszom mint az átlag, ezek szerint ha ezt nem teszem ösztönösen már rég komolyabb tünetei lennének ennek az életmódnak.


Nem bánnám ha csak ennyi lenne, hogy napi többszöri étkezésre kell átállni és nem kell parázni valami más, komolyabb betegségtől.


Köszönöm a válaszokat.

2011. máj. 27. 13:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!