Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Hogyan enyhitsek a székrekedés...

Hogyan enyhitsek a székrekedésemen?

Figyelt kérdés
Sajnos rendszeresen elöfordul velem, h akár egy hétig sincs székletem. Eszek joghurtot, rostoslevet iszok,de van amikro csak a hashajto segit. Viszont 5 honapja szedek fogamzásgátlot ezért a hashajotkkal már nem probálkozhatok. Mit tegyek?
2008. febr. 16. 22:16
 1/4 anonim válasza:
100%
Szerintem menj el orvoshoz de nekem mindig az segitett ha sok sok teat ittam .Probald ki te is nekem be valt!Ha nem segit menj mindenkeppen el orvoshoz az nem jo ha egy hetig nincs szekleted.Jobbulast!!!
2008. febr. 17. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Anyósomnak mikor aranyere lett, naponta székletet írt elő a doki neki. Ő úgy oldotta meg, hogy sok rostot eszik. Ez ugye növeli a béltartalmat. Ehetsz búzakorpát, búzacsírát, durumbúzát. Talán legjobb joghurtba keverve. Vagy szedhetsz korpatablettát. És igyál naponta legalánn 2 liter folyadékot. Ez lehet sima bubimentes ásványvíz, vagy valami frankó gyógytea.
2008. febr. 17. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Székrekedés több mindentől lehet. Mindenképpen mozogni kell, ezzel a beleket is mozgatod. Én 2 évvel ezelőtt sokat ettem, sok egészségtelen kaját, nem mozogtam, sokszor volt székrekedésem, mindig nagyon fájt a hasam. Elmentem orvoshoz és kiderült,hogy irritábilis (érzékeny) bélszindrómám van. Ami annyit jelent,hogy életem végéig diétára vagyok fogva, kerülnöm kell a tésztaféléket, rizst, a nehezebb ételeket. Mióta odafigyelek arra,hogy mit eszem, azóta semmi bajom nincsen. Mozgok is, és minden reggel van székletem. A legjobb ha dokihoz mész. Az is lehet,hogy tejcukor érzékeny vagy, én az is vagyok. Ha jól tudom,ehhez társul hozzá a bélszindróma. Mikor még nem tudtam én is sok joghurtot ettem,hogy legyen székletem, de engem nem hajtott meg,csak szúrt a hasam miatta.
2008. febr. 17. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A FEHÉR LISZTBŐL KÉSZÜLT DOLGOKAT SZÁMŰZNI AZ ÉTRENDEDBŐL ÉS HELYETTE ROZSOS DOLGOKAT ENNI.REGGELENTE PEDIG MELEG TEJBEN ELKEVERNI EGY EVŐKANÁL SÁRGABARACK LEKVÁRT.GARANTÁLT A HATÁS ÉS MÉG TERMÉSZETES IS ÉS NEM TESZI TÖNKRE A BELEIDET MINT A GYÓGYSZER
2008. febr. 24. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!