Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Milyen betegségem vagy rendell...

Milyen betegségem vagy rendellenességem lehet a tüneteim alapján? (Lehetőleg szakértők [ha vannak itt], vagy olyanok válaszoljanak, akik átélték már! )

Figyelt kérdés

Már legalább 10-15 éve, egész kicsi korom óta krákogok. Néha hátul garatcsorgást érzek, akkor érdekes módon kevésbé krákogok (általában), de ez változó.

Az orrom még régebb óta, emlékeim szerint óvodás korom óta rendszeresen dugul. Hol egyik orrlik, hol a másik, hol mindkettő. Régebben azt figyeltem meg, hogy fűtésszezonban, otthon a legrosszabb, de érdekes módon, idén a fűtésszezon óta talán jobb. Éjjelre szörnyű, szinte mindig nyitott szájjal alszom, nappal elviselhetőbb.

Újkeletű tünet, hogy ha megfázom, akkor utána hónapokig hol ugatva, hol szárazon, hol hurutosan köhögök. Az orvosok elvileg ilyenkor már nem nagyon hallanak semmit a tüdőmön.

Fontos jellemző lehet még, hogy nevetés hatására a krákogás - és a váladék mennyisége - fokozódik, annyira, hogy néha egy-egy hurutos köhintés is megjelenik.


Orvosok eddigi eredményei:

Majdnem mindenki szerint reflux okozza ezeket - legalábbis zömében. Kaptam Refluxon 15 mg-os meg 30 mg-os tablettát, de fenti tüneteken nem enyhített.

Voltam fül-orr-gégésznél (igazából a másik gyermekorvos vizsgált csak meg), semmit se látott azon kívül, hogy duzzadt az orrnyálkahártyám.

Fenti eredmény miatt is küldtek allergiavizsgálatra (Prick-teszt, remélem, jól írom), 20 allergénre csont negatív lett.

Épp megfázás után voltam (pár hónappal :D ), és köhögtem, amikor tüdőgyógyásznál voltunk. Ő azt mondta, hogy egyes tünetek a refluxra utalnak, más tünetek meg nem léte kizárja azt. Egyes tünetek az asztmára utalnak, más tünetek meg nem léte viszont kizárja azt is. Semmiképpen se típusos asztma. Adott szteroidos belégzőport, aminek hatására semmi más tünet nem enyhült, csak a köhögés, az is lassan.

Új háziorvoshoz mentünk át, őszerinte is reflux, de lehet benne egy kis allergia is, illetve a reflux fenntart egy gyulladást az arcüregben. Ezért adott szteroidos orrsprét, melyet egy (jó)ideig használtam, és emlékeim szerint semmit se segített.

Vérvételen is voltam. A vvt-vel kapcsolatban volt lefelé egy kis eltérés (vvt átlagos hemoglobin tartalom, és vvt átlagos térfogat, ha jól emlékszem), erre nem mondtak semmit. A süllyedésem 9 v. 10 volt, arra emlékszem, hogy azon a helyen nem tettek + -jelet mellé, csak felső határon volt, viszont itthon utánanéztem: más helyen ez már határon kívül lett volna.

A vérleletre több orvos is azt mondta (emlékeim szerint legalább 3), hogy teljesen rendben van.


Van pár, tudtommal ténylegesen a refluxra utaló tünetem: néha-néha, általában stressz alatt mar a sav, ezt a gerincemre sugározva érzem. Néha szabályos büfögőrohamok gyötörnek. A háziorvosom szerint lepedékes a nyelvem, ez is refluxra utal. Megkérdezte, szoktam-e puffadni, sajnos elég gyakran, ez is refluxra utal állítólag.

A refluxgyógyszer ezeken többé-kevésbé segített, de legfenti tüneteken nem.



Van rá esély, hogy nem kell egész életemben gyógyszereken élnem?

Tudom, másoknak nagyobb bajaik vannak, tudom jól. De engem ez is zavar, 19 vagyok, és még egészségesen, gyógyszer nélkül akarok leélni pár évet...

Lehet, hogy az arcüregemben levő gyulladás miatt szteroidokat kell használnom majd, esetleg tabletta formájában is?



19/L


2011. okt. 31. 12:47
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:

Amúgy nekem is pont az alternatív módok váltak be.

Ősöm "rámerőltette", hogy öblítsem az orrom sós vízzel.

Akkor a háziorvos írt fel neki ilyen port, amiben egy-két ásványi anyag van, és állítólag lúgosít is.

Nemrég kórházban volt. Ott kedvezményesen vehetett inhalátor-készüléket. Mondta, hogy használjam én is. Ilyen gyógyvizet rak bele, és azzal használom.

Ezek segítettek.

Amúgy érdekes, mindenkinek az allergia ugrott be, akinek meséltem, akár szakmabeli, akár kívülálló. Csak az orvosok nem fektettek erre kellő hangsúlyt.

2011. okt. 31. 20:07
 12/19 A kérdező kommentje:
Miért kérdeztél rá a gyermekbetegségekre? Mit befolyásol?
2011. okt. 31. 20:13
 13/19 anonim ***** válasza:

Az jutott eszembe, azért kérdeztem azt. Azok megléte, hiánya, a lefolyásuk erőssége, hossza, ezekből lehet következtetni az immunrendszer állapotára.

Egyébként akár a fogmosási szokásaidat is kérdezhettem volna, annyira szerteágazó ez a kérdés.

2011. okt. 31. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:

A fogmosási szokások befolyásolhatják (befolyásolják?) is a dolgokat, tudtommal.

Amúgy hallottam egy-két esetben, hogy autoimmun betegtől megkérdezte az orvosa, hogy átesett-e a gyermekkori betegségeken. Ha az illető nem, akkor azt az egyik rizikófaktornak tekintette. Igazából ide nem a rizikófaktor a jó szó, de nem tudok most jobbat.

Szóval azt hittem, ezért kérdezed.

2011. okt. 31. 20:27
 15/19 anonim ***** válasza:

Nos igen, ha az illető nem esett át rajtuk, abból megint más következik. Ha nem volt bárányhimlős, gyengébb a védettsége a vírusok, pl. a herpesz vírusa ellen is. Nem is beszélve arról, hogy a felnőttekre ezek a betegségek veszélyesebbek.

Ha az immunrendszer nem rendelkezik bizonyos tapasztalatokkal, azzal az orvosnak számolnia kell, mind a diagnózis, mind a kezelés során.

2011. okt. 31. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:

Igen-igen.

Ha egy hetet töltenék valamilyen okból egy óvodában, akkor utána nem tudom, mi lenne velem, miután egyszerre kapnám el a bárányhimlőt, a mononukleózist, és esetleg a mumpszot és a skarlátot is, mert úgy tudom, a védőoltás ellenére ezek is előfordulnak.

Amúgy ha tudnám, miért nem esünk át ezeken mi, akiket elkerül.

4 évet jártam óvodába (mert évvesztes vagyok), lett volna lehetőségem, sőt, több is.

2011. okt. 31. 21:37
 17/19 anonim ***** válasza:
Lehet hogy átestél rajtuk, csak enyhe lefolyásúak voltak. Nem ezt írtad?
2011. okt. 31. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:
Lehet. De azért nem tudom... enyhe védettség lehet ez.
2011. okt. 31. 21:45
 19/19 anonim ***** válasza:
Olyan nincs, hogy enyhe védettség. Vagy ismeri az immunrendszer a kis szemeteket, vagy nem. Az, hogy esetleg gyors lefolyásúak voltak nálad a tünetek egész mást jelent.
2011. okt. 31. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!