Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Hogy vegyem rá magamat, hogy...

Hogy vegyem rá magamat, hogy többet igyak?

Figyelt kérdés

16/L vagyok. Sokoszor szinte "semmit se" iszom. Iksolában egy kortyot se, hazajövök, és 4 pohár víz maximum, és ennyi.

Egyszerűen van, hogy elfelejtek.

Ha meg sokat iszok ötpercenként ki kell mennem a mosdóba, és nagyon idegesít. Mit tegyek ez ellen? Nem szeretek öt percenként mosdóba járni, de ez se normális...


2012. jan. 7. 13:45
 1/9 anonim ***** válasza:
Nézz olyan videókat, ami vesebetegekről szól, majd iszol rendesen :) Bocs, nem akarom elviccelni a dolgot, de ez nem játék. A napi 2 l folyadék miatt, ami a normális (ha egyenletes eloszlásban történik a bevitel és más eü gond nincs) nem kell állandóan WCre járnod. Ez azt jelenti, h reggelinél tea/kakaó, ebédnél leves, és még ezenkívül napi üdítő, víz stb. De ha nem veszed komolyan, a veséd megbosszulja a dolgot. Vigyázz Magadra!
2012. jan. 7. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Én iskolába szoktam vinni egy fél literes üvegbe vizet, általában az elfogy mire hazaérek. Nem csak akkor iszok belőle pár kortyot, ha szomjas vagyok, hanem azért is, hogy kicsit felfrissítsen, ne fájjon a fejem.. de vihetsz teát is.
2012. jan. 7. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat:)

Nem szeretnék semmiféle vesebajt, úgyhogy jobb, ha nekilátok.

Iskolába ha viszek is inni nem szoktam belőle fogyasztani, mert iskolában nem szeretek Wc-re járni. Itthon van, hogy este egymás után megiszo két pohár vizet, vagy hármat, utána egyből Wc-re kell járnom.

De iagaztok van, megpróbálom fokozatosan elosztani, hátha javul a helyzet.

2012. jan. 7. 13:55
 4/9 anonim ***** válasza:
Én magamon úgy vettem észre, hogy ha reggel iszok sokat, akkor járok egész nap wc-re. Ezért reggel még nagyon keveset iszom, ha mennem kell valahova akkor teát abszolút nem, sőt üdítőt sem, mert attól is sokat pisilek. Később olyan 11-12 óra magasságában bele húzok, akkor már figyelek arra, hogy fokozatosan egyre többet és sűrűbben igyak. Mindig legyen nálad vizes palack. Erőltesd, gondolj rá, hogy inni KELL, gondolj mindig az egészségedre. Arra ,hogy ha eleget iszol, később ráncosodsz, a víz méregtelenít stb. Nincs erre módszer, egyszerűen oda kell figyelni rá és kész. Hidd el, egy idő után hozzászokik a szervezeted a megfelelő mennyiségű folyadék bevitelére és nem fogsz folyton wc-re szaladgálni. Meg fogod szokni és kívánni fogod a vizet. Szerintem ne szénsavast igyál, mert abból kevesebbet bír meginni az ember egyszerre a buborékok miatt.
2012. jan. 7. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
ne egyszerre igyál sokat, az nem is jó, mert csak átmegy a szervezeteden és tényleg kipisiled. rendszeresebben igyál kevesebbet
2012. jan. 7. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!:) Általában sima csapvizet szoktam.:) De akkor megpróbálom ezt a rendszerességet. Tudom, hogy bajok lehetnek belőle, azért is kell változtatnom ezen az egészen. Köszönöm mindenkinek a tanácsokat!:)
2012. jan. 7. 13:59
 7/9 anonim ***** válasza:

Ja és még két technikai tanács:

1. Kezdd a reggelt pisiléssel! (Ez nem vicc, este természetesen lefekvés előtt pisilsz, de mivel az ürítésből kimarad az éjszakai x óra, ezért reggel kell, ha tartogatod, nyilván késöbb még jobban kell.)

2. Ha pisilni kell, ne tartogasd, hanem menj el WCre! (Nyilván nem óra közben, hanem szünetben, de ha pl. elbeszélgeted az egyik szüneted, aztán a másikat, akkor annyira felgyülemlik, hogy szintén nem tesz jót az anyagcsere-háztartásodnak.)

2012. jan. 7. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Minden reggel szoktam, mert addigra nagyon szokott kelleni. Tudom, hogy nem jó ha tartogatom, de ha iskolában tudom, hogy pl várnak rám a Wc előtt sokkal nehezebben megy az egész. De iagzatok van ez nem normális, úgyhogy megpróbálok változtatni. Ezt a két tanácsot nagyon köszönöm! És az összes többit is!
2012. jan. 7. 14:05
 9/9 anonim ***** válasza:

Én is nagyon keveset iszok. Én azt szoktam mostanában, hogy ha tanulok, gépezek, tv-zek stb. mindig van mellettem egy fél literes üveg amin tudod ez a cumisüvegszerű kupak van :D Nah így szoktam iszogatni belöle :D Nekem bevált, mert gyorsan el szokott fogyni..aztán újratöltöm..:)


L/18

2012. jan. 7. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!