Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van öngyilkosság elleni érvetek?

Van öngyilkosság elleni érvetek?

Figyelt kérdés

Én kezdeném a mellette szóló érvekkel:

- az élet alapvetően rossz

- az emberek lekezelőek, túl nagyra tartják magukat

- az élet sok csalódással és szenvedéssel jár

- nem látok semmi értelmet abban, amit teszünk

- úgy érzem, hogy különbözök másoktól és nem tudok beilleszkedni

- ateista vagyok, szerintem ha meghalok, nem vár rám semmi (pont, mint születésem előtt - én nem voltam)


Ha véget tudnék vetni mindennek ami rossz és ami fájdalmat okoz egy pillanat alatt, akkor miért ne tenném meg?


2011. okt. 2. 22:46
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
25%
inkább irts ki mindenkit, én ezt fogom tenni. Verseny? :D
2011. okt. 2. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
55%

- szerintem az élet jó,én nagyon élvezem.

- nem érdekelnek "az emberek" csak a barátaim,az érdekes emberek, a családom

- van csalódás az életben és szenvedés,de sokkal több a boldogság és szép pillanatok

- van értelme amunkámnak, nagyon szeretem, van értelme a családomnak,nézni ahogy a gyermekeim felnőnek ésnagyon élvezem a párkapcsolatomat

- nem is akarok "beilleszkedni" fogadjanak el olyannak amilyen vagyok

- én hívő vagyok,nem tudommi vár rám, de ha majd odajutok azt is érdeklődve fogom várni


miért vetnék véget valaminek ami örömmel tölt el, élvezetes és érdekes. És még annyi mindent láthatok,tapasztalhatok

2011. okt. 2. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
19%
Az öngyilkosság gyávaság. Küzdeni tudni kell.
2011. okt. 2. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 A kérdező kommentje:
Szerintem a problémák megoldásának egy formája. Sok bátorság kell hozzá, nem gyávaság megtenni.
2011. okt. 2. 23:02
 5/30 anonim ***** válasza:
23%
Szerintem pont ehhez nem kell bátorság. Se kitartás, se erő... Bármikor el tudsz dobni magadtól dolgokat, képletesen is el tudod dobni az életedet, kitartás csak a visszaszerzéséhez kell.
2011. okt. 2. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 A kérdező kommentje:

22:57-nek:

Mindenki más, így másképp is gondolkodik. Nem is beszélve a környezeti körülményekről, amik befolyásolják egy ember életét. Te optimista vagy, életvidám, talán ilyen a természeted, de valószínűleg meg is van mindened, ami neked szükséges ahhoz, hogy boldog legyél.

Én pont ellentétesen érzek. (Félreértések elkerülése végett tisztáznám, hogy nem történt velem semmi tragikus vagy megrázó, külső szemlélő talán azt mondaná, hogy teljesen normális az életem.)

2011. okt. 2. 23:06
 7/30 anonim ***** válasza:
62%
elmondanád a nemed/korod? és mesélj már egy picit a jó dolgokról az életedben, biztos vagyok benne hogy nem csak rossz dolgok történtek veled
2011. okt. 2. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
39%

22:57 vagyok

Velem pedig történt sokminden. Meghalt egy gyermekem, 6 éve gyűrtem le a rákot, ápoltam a nagypapám 4évig...stb

lehet, hogy épp az a bajod,hogy nem történik veled semmi,mert nem teszel semmit. csak sodródsz az árral. Pedig a te életed, neked kellélni,senki más nem foglya élni helyetted.

2011. okt. 2. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 A kérdező kommentje:
18F vagyok, 11. osztályos tanuló, tehát tanév szerint idén érettségizek. Erdeményeim elég jók, habár soha nem erőltettem meg magam tanulás terén. Csak azzal foglalkozok, ami érdekel. Szabadidős tevékenységeimmel napközben elfoglalom magam. Gyakran járok el esténként inni és beszélgetni az osztálytársaimmal. Elsőre átlagosan hangzik szerintem, nincs benne semmi rossz. Viszont nincs sikerélményem, nem érzem magam boldognak. Reggel felkelek, teszem amit kell, amit megszoktam, este pedig lefekszek aludni. A környezetemben élőknek fel sem merül, hogy bármi problémám lehet, én viszont úgy érzem, hogy nincs miért itt lennem.
2011. okt. 2. 23:24
 10/30 anonim ***** válasza:
62%

- az élet alapvetően rossz


Ja, szerintem is, de azért elég sokak elérték, hogy jó legyen.


- az emberek lekezelőek, túl nagyra tartják magukat


Ezért kell leszarni őket.


- az élet sok csalódással és szenvedéssel jár


Valóban, de sok boldogság és öröm is érhet.


- nem látok semmi értelmet abban, amit teszünk


Tegyél olyat, amiben látsz. Amúgy nem is kell, hogy értelme legyen.


- úgy érzem, hogy különbözök másoktól és nem tudok beilleszkedni


Keress olyat, akivel jól kijössz, nem kell beleolvadni a tömegbe.


- ateista vagyok, szerintem ha meghalok, nem vár rám semmi (pont, mint születésem előtt - én nem voltam)


Pont ezért vedd úgy, hogy lehetőséget kaptál, hogy élvezd az életet, mert utána nem lesz semmi.


"Ha véget tudnék vetni mindennek ami rossz és ami fájdalmat okoz egy pillanat alatt, akkor miért ne tenném meg?"


Mert lehet, hogy valamikor - amikor a legkevésbé számítanál rá - véletlenül rád talál a boldogság, és bolond lennél elvetni azt a kicsi esélyt is.

2011. okt. 2. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!