Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mit tehetek Alvajárás ellen?

Maric Őrangyal kérdése:

Mit tehetek Alvajárás ellen?

Figyelt kérdés
Kiskoromba gyakran jártam alva, veszélytelen volt, de a szüleim mindig halálra ijedtek. Volt, hogy álmomban felkeltem átmentem anyámhoz éjszaka és mindenféle kedveset mondtam neki. Azt kérdezte, hogy "Itt akarsz aludni?" mondtam hogy "Nem". Ő mesélte, hogy régen előfordult, hogy álmomba jártam WC-re (nem mindig vezetett jóra) . Ez most így 14 éves koromra természetesen elmúlt. Most még rosszabb dolgok fordulnak elő. Régen szökni próbáltam onnan ahol nem laktam. Mamáméktól, rokonoktól, bárhonnan. Elkezdtem nyitogatni az ajtót, nem tudom hol lennék ha nem kaptak volna el akkor mikor a lépcsőn indultam el. Mostanában szinte MINDIG beszélek álmomban. Hülyeségeket motyogok, néha értelmetlen szavakat. Legutolsó volt amikor a mamáméknál ezt mondtam: "Ebben a faluban Való Világ van!", igen ezen én is nevettem (jelzem nem néztem / szoktam nézni, mert utálom). Biztos vagyok benne, hogy egyszer elindulok és nem WC-zés, vagy dicsérgetés miatt. Nagyon kényelmetlen ez nekem, de orvos helyett mégis milyen módszereket tudnátok tanácsolni? Kérlek titeket ne szóljatok le emiatt, hülye kommenteket ne írjatok!
2011. aug. 29. 21:16
 1/2 anonim ***** válasza:
Minden rossz indulat nélkül szerintem pszichológushoz kéne vele menned. Nem kell aggódni, ez nem egy ciki dolog és a kérdésed se hülyeség, amit leszólnának, de én javaslom, hogy menj el pszichológushoz, ezen valószínűleg ő tudna segíteni. Semmit nem csinál majd veled, csak beszélgettek. Az alvajárás genetikai tényezőktől is függ, de tudtommal az önmagában nem elég, ha valami stressz ér, vagy félelmed szorongásod van(nem biztos, hogy tudatos), akkor előfordulhat.
2011. aug. 29. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szerintem is vmi félelem, szorongás lehet a hátterében. Írod, szökni próbálsz idegen helyekről, valamiért ragaszkodsz ahhoz a helyhez, ahol laksz, és más helyeken valami hiányzik talán ezért akarhatsz visszamenni nem tudatosan. De pszichológus ennek az okát valóban jobban ki tudná deríteni. Ha nem pont az az oka, amit írtam, akkor is pszichológus segíthet, ahogy írták előttem.


Velem előfordult régebben, amikor kollégista voltam, hogy amikor otthon aludtam, éjjel felébredtem és sokáig azt hittem, hogy a kollégiumban vagyok. Szóval ez valamiért "összezavarhatja" az embert, ha más helyeken alszik...

2011. aug. 30. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!