Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Hogyan szokjak le a körömrágás...

Hogyan szokjak le a körömrágásról?

Figyelt kérdés
Már nagyon kicsi korom óta rágom a körmömet és nem tudok leszokni róla. Ti mit javasolnátok a csípős körömlakkon kívül?
2011. jún. 18. 20:50
 1/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Én is így voltam (vagyok), kiskorom óta rágtam a körmömet.

Nem hiszem, hogy lenne biztos módszer. (kiskoromban adtak nekem olyan hülye körömlakkot, szar volt az íze, de még így is rágtam, szóval nem segített, csak szarabb lett...)

Egyébként ez mindig valami belső bajra utal. Mondjuk stresszes vagy vagy ilyesmi.

Én is ilyesmik miatt rágtam, persze nem tudatosan, hanem ez tudatalatti.


De engem nem is zavart jó ideig. Aztán egyszer csak megelégeltem és figyeltem, hogy ne rágjam. És az a helyzet, hogy 90%-ban sikerült leszoknom róla, mert most már 9 körmömet nem rágom, csak egyet. Elég hülyeség... Szóval részben leszoktam, de én azért úgy veszem, hogy nem szoktam le, mert egy dohányos is dohányos marad attól még, ha csak napi egy szálat szív...

viszont arról az egyről nem tudok leszokni, mert fel sem fogom, amikor rágom, néha csak akkor ébredek rá, hogy "afenébe, már megint..." amikor már késő... :S


szóval jó lenne valami jó tipp

2011. jún. 18. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 :) :) :) ***** válasza:
Szeress bele valakibe :D tök komolyan nekem amióta nagyon nagyon tetszik egy fiu azóta nem rágom pedig mindig is rágtam :D
2011. jún. 18. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
A hugom ugy szokott le hogy mar nem birta hallgatni hogy a nagymama egyfolytaban a korom alatti undorito bacikrol beszelt.Szerintem neked is sikerulhet ha arra gondolsz hogy ferged lesz.
2011. jún. 18. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Szia!:D

Nagyon köszönöm, ez egy hasznos ötlet mondjuk. Igen, nekem ilyen stresszelős betegségem van és valahogyan kompenzálnom kell néha, és már alig tudok leszokni. Az a körömlakk sz*rt se ér szerintem, és én se szoktam észre venni csak amikor már kész.:S Ezt megfogadom, és próbálkozom!:D

2011. jún. 18. 21:03
 5/8 A kérdező kommentje:
Férgem..pföjj..xd Köszönöm a jó tanácsot!:D
2011. jún. 18. 21:04
 6/8 anonim ***** válasza:

Nem tudom mennyi idős vagy, és én ugyan nem vagyok a híve, de talán a műköröm is segíthet. Felteteted egy-két hónapra,az alatt meg is erősödik a körmöd, és talán le is szoksz róla.

Sok sikert!

2011. jún. 18. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

Rágd le teljesen és akkor nincs mit rágni. :D :D XD XD


Az osztályunkban volt régen egy ilyen lány aki már véresre rágta a körmeit.A szülei bekenték erős paprika pasztával vagy citrommal.Mivel a citromot utálta a paprika meg csípős volt,hogy nem rágta.Pár évvel később megint volt egy ilyen osztálytársam neki meg fől celukszozták a kezére a kesztyűt.

2011. jún. 18. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

szerintem ez az utolsó válasz hülyeség...

paprika? citrom? mi ez, vmi középkori kínzás? és amúgy is a körömrágás elleni körömlakk direkt erre van, de az sem ér semmit...

(a másik baj az, hogyha sikerül leszoknod a körömrágásról, lehet, hogy kialakul egy másmilyen rossz szokásod :S)

2011. jún. 19. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!