Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mi okozhatja a memóriaromlást?

Mi okozhatja a memóriaromlást?

Figyelt kérdés

Régebben mindent megjegyeztem a számokat is elég jól tudtam tárolni a memóriámban, most meg nehezen megy a visszaemlékezés is és majdnem mindent elfelejtek, ami fontos lenne.


Mitől lehet?


19 éves vagyok


2011. júl. 1. 21:17
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Valamilyen baleset során esetleg elképzelhető..

Amúgy én sem szoktam pár dologra emlékezni, még akkor sem ha csak 2 napja mondták:D

Lehet,hogy ez hülyén fog hangozni, de próbálj minél többször memóriajátékokkal játszani, vagy ilyesmi..Hátha segít.:D

2011. júl. 1. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Szia,

Nem volt balesetem:-)


Az tényleg jó ötlet majd net-en keresek valamit.


De esküszöm régen nagyon sok mindenre emlékeztem. emlékeztem kivel mikor beszéltem a beszélgetésekre is emlékeztem szóról szóra, időpontok, dátumok, még a régebbi emlékek amik velem történtek már azokra is csak homályosan tudok visszaemlékezni bár előbb utóbb meg van, csak nehézkesen megy.

Nem értem ezt, pedig nem élek egészségtelenül.

2011. júl. 1. 22:03
 3/5 anonim válasza:

Nem vagy stresszes mostanában? Amúgy velem is volt ilyen, én meg neveket felejtettem el, ill. hova raktram dolgokat. Nagyon idegesítő volt.

Kapcsolódj ki egy kicsit. :)

18/L

2011. júl. 1. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nálam a kimerültség rontja a memóriát.
2011. júl. 2. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Remélem olvasol.

Az én memóriám is szuper volt régen. Mindent megjegyeztem hosszútávon, még a legapróbb részleteket is. 1 hét, egy hónap, több év után is emlékeztem mindenre. A leckéket szóról szóra meg tudtam tanulni.


Aztán elkezdett romlani a memóriám. Egyre nehezebben tanultam, de mivel sokat gépeztem, azt hittem, ez a probléma. Kiderült, hogy nem. Az MR eredményem nagyon rossz lett, és azzal volt összefüggésben az én memória romlásom.


Nem tudom ezzel milyen orvoshoz lehet menni, engem más miatt küldtek MR-re, de szerintem érdemes lenne beutalót kérni valahogyan, és sztk-s alapon megcsináltatni a vizsgálatot. (Magánrendelésre semmiképp ne menj, szerintem 50.000 Ft lenne csak a vizsgálat. Mintha ez szerepelt volna az sztk-s papíron is, mint tájékoztató jellegűleg közölve, mennyibe került volna a vizsgálat nekem, ha nem sztk-s lenne.)

2011. júl. 2. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!