Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Milyen betegségem vagy rendell...

Milyen betegségem vagy rendellenességem lehet a tüneteim alapján? (Lehetőleg szakértők [ha vannak itt], vagy olyanok válaszoljanak, akik átélték már! )

Figyelt kérdés

Már legalább 10-15 éve, egész kicsi korom óta krákogok. Néha hátul garatcsorgást érzek, akkor érdekes módon kevésbé krákogok (általában), de ez változó.

Az orrom még régebb óta, emlékeim szerint óvodás korom óta rendszeresen dugul. Hol egyik orrlik, hol a másik, hol mindkettő. Régebben azt figyeltem meg, hogy fűtésszezonban, otthon a legrosszabb, de érdekes módon, idén a fűtésszezon óta talán jobb. Éjjelre szörnyű, szinte mindig nyitott szájjal alszom, nappal elviselhetőbb.

Újkeletű tünet, hogy ha megfázom, akkor utána hónapokig hol ugatva, hol szárazon, hol hurutosan köhögök. Az orvosok elvileg ilyenkor már nem nagyon hallanak semmit a tüdőmön.

Fontos jellemző lehet még, hogy nevetés hatására a krákogás - és a váladék mennyisége - fokozódik, annyira, hogy néha egy-egy hurutos köhintés is megjelenik.


Orvosok eddigi eredményei:

Majdnem mindenki szerint reflux okozza ezeket - legalábbis zömében. Kaptam Refluxon 15 mg-os meg 30 mg-os tablettát, de fenti tüneteken nem enyhített.

Voltam fül-orr-gégésznél (igazából a másik gyermekorvos vizsgált csak meg), semmit se látott azon kívül, hogy duzzadt az orrnyálkahártyám.

Fenti eredmény miatt is küldtek allergiavizsgálatra (Prick-teszt, remélem, jól írom), 20 allergénre csont negatív lett.

Épp megfázás után voltam (pár hónappal :D ), és köhögtem, amikor tüdőgyógyásznál voltunk. Ő azt mondta, hogy egyes tünetek a refluxra utalnak, más tünetek meg nem léte kizárja azt. Egyes tünetek az asztmára utalnak, más tünetek meg nem léte viszont kizárja azt is. Semmiképpen se típusos asztma. Adott szteroidos belégzőport, aminek hatására semmi más tünet nem enyhült, csak a köhögés, az is lassan.

Új háziorvoshoz mentünk át, őszerinte is reflux, de lehet benne egy kis allergia is, illetve a reflux fenntart egy gyulladást az arcüregben. Ezért adott szteroidos orrsprét, melyet egy (jó)ideig használtam, és emlékeim szerint semmit se segített.

Vérvételen is voltam. A vvt-vel kapcsolatban volt lefelé egy kis eltérés (vvt átlagos hemoglobin tartalom, és vvt átlagos térfogat, ha jól emlékszem), erre nem mondtak semmit. A süllyedésem 9 v. 10 volt, arra emlékszem, hogy azon a helyen nem tettek + -jelet mellé, csak felső határon volt, viszont itthon utánanéztem: más helyen ez már határon kívül lett volna.

A vérleletre több orvos is azt mondta (emlékeim szerint legalább 3), hogy teljesen rendben van.


Van pár, tudtommal ténylegesen a refluxra utaló tünetem: néha-néha, általában stressz alatt mar a sav, ezt a gerincemre sugározva érzem. Néha szabályos büfögőrohamok gyötörnek. A háziorvosom szerint lepedékes a nyelvem, ez is refluxra utal. Megkérdezte, szoktam-e puffadni, sajnos elég gyakran, ez is refluxra utal állítólag.

A refluxgyógyszer ezeken többé-kevésbé segített, de legfenti tüneteken nem.



Van rá esély, hogy nem kell egész életemben gyógyszereken élnem?

Tudom, másoknak nagyobb bajaik vannak, tudom jól. De engem ez is zavar, 19 vagyok, és még egészségesen, gyógyszer nélkül akarok leélni pár évet...

Lehet, hogy az arcüregemben levő gyulladás miatt szteroidokat kell használnom majd, esetleg tabletta formájában is?



19/L


2011. okt. 31. 12:47
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

Végig sem olvastam,hisz szakértőt keresel,azt viszont szerintem itt hamarabb találsz!

[link]

2011. okt. 31. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
Manduláid megvannak még? Az allergiavizsgálaton néztek házi porra?
2011. okt. 31. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

Nincsenek meg, egy mandulám sincs.

