Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Megrázott az áram. Mit csináljak?

Megrázott az áram. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Amikpr kivettem a hosszabbítóból a kábelt akkor véletlenűl hozzáértem a jobb kezemmel a villájához és egy picit megrázott vagy csípett. Ettől lehet bajom?
2011. dec. 3. 19:32
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
nem hajszárító hanem hordozható dvd lejátszó.ATD-ÉS .
2011. dec. 3. 20:01
 12/20 anonim ***** válasza:
Hát egy kihúzott dugó bizony meg tud rázni! Sajnos nekem van olyan rezgőcsiszolóm, aminek kihúzást követően ráz a dugója (valószínű egy benne lévő kondenzátor miatt). Engem sokszor csapott már meg áram és még itt vagyok :) Hivatalosan dokihoz kellene menni vele...
2011. dec. 3. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:
és te a megrázás után éreztél valamit? dokihoz kéne menni?
2011. dec. 3. 21:22
 14/20 anonim ***** válasza:
19:56! Igen, láttam még földeletlen elosztót, még a múlt évezredben. A kettős szigetelésű készülékek (pl. hajszárító) is csatlakoztatható földelt dugaljhoz, hiszen a dugó kialakítása lehetővé teszi (ki van vágva az a rész). Ha valakinek sikerül kézzel hozzányúlni a feszültség alatt lévő villához, annak gratulálok...
2011. dec. 3. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:
19:56 ! nem hajszárító hanem hordozható dvd lejátszó és azt tudom hhogy a konyhánák most épült sé földelve ven a vezeték hosszabbítón keresztül volt bedugva.nos akk lehet bajom?orvos?
2011. dec. 3. 21:46
 16/20 anonim ***** válasza:

Szia!

engem is pont gy rázott meg áram, szintén nem hajszárító volt. :)

Csípett meg bizsergett a kezem, szerencsétlen mozdulat volt, de semmi bajom nem lett. Szerintem neked sem lesz. Akit komolyan megüt az áram az helyben rosszul lesz. Mivel te meg itt írsz, ebből gondolom, hogy nem kell aggódnod. De ha a sok válaszoló sem nyugtatott meg, magad megnyugtatására elmehetsz orvoshoz. De nem azért mert a válaszolók úgy ítélik, hanem mert csak akkor nyugszol meg.

Szüleidnek mondtad? Ők mit javasoltak?

2011. dec. 3. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:
AZT MONDJA ANYA SEMMMI BAJO,MM NEM LESZ.APA KICSIT AGGÓDIK
2011. dec. 3. 22:12
 18/20 anonim ***** válasza:
beképzeled a fejfájást:D
2011. dec. 4. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim válasza:
mekkora dolgot csinálsz belőle...
2012. márc. 10. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 Szűcs István3 válasza:

Egy feltöltött kondenzátort sütöttél ki :D

Az nem halálos

2014. dec. 29. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!