Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mi lehet az oka, ha gyakran...

Mi lehet az oka, ha gyakran szédülök?

Figyelt kérdés

Tavaly előtt júniusban évzárón a szemem előtt elkezdett sötétedni, szemcse szerű pöttyök jelentek meg. Anyukám szerint a szám is elkékült. Kimentem leültem, egy idő után jobban lettem. Azóta gyakran szoktam szédülni. Főleg amikor felkelek az ágyból. De múltok iskolában furcsa érzésem volt. Mintha nem teljesen lennék tudatomnál. Nehéz volt gondolkoznom.

Mi lehet ennek az oka?


2011. szept. 28. 21:06
 1/6 anonim ***** válasza:
Valószínű alacsony a vérnyomásod, erre jellemző, ha hirtelen felállsz és ájulás környékez, tompaság, fáradság, szédülés. De azért csináltas egy vérvizsgálatot.
2011. szept. 28. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:

aha, nekem is voltak ilyen időszakaim, régen inkább.

nekem alacsony a vérnyomásom például. DE a fenti panaszokra általános javaslat: igyál SOK folyadékot és SPORTOLJ rendszeresen.

2011. szept. 28. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Napi kb. 1 liter folyadékot (vagy többet, de ennyi mindenképp megvan) iszok. Heti három tesiórám van, több sportolásra nincsen időm, ha lenne egy kicsi, akkor pedig energiám nincs.
2011. szept. 28. 21:51
 4/6 anonim ***** válasza:

Rendesen eszel? Nem reggeli nélkül mentél az évzáróra?

Nézesd meg a vérképed is. Egy liter folyadék az kevés egy nap. Az én lányom akkor lett ilyen rosszul az évzárón, amikor nem evett előtte.

2011. szept. 28. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Hát már nem emlékszem, hogy 2 éve mit reggeliztem. :) De mostanában reggelire egy pohár kakaó, vagy egy fél pohár gyümölcslé. Amelyikre időm van. Reggelizni hétköznap nem szoktam. Hétvégén sem mindig. Inkább tízórai.
2011. szept. 29. 19:35
 6/6 anonim válasza:

nem akarok itt szabályokat mondani, de körülbelül 2,5 liter folyadékra van szüksége a felnőtt szervezetnek naponta. nyáron 3 liter se rossz..

és ez a nincs időd rá- "rossz duma", bocsi. reggelit enni egészséges, és kell a táplálék hogy beinduljon a napod. üres gyomorból honnan merítesz energiát a napra?

ezen kívül, persze hogy nincs energiád, ha gyenge a szervezeted, amit a sport erősít.. és pl. a sport a szívet is erősíti, ami meg ugye a véráramot biztosítja.. aminek lassabb, kevésbé kielégítő működése pedig szintén okozhatja a szédülést, fáradtságot..

bocsi, nem vagyok orvospalánta, de ezt elmagyarázták nekem..

2011. szept. 29. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!