Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Cukorbetegség lehet? Vagy...

Cukorbetegség lehet? Vagy szívproblémák?

Figyelt kérdés
Nemrég nagyon sok energiaitalt ittam (4et vagy 5öt), és olyan erősen és gyorsan vert tőle a szívem, hogy remegni kezdtem, fáztam, nagyon rosszul voltam. Azóta nem iszok energiaitalt. De a szívem mostanában szúrni szokott és gyorsan ver gyakran. 19 éves vagyok, de 90 kg a 165 cm-emhez. Lehetséges, hogy cukorbeteg vagyok, vagy valami szívbetegségem van, vagy mi lehet az oka ezeknek a tüneteknek? Előre is köszi a válaszokat!
2009. ápr. 26. 17:47
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha jól tudom, egy doboz energia ital megfelel sok-sok kávénak, így nem csodálkozom hogy majd kiugrott a szíved.


A túlsúly egy nagy terhelés a szervezetnek, olyan mintha zsákokat cipelve élnéd a mindennapjaidat, ez azért nem semmi. De lehet szorongásos tünet is, kérdés hogy ér-e stressz mostanában (tudom ez mindenkit ér, :-) de nem mindegy ki mennyit bír elviselni. Fordulj a háziorvoshoz, szerintem egy EKG nem ártana, és esetleg egy általános vérkép elemzés, főleg a cukor miatt (is). Jobbulást! ili

2009. ápr. 26. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
29%
Tudod az energiaital sportolóknak van, nem a dagi malackáknak. Ha fáradékony vagy és letört, akkor inkább menj és mozogj egy kicsit. Rádfér.
2009. ápr. 26. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
8%
Ne igyál energiaital, ha álmos vagy, hanem aludj. Tényleg rádférne a mozgás, mert 33,3 a testtömegindexed. 20 a normális, ha ez megnyugtat.
2009. ápr. 26. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
köszi, tudok róla, hogy nem vagyok nádszál, teszek is érte, minden nap edzek és egészségesen étkezek, már fogytam is 6 kilót, de ezt honnan tudnák a rosszindulatú bunkók. Azért ittam annyi energiaitalt, mert buliztunk, jól esett, nem a fáradtságra. Nem is szoktam inni ilyet, csak egy fél évben 1et. Köszi az értelmes választ, a második pedig szégyellje magát, nem azt kérdeztem, hogy mennyire vagyok szerinte kövér, és ez a komment undorító!
2009. ápr. 26. 21:15
 5/5 anonim ***** válasza:
64%
Ne évente igyál egyet egyszerre, hanem hetente egy pohárral, ha már nem bírod ki nélküle.
2009. ápr. 27. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!