Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Hogy tudnám leküzdeni az...

Hogy tudnám leküzdeni az irigységemet?

Figyelt kérdés

családtagjaimra nem vagyok irigy, hanem például egy két barátomra illetve a páromra ritkán, meg az ő testvérére-családjára. nem értem miért lehet ez. még a munkatársaimra sem vagyok az.

nagyon rossz érzés és próbálom leküzdeni illetve nem kimutatni de szörnyen nehéz. valaki tudna ajánlani módszert h lehetne elűzni ezt a "mocskos" dolgot? örököltem :/


2011. dec. 6. 12:41
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
Kanna benzin+gyufa
2011. dec. 6. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Attól függ mit irigyelsz, és mennyi hangot adsz, hogy mutatod ki az irigységet. Egy kicsit szerintem mindenkiben benne van az irigység, de nem vallják be. Rólam pl. azt mondják irigy vagyok. De nem kell nagydolgokban gondolkozni. Pl. a munkahelyen ha veszek , sütök valamit, vagy megkínálom a többieket, vagy azt mondom nem akarok adni. Nem adok kölcsön varrógépet, hajszárítót, fényképezőt, és még egy csomó dolgot sem, mert sose épen kapom vissza, igy már nem is kérik.....mert tudják irigy vagyok.

De! Nem irigylem senki házát, autóját, pénzét, boldogságát, nyaralását!!!

2011. dec. 6. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
79%
Mondjuk, ha elkezded elemezgetni, az illetőt akire írigy vagy. Akkor rájössz, hogy szegény embernek mennyi minden gondja, problémája van más életterületen. Pl-ul új autót vettek, de a gyereke rossz tanuló vagy a sokat kell túlóráznia és nem is tudja élvezni az életét. stb. Így rájössz nem is annyira irigylésre méltó.
2011. dec. 6. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem egy dolgot tehetsz: elfogadod önmagadat.

De nem csak úgy rámondva, és közben meg arra gondolsz, hogy nem vagy jó. Először próbálj a jó tulajdonságaidra koncentrálni, azokat elfogadni, és aztán jöhetnek a kevésbé jók :)

Tudod nincs jobb ember, mint a másik, csak másabb :) Örülj neki,hogy te olyannak születtél amilyen vagy, mert csak egy van belőled, egyedi vagy :)

Az pedig amit az egész mostani világ sugall, hogy mérjük magunkat a másikhoz, hogy kinek van több pénze, ki vékonyabb, kinek okosabb a gyereke ez teljesen káros.

Én is pont ezen az úton vagyok, hogy amit a média belém sulykolt, próbálom teljesen elfelejteni :)

Remélem tudtam segíteni :)

2011. dec. 6. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat. néha előtör belőlem az irigység de nem mindig. ha az vagyok valakire és előjön belőlem akkor nem beszélek vele nem érdekel :D

nagyon nehéz elfogadni ezt mert nem jó tulajdonság :D

ja és már mondták páran h irigy vagyok úgyhogy nem az a minimális van bennem mint mindenkiben, hanem egy kicsivel több

2011. dec. 6. 21:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!