Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Nyugtató nélkül lehet élni?

Nyugtató nélkül lehet élni?

Figyelt kérdés

6.éve dolgozom gyárban 3 műszakban.

kb.4 éve szedem folyamatosan a xanaxot,ami,úgy tűnik,hogy egyre kevésbé hatásos.

A 0.5-öst szedtem be,de csak felesével és azt is csak lefekvés előtt.

Viszont a félszemek már nem sokat érnek,mert már nincs rám szinte semmi altatóhatásuk.

4.napja már nem szedem,mert úgy hallottam,hogy nagyon káros,ha hosszútávon szedik.

Meg is látszik,mert azóta mindig csak hajnal 4-5 körül tudtam elaludni.

Akkor most növelni kellene egész szemre,hogy hasson?

Nem szeretném!

Mi a véleményetek?

Van olyan nyugtató,amelyik nem annyira káros,mint a xanax,de ugyanazt tudja?

Valami sürgősen kellene,mert nyugtató nélkül már aludni sem tudok!

Pedig szeretném letenni a xanaxot!

A valeriana,sedacur ilyesmik nem sokat értek.

Valami jó tipp van még esetleg valakinek?

Köszönöm!


2011. júl. 3. 15:46
 1/10 anonim ***** válasza:

egy ideig nagyon nehezen fogsz tudni elaludni, de később, hosszútávon jobb lesz

én is időben tértem magamhoz

első napokban szorongtam, vergődtem nem aludtam

de aztán szépen lassan elmúlt

ne szedd tovább

2011. júl. 3. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Van egy hatásos tabletta: LESZAROM. Én ezt szedem, ha valami nem úgy alakul a munkahelyemen, ahogy kellene. Nagyon hatásos.


Viccet félretéve miért kell a nyugtató? Mindenkinek vannak munkahelyi gondjai, mégis a többség tudja kezelni. A munkahelyi gondokat nem szabad hazavinni, azokat a gyárkapunál kell hagyni.

2011. júl. 3. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Nagyon nehéz az ilyen cuccokról leállni.

A homeopátiás ..ok semmit se érnek, a gyógyteák sokkal hatásosabbak.


Tedd le a xanaxot, hagyd hogy kitisztuljon, ez lesz pár nap.

Próbálj meg este meginni egy sört vagy egy felest, ellazít, könnyebb elaludni, és napi egy sörről sokkal könnyebb leállni, mint a nyugtatóról.


Idővel el fogsz aludni ezek nélkül is.

2011. júl. 3. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Barátnőm évekig szedte, de le tudott vele állni. Igaz, életmódot is váltott ezzel együtt.


Hidd el, ártasz magadnak, ha ezen élsz! A legjobb megoldás az lenne, ha az idegesség kiváltó okát tudnád megszüntetni... Tudom ezt a legnehezebb, de ez a leghatásosabb... :(


Amugy lehet nélküle élni, persze, én mindjárt 40 leszek, de még semmilyet se szedtem, csak anno a terhesség alatt néha Magne B6-ot.

2011. júl. 3. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Szerintem is simán felejts el mindenféle nyugtatót, próbálj megbirkózni a problémáiddal! Én édesanyámon láttam nap mint nap a feszültséget, az "elborultságot" munkahelyi, anyagi és otthoni problémák miatt is és amikor megemlítette, hogy lehet gyógyszeres kezelésre lenne szüksége, akkor egy kicsit elbeszélgettünk. Tudta nagyon jól, hogy a gyógyszer nem megoldás, hiszen GYÓGYSZER, nem természetes, ha azzal tömködi magát. Valami pillanatnyi elmezavar volt, hogy egyáltalán eszébe jutott, hogy talán még is kéne. Szerintem hétköznapi problémákra nem szabad elkezdeni ilyeneken élni!

Szépen kézenfogtuk egymást és elmentünk egy "zöld" boltba, ahol az eladó rögtön 8 féle természetes anyagokból álló vitamint rakott elénk, illetve különböző nyugtató hatású teakeverékeket. Egy kínai teakeverék mellett döntöttünk. Anyu a nehéz időszakaiban itta és issza mindig esténként, ha kicsit jobban érzi magát abbahagyja. Nem lett a függője, állítása szerint még is hatásos. Szerintem érdemesebb lenne neked is ilyesmivel megpróbálkozni, hinni abban, hogy a természetes készítmények még sokkal hatásosabbak is lehetnek, mint ilyen erős gyógyszerek. Menj el egy ilyen boltba és kérd ki az eladó tanácsát.

A gyógyszerről csak úgy tudsz leszokni, ha összeszorítod a fogaidat, ez csak egy kiegészítő segítség lehet... megpróbálni megéri szerintem, hátha neked is beválik!

2011. júl. 3. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Mindenkinek nagyon köszönöm az eddigi segítséget!

Tudom jól,hogy le kellene raknom a xanaxot,ami nem egyszerű.

Napközben egyébként nem érzem a hiányát,de,ha jön az este és menni kell aludni,akkor már rám jön a para!

Hogy úgysem tudok majd aludni,meg ilyenek.

És valóban sokszor van,hogy nem tudok.

Sajnos!

Szóval,csak az alvás elősegítésére kellett nekem a xanax,de úgy néz ki,hogy a félszem már nem hatásos.

Ezért gondoltam,hogy inkább lerakom,mint,hogy egész szemesével elkezdjem szedni!

Az is baj még,hogy hiú vagyok,így zavar,ha a kialvatlanságot látják rajtam.

Utálom,ha karikás meg fekete a szemem alatt!:)

Erre tudnátok valami trükköt?

Borogatás,ilyesmi...

Köszi!

2011. júl. 3. 16:43
 7/10 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok. Anyu is direkt lefekvés előtt itta a teát, mert volt hogy hajnalig csak járt az agya. Neki (állítása szerint) használt, ezért mondtam, hogy lehet neked is érdemes lenne ilyesmit kipróbálni és talán ha találnál valamit ami elhiteti veled, hogy az segíthet, akkor az alvásra sem parázol rá és aludni is tudsz majd.


Egyébként lehet venni szemre való zselés maszkot drogériában, amit hűtőbe kell rakni, majd a szemekre. Sokan dicsérik, mondjuk én rosszul érezném magamat tőle, de a jégkockák szem alá nekem is beváltak, így gondolom a maszkban is lehet valami.

2011. júl. 3. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:

+1! Dettó a helyzet de én csak 4 éve szedem kb.

Most ebben a pár hétben jutottam oda hogy kevés a 0,5mg. Van hogy elég a 0,75, de van hogy kell 1mg. Csak másnapra attól totál hulla vagyok ha pár napig többet szedek mint 0,5 akkor nagyon szarul vagyok. Ha te megtudod tenni azt hogy megállod hogy beszedj még egy felet esténként akkor isten vagy és az első lépés ahhoz hogy letedd. Én sajnos ugy érzem hogy nem vagyok rá képes, nem tehetem meg a munkám miatt félhullán megyek be, nem tudok ellépni ha szarul vagyok, nekem muszály aludnom. Nagyon hosszu menet lesz nekem hogy letegyem.

2011. júl. 3. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Meg kell próbálni letenni,nincs mese!

Nem is!

Le kell tenni!

2011. júl. 3. 21:09
 10/10 Triazolo válasza:
Jó neked,legalább te el tudsz menni dolgozni. Én nem tudok,mert pánikbeteg vagyok,rosszul vagyok az idegen emberektől,egy állásinterjúra elmennék,fel se vennének ezzel a szar betegségemmel.
2014. nov. 13. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!