Háziporra nem tudom. De az alap lenne nem? Vagy csak az én logikám mondja ezt?

2011. okt. 31. 18:40
 4/19 anonim ***** válasza:

Szerintem is alap lenne, ettől függetlenül nem biztos, hogy nézték.

Nekem ez porallergiának tűnik. Az orrmandula vissza tud nőni, annak a reakciója lehet a váladék, ami aztán a refluxot kiváltja.

2011. okt. 31. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

És akkor miért nem nézik porra???


Amúgy volt lakásfelújításunk, és a tünetek nem enyhültek. Nem tudom, ez számít-e, mert ugyanakkor ugyebár bejártam az iskolába, ahol a por mennyisége nem változott.


Az orrmandulát nem láthatja a fül-orr-gégész a világítós "műszereivel"?

2011. okt. 31. 18:49
 6/19 anonim ***** válasza:

Látja, és nem tudom mi alapján választják ki, hogy mit néznek és mit nem. Ha olyan orvos néz be, aki tudja, hogy kivették neked, biztos mondaná, hogy visszanőtt. Bár ez is nehéz kérdés, pláne ha folyamatosan gyulladt állapotban van a nyálkahártya.

A tüneteid nagyon hasonlítanak arra, ami velem játszódott le olyan 15-16 éves koromig. A reflux az egyetlen, ami nekem kimaradt, bár világ életemben sokat böfögtem. És szerencsére megvannak a manduláim.

CT-t csináltak már a fejedről?

2011. okt. 31. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

"A tüneteid nagyon hasonlítanak arra, ami velem játszódott le olyan 15-16 éves koromig." - Akkor kiderült valami? Ha igen, mi, és AKKOR hogy kezelték?


Érettségi előtt állok, most nem akarok orvoshoz járogatni. De utána lezarándokolok a háziorvoshoz, és kérek egy komolyabb kivizsgálást. Remélem, akkor már teljesen ki fognak vizsgálni.

2011. okt. 31. 19:09
 8/19 anonim ***** válasza:

Volt egy orrsövényferdülésem, azt 11 éves koromban operálták. 15 vagy 16 lehettem amikor egy cisztát távolítottak el az egyik arcüregemből.

Közel sem biztos, hogy veled is ugyan ez van. Nagyon sok tényező számít, pl. minden gyermekkori betegséged megvolt? Antibiotikumot sokat szedtél?

2011. okt. 31. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

Nem volt gyermekkori betegségem. Ha volt is, akkor olyan enyhén és rövid ideig, hogy az orvos is csak tippelt rá, mire el tudtak vinni.


Antibiotikumot szerintem átlagos mennyiségben kellett szednem.

Viszont kaptam 1 éves koromban is, mert beteges voltam, mint kiderült, egy "vadhús" miatt (ami nem nőtt vissza, ezt konkrétan megnézték).


Én is gondoltam cisztára / polipra (végeredményben ugyanaz, nem?), orrsövény-ferdülésre. Tudom, internet alapján nem állítunk diagnózist, bár ez a veszély nem fenyeget, mert nem tudom magamat megműtetni. :D

Csak hát utánaolvasgattam, mert egyrészt érdekel a téma alapból is, másrészt nem stresszel jobban ha utánanézek, mint hogyha nem tudok róla semmit egészen a diagnózisig...

2011. okt. 31. 19:44
 10/19 anonim ***** válasza:

Mikor orvost választasz, diagnózist választasz. Közhelyes, de sajnos igaz. Háziorvos, alapos kivizsgálás, itthon erről csak ábrándozhatunk. Nagyon jól teszed, hogy utána jársz, ha valaki meggyógyít, az te magad leszel. Nem az orvosok hibája, félre ne értse senki, de itt olyan sokminden számításba jöhet, hogy Dr. House legyen a talpán aki minddel számolni tud.

Nekem csípőből jött az allergia, mint válasz, de lehet hogy ez teljesen rossz irány.

Hogy erre mi a megoldás, szerintem:

1. Méregtelenítés

2. Lugosítás

3. Bélflóra rendbetétele

4. Vitamin-ásványi anyag-nyomelem pótlás


Mindezek mellett számolni kéne olyasmikkel is, mint esetleges ételallergiák. Az édes tejet első körben száműzném. A vegetáriánus életmód is megszívlelendő, legalábbis egy próbát megér.

Az a baj, hogy rengeteg tippem lenne, csak épp egyik sem biztos, akár egy kis enyhülést is hozna. Ráadásul nem vagyok doki, mondjuk azok spec. nekem sem váltak be túlzottan.

2011. okt. 31. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!