Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Tüdőembóliaval kapcsolatos...

Tüdőembóliaval kapcsolatos kerdes, kinek volt mar?

Figyelt kérdés
tudoemboliam van, es nagyon ketsegbe vagyok esve. mert nem nagyon kapok a kerdeseimre valaszt, szedem a verhigitot, de sokszor valtozik az eredmenyem mert hetente 2 szer megyek vervetelre, mikor lehet ebbol felepulni?

2011. nov. 21. 18:07
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Valószínű kórházi kezelés után vagy. Amit most ellenőrizgetnek az az INR szint. Elég nehezen állítható be a kívánt értékre.2.5 ig jó.Gondolom Marfarint szedsz.Étkezésre figyelni kell mert a zöldségfélék nagyon tudnak változtatni az értékeken. Ha már sikerült értékhatáron maradnod tartósan, havi 1x kell majd a véradóba menned.
2011. nov. 21. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

tüdőembóliád van, és otthon ülsz? nem inkább csak volt?

ez olyan mintha azt írtad volna, hogy egy kés áll ki a hátadból, és heti 2x kontrollra jársz.

volt már a családban, össze is esett az illető, és elvitte a rohamkocsi.

2011. nov. 22. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
a ver rog meg mindig a tudomben, van de mar hazaengedtek a korhazbol, es tapasztalt emberek valaszat vartam volna, aki tud errol bovebb informacioval szolgalni, mivel angliaban vagyok es eleg keveset mondanak az az orvosok, azt mondtak beletelhet akar masfel honapba is amig kitisztul a tudombol
2011. nov. 22. 12:41
 4/13 A kérdező kommentje:
masodik valaszolo, igazad van kicsit rosszul fogalmaztam :) bocsi
2011. nov. 22. 12:42
 5/13 anonim ***** válasza:

az angol egészségügyben egyáltalán nem vagyok otthon, de tényleg beletelhet annyi időbe.

az a lényeg, hogy ha komolyan fájni kezd, akkor mentőt kell hívni, és lehetőleg mondani nekik, hogy mi a diagnózis, mert akkor még gyorsabban jönnek.

egyébként pedig szedni a vérhígítót.

2011. nov. 22. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg warfarin vagy acenocumarol hatóanyagú véralvadásgátlót szed, melyek a K-vitamin függő véralvadási faktorok aktivitását csökkentik. A gyógyszer adagjától függ a létrejövő alvadásgátlás mértéke, ez lehetővé teszi, hogy a betegnél szabályozható módon (dózis módosítás) úgy csökkentsék a vér alvadékonyságát, ami már véd a vérrög kialakulásától, de még nem okoz jelentős vérzékenységet. Az antikoagulációnak a gyógyszer dózisától való függése azonban egyénenként változó. Akkor tekinthetjük optimálisnak az alvadásgátlást, ha az INR (International Normalized Ratio) értéke 2,0 és 3,0 közti. Számos tényező befolyásolja a kívánt antikoagulációt biztosító adagot; a betegek neme, kora, a táplálkozás, felszívódási viszonyok, kísérőbetegségek, genetikai. Amire Ön odafigyelhet, és kell is az a táplálkozás. K-vitamin fogyasztása hatással van a Marfarin tabletta hatására. A magas K vitamin tartalmú ételeket nem kell kerülni, de a napi mennyiséget nem szabad nagymértékben változtatni.


A gyógyszerleiratban ezeket az ételeket, gyógynövényeket megtalálja:

[link]


Fontos, hogy a gyógyszert minden nap közel azonos időben vegye be-általában este javasolt.


A gyógyszerszint megfelelő beállítása során eleinte szükséges tehát a gyakoribb vérvétel, később, ha az INR állandósul, elegendő a havi 1x vérvétel.


Mo-on a szakmai ajánlás szerint 6 hónapig elegendő folytatni a véralvadásgátlást, akkor, ha átmeneti, jól azonosítható kockázati tényező váltotta ki az embóliát. Egyéb esetben az orvos mérlegeli, hogy folytatja-e a terápiát.

2011. nov. 22. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
koszonom a valaszokat, igen warfarint szedek, meg most napi 8 mg ot, mert jelenleg is lefele halad ujra az INR ertekem, meg halistennek 2.2 most tehat ez jo, holnap megyek ujra vervetelre, remelem tenyleg eljon mar lassan az az ido hogy eleg lesz havi 1 szer mennem vervetelre, nagyon odafigyelek arra hogy a K vitamonbol ne vigyek be sokat a szervezetemre, en egy 22 eves lany vagyok amugy, meg esetleg annyit kerdezhetnek, hogy ugye amikor az ertekem 2.0 ala esik mindig kapom a tenzapiarin injekciot hasba v a vallamba, a vallam veralafutatos es hatalmas lila foltos mindenhol ahova beadjak az injekciot, es mikor mulhat el es ez a mellekhataskent lep fel v miert?
2011. nov. 23. 09:22
 8/13 anonim ***** válasza:
Igen, ha 2 alá esik az INR szükséges újrakezdve és átfedésben adni a heparinszármazékot. Sajnos ennek a mellékhatása a szúrás helyén a véraláfutás-mivel cél a véralvadás gátlása. Előfordulhat még fogmosás során vérzés, elhúzódó sebgyógyulás, ha megvágja magát hosszabb ideig tart a vérzés.
2011. nov. 23. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Családban fordul már elő mélyvénás thrombozis, tüdőembolia, vetélések? Végeztek genetikai vizsgálatot (egyszerű vérvételt követő teszt, APC rezisztencia, Leiden mutáció)? Szed fogamzásgátlót, dohányzik?
2011. nov. 23. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
igen apukamnak es mamnak mar volt, ok ebbe haltak bele :(, igen vegeztek genetikai vizsgalatot., de nem mondtak semmit se rola, nem dohanyzom es sose dohanyoztam,
2011. nov. 23. 13:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!