Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan kell feldolgozni...

Hogyan kell feldolgozni szeretted elvesztését?

Figyelt kérdés
2008. nov. 8. 12:27
 1/8 anonim ***** válasza:
94%

Azt mondjàk az idö mulàsàval gyogyulnak a sebek.

Nekem édesapàm 7 éve hagyott el örökre.

Soha nem birtam,és nem is fogom felfogni,hogy miért kellett pont neki meghalnia.

Bàr màsik oldalrol ézve,nyugodtabb vagyok,mert tudom,hogy neki màr nem kell szenvednie.

Megnyugodt örökre,és azt is tudom hogy ö làt engem.

Valahànyszor döntést kell hoznom,mindig ugy döntök,hogy tudom ö is büszke lenne ràm.

Csak a vele eltöltött szép pillanatokat idézem fel magamban.

Sokat beszélek hozzà,mintha itt lenne.

Egyszer nekünk is meg kell halnunk,ez a sors.

Majd egyszer talàlkozok vele ujra,addig is ugy élek,hogy ha talàlkoznom kell vele,boldog lehessen,ne csalodjon bennem.

2008. nov. 8. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
89%
Nekem a nővéremnek volt egy 2 éves kisfia.Nagyon aranyos volt nagyon szerettem.Mindig sokat foglalkoztam vele,játszottam vele,sokszor játszottam neki zongorán is amit nagyon szeretett hallani.egyik husvétkor sírva könyörgött hogy hagy maradhasson nálunk.De nekünk sajnos el kellett intézni egy dolgot és nem lehettünk vele itthon.Pár nappal később történt vele egy baleset és meghalt a kórházban.Ez 2002-ben történt.Állandóan csak az járt a fejemben hogy az én hibám az egész.Ha akkor nálam maradt volna egy ideig a gyerek akkor talán még most is élne :'( De még most is nagyon nehéz ezt feldolgozni hogy egy 2 éves kisgyereknek miért kellett meghalnia?!Szörnyű érzés volt amikor végig kellett néznem a temetését meg amior láttam hogy ott fekszik a koporsóban nagyon rossz volt.Azóta már eltelt jó pár év de ezt a tragédiát még az idő sem tudta begyógyítani.Most is gyakran gondolunk rá és még mindig nem tudom felfogni hogy már nincs többé.
2008. nov. 8. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
76%

Az anyukám 10 éve halt meg de azóta sem dolgoztam fel.

Nem tudom elfogadni hogy fiatalon meghalt, én is szinte gyerek voltam még. Egyik barátnőmnek 5 éve halt meg az édesapja, hirtelen. És túl van rajta. Hogy hogyan? Hívő. Amikor meghalt az apja, rögtön elfogadta hogy Isten magához szólította, és ez neki jó. Hiányzik neki de nem fájdalmasan. Így lehet szerintem csak feldolgozni egy szerettünk elvesztését. De sajnos nem választhatjuk meg, hogy hiszünk-e vagy sem. Én is szeretnék, mégsem megy.

2008. nov. 8. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
A LEGSZÖRNYÜBB AZ EGÉSZBEN HOGY MÉG ilyen vàlaszokat is lepontoztok!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!¨¨
2008. nov. 8. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Azt mondják az idő majd csökkenti amit most érzek de, hogy mennyi idő kell majd kiderül.

2008. nov. 9. 17:28
 6/8 anonim ***** válasza:

Ha vegkepp ugy erzed, hogy nem tudod feldolgozni az elveszteset, fordulhatsz szakemberhez is, segitsegert. A Gestalt-fele pszichologiaval rengetegen foglalkoznak Magyarorszagon is, a "szekes" modszer pedig nagyon hatasos, segit tullepni a halal miatti szorongasodon.


~mano

2008. nov. 10. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem egy kineziologus segitett feldolgozni a haláleseteket. Probáld ki egyszer.
2008. nov. 10. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
74%
A válasz nagyon, egyszerű én református hívő vagyok a teljes lelki viggaszt Istentől az Úr Jézus Krisztusban rejlik a válasz.
2008. nov. 22. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!