Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Van aki rendszeresen szed...

Van aki rendszeresen szed allergiára gyógyszert? Szeretnék pár kérdést feltenni!

Figyelt kérdés

Az orvosom megállapította hogy elég sok dologra allergiás vagyok. Az orrfolyás, orrdugulás eddig már okozott párszor problémát:S

Felírt egy gyógyszert, azt mondta hogy minden nap szedjem be 1x lefekvés előtt (Cetirizin)

Most hogy megvettem a szert, elolvastam a betegtájékoztatót, és felmerült bennem pár kérdés...


1. Azt írja hogy gyakori mellékhatás a fáradtság, aluszékonyság. És ezért is kell este bevenni.

DE ez azt jelenti, hogy mivel minden nap szedni fogom, az egész napra kihat a gyógyszer? Úgy általában fáradékonyabb álmosabb leszek mintha nem szedném egyáltalán? Azért kérdezem, hogy nem befolyásolja-e a tanulás hatékonyságát?


2. "A cetirizin fokozhatja az alkohol hatását, ezért a gyógyszer szedése alatt az alkohol fogyasztása nem javasolt." Vagyis innentől fogva száműznöm kell az alkoholt? Nem arra gondolok hogy egyáltalán egy pohár italt sem ihatok meg, hanem ha pl. bulizni megyek, akkor nem "csíphetek" be??


Légyszi válaszoljon aki tud!


2011. máj. 24. 18:18
 1/6 anonim ***** válasza:
Igaz, hogy csak ilyenkor szoktam szedni a gyógyszert (azt sem minden nap), mert a pázsitfüvekre vagyok allergiás (már több éve). Én Altiva-t szedek, de csak akkor veszem be, ha úgy érzem, hogy hamarosan kelleni fog (2-3 naponta). Én mindig este veszem be, mert valóban nagyon álmosító hatása van. De így legalább jobban alszom éjjel. Ha este veszem be, akkor másnap már nincs fárasztó hatása. Én volt, hogy elfeledkeztem róla, hogy bevettem és elmentem iszogatni (spontán ötlet volt). Nem lett tőle semmi bajom, igaz ennek ellenére ha tudom, hogy aznap lesz egy kis alkoholfogyasztás, akkor nem veszem be.
2011. máj. 24. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi a gyors választ!:)
2011. máj. 24. 19:19
 3/6 anonim ***** válasza:
Én Xyzalt-t szedek és igen van álmositó hatása,volt mikor bevettem délután 3kor és este 9ig aludtam,felkeltem majd visszaaludtam másnap reggel 8ig...Az alkohol nekem erre a gyógyszerre még sose hatott pedig ennek az útmutatójába is beleírták hogy ne fogyasszak alkoholt.Általában ha beveszem utána úgy nézek ki mint aki bevan állva,legalábbis sokszor megkérdezték már nem e szívtam vagy bármi.Én reggel szoktam bevenni,de nem alszok be.
2011. máj. 27. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én nem vagyok híve semmilyen antihisztamin-jellegű vagy akármilyen GYÓGYSZER-nek. Én is allergiás voltam. Én tudod mivel jöttem ki belőle? Twinlab Daily One multivitaminnal, napi 5-6e mg C-vitaminnal és a naturvitamintól vett Bee Pollen kapszulával. Amióta ezeket szedem, az allergia felejtőpályára került. Előtte évekig kínlódtam minden szarral én is.
2011. máj. 27. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Utolsó, utánanézek azoknak amiket írtál!

2011. máj. 27. 07:52
 6/6 anonim ***** válasza:

Annak is nézz utána, hogy a túlzásba vitt vitamin miket okoz. (Elárulom, súlyosabbat, mint az allergia.)

Sajnos divat lett ez a "cenzúrázatlan egészség" dolog, de ahány orvost megkérdezel, mind elmondja, hogy milyen veszélyes. Igaz, hogy táplálékkal nem lehet túladagolni a vitamint, de gyógyszerben lehet vitaminmérgezést kapni.


Én Claritint szedtem (a receptes verziót, bár most már recept nélkül lehet kapni), semmilyen álmosságot nem okozott, de ez egyénfüggő. Tanulni fogsz tudni, nem befolyásolja. Ha mégis úgy érzed, zavar (és nem csak képzeled), akkor nem jó neked a gyógyszer, másikat kell kérni.


Ihatsz alkoholt, 1 pohárral, de nem csíphetsz be. Ezt dobta a gép, válassz, hogy gyógyszer vagy alkohol.


Ui: a gyógyszert csak akkor szedd, ha nagyon muszáj, mert könnyű hozzászokni, és akkor jövőre még súlyosabb allergiád lesz gyógyszer nélkül.

2011. máj. 27. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!