Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Honnan tudja az ember, hogy...

Honnan tudja az ember, hogy tüdőgyulladása van-e, vagy valami hasonló?

Figyelt kérdés
2011. nov. 20. 16:20
 1/5 anonim ***** válasza:
Az ember onnan tudja hogy tüdőgyulladása van é hogy csinálnak egy mellkasröntgent amin látszik a beszűrődés ami a tüdőgyulladás jele.
2011. nov. 20. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Virág6 ***** válasza:
Mikor köhögsz,behúzódik a mellkasod.Láz nem mindig jár vele.De az súlyosabb is.Fáj az egész hátad.
2011. nov. 20. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ezzel hadd ne értsek egyet, nem ott kezdődik, hogy mellkas röntgen. A háziorvos, vagy belgyógyász fogja a fonendoszkópját és meghallgatja a tüdő légzési hangját, végigkopogtatja, hogy hall-e tompulatot valahol, kér egy laborvizsgálatot és ha mindez alátámasztja, akkor lehet röntgent is kérni. Tudni kell, hogy a röntgenkép tüdőgyulladás esetében késéssel követi a tüneteket, tehát a hallgatózási lelet alapján már régen ki lehet mondani a tüdőgyulladást, mikor a rtg. képen még nem látszik. És a végén gyógyultnak is lehet mondani a beteget, mikor még a képen mindig látszik valami.
2011. nov. 20. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
köszönöm a hasznos válaszokat :)
2011. nov. 20. 20:03
 5/5 anonim válasza:

Tüdőgyulladásom volt,de én észre sem vettem :D

Nagyon magas lázam volt,de meg sem éreztem. 40 vagy magasabb. Nálam nem volt semmi más csak amikor megkaptam a gyógyszereket akkor volt hányingerem 1 héten keresztül,mert nagyon erős gyógyszereket kaptam :/

Segítettem? :D Nem tudom,szia. :)

2014. aug. 2. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!