Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Miért ver ilyen lassan a szívem?

Miért ver ilyen lassan a szívem?

Figyelt kérdés
Sajnos egyéb okokból kifolyólag az utóbbi évben többször is mérték a vérnyomásom, és az szinte minden alkalommal 110/70 volt, a pulzusom pedig csak 56-60 között. az oké, hogy nyugodt voltam, de állítólak másnak ilyenkor is 70 körül van. Eddig minden orvosnak kikerekedett a szeme, de nem küldtek el semmilyen vizsgálatra, csak az egyik megjegyezte, hogy jó erős a szívem. Szokott az ilyen lassú szívverésből probléma lenni?
2009. ápr. 18. 14:34
 1/4 anonim ***** válasza:
Az én vérnyomásom általában 90-100/60-65 Hgmm és a pulzusom 60-65 percenként. Szóval ez normális, ráadásnak nekem szívzörejem van amit néha észre lehet venni. Szültem már kettőt itt rajcsúroznak körülöttem. Tök normális ezen felesleges aggódnod, bár ez a legjobb módja,hogy emeld a vérnyomást és a pulzus számot.
2009. ápr. 18. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Az alacsonyabb pulzusszámmal nem szokott probléma lenni, nekem is azt mondták, hogy örüljek neki, hosszú életű leszek..
2009. ápr. 18. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A percenkénti szívverés számot befolyásolhatja a nem(a nőknek általában magasabb pulzus), kor(minnél idősebb valaki annál lassabban ver a szíve), meg lehet egyéni jellegzetesség. Meg az edzettség. Nem tudom a kérdező szokott sportolni? Ha igen attól is lehet. Nekem pl. 120/80 a vérnyomásom és hozzá 54-es pulzusom.(szoktam sportolni) 21/f. Szóval ha az orvos nem küldte semmilyen további vizsgálatra akkor nincs miért aggódnia. Ami előfordulhat, ha alapból ilyen vérnyomása van, meg pulzusa van valakinek azok hajlamosabbak az ájulásra. Nem tudom jellemző-e önre.
2009. ápr. 18. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, és a magázódást inkább hagyjuk! :) 25 éves vagyok, az "erősebbik" nem csapatából. :) sportolni szoktam, de mostanában sajnos elég rendszertelenül. ájulás egyáltalán nem jellemző, úgyhogy megnyugodtam. köszi
2009. ápr. 19. 15:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!