Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Szerintetek miért van ma...

Szerintetek miért van ma ennyi öngyilkosság?

Figyelt kérdés

Tegnap és egész héten is a tv tele van öngyilkossági hírekkel. Néhány sikerül, de nem mindegyik. Tavaly még nem volt ennyi.


A válság lehet az oka, vagy valami más?


2011. júl. 20. 13:09
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Egyre kilátástalanabb az emberek és a családok helyzete és ha így haladunk csak rosszabb lesz sajnos. Sokan nem látnak más kiutat csak hogy véget vessenek saját és szeretteik életének. Tegnap én is elborzadtam azon a pár híren amit a olvastam/hallottam. Valószínű a válság is és az elhibázott kormányzati intézkedések, burkolt megszorítások stb stb...
2011. júl. 20. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem tudom, de az elmúlt hónapokban én is a szokásosnál depisebb vagyok..
2011. júl. 20. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Akik a válság miatt lettek öngyilkosak, mert nem tudta magát eltartani a családját, vagy mert nem talált munkát...

Erről is van véleményem. Ha ennyire ledöbbenek egy ilyen hír hallatán, meg csodálkoznak, hogy sokan lesznek öngyilkosak, akkor miért nem állítják meg? Miért nem teszik helyre a gazdaságot, miért nem biztosítanak több munkahelyet normális fizetéssel ami nem éhbér? Miért nem veszik észre, hogy az emberek kilátástalanságuk miatt lesznek egyre depressziósak és reménytelen helyzetükben fordulnak ilyenekhez? Tegyék rendbe a dolgokat és akkor nem lesz ennyi depressziós, öngyilkosságra hajlamos ember. De ezt mondhatod, itt jólét nem lesz.

Van aki a válság miatt lesz öngyilkos, van aki teljesen más miatt. Én az 1. csoportra értettem azt amit fentebb leírtam.

2011. júl. 20. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ez ma magyarország.Gyönyörű....öngyilkosságba sodorják az embereket, családokat, mert kilátástalanná vált az élet a vezetők kapzsisága miatt.Akkor talán változna a helyzet, ha valami fejes ölné meg magát, de az nem fogja, mert a milliárdjaiból él, mint Marci hevesen.Az átlagember meg kit érdekel?Öngyilkosság helyett értelmesebb lenne ha az emberek még szerencsét próbálnának külföldön.
2011. júl. 20. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Az emberek felélték a tartalékaikat. Megszoktak egy életszínvonalat és kilátástalannak látják a helyzetet. A munkahelyek is megshzünnek, egymás után mennek tönkre még a középvállalkozók is. Az időjárás is elég szélsőséges mostanában. Mivel pénzük nincs nem kezeltetik magukat és szerintem ezért van.
2011. júl. 21. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
0%

Szerintetek miért van ma ennyire kevés öngyilkosság?


Szerintetek miért van ma ennyire kevés öngyilkosság?


Szerintetek miért van ma ennyire kevés öngyilkosság?

2011. júl. 22. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!