Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hogyan kezdjek neki a sportolá...

Hogyan kezdjek neki a sportolásnak? Hogyan vegyem rá magamat?

Figyelt kérdés
Szeretnék elkezdeni mozogni, de nálunk nincs túl sok sportolási lehetőség, vagy nagyon messze, vagy nagyon drágán. Ígyhát letöltöttem egy alakformáló edzésprogramot, de képtelen vagyok elkezdeni. Mindig "lusta vagyok" "fárdat vagyok" stb. kifogások kerülnek elő. Hogyan vegyem rá magamat?
2011. nov. 15. 20:02
 1/8 A kérdező kommentje:
Ja és azért tettem ebbe a témakörbe, mert a barátom testnevelő-edzőp szakra jár és ő próbál az eggészségesebb életmódra sarkallani és igazából őt zavarja jobban, hogy nem mozgok. :(
2011. nov. 15. 20:04
 2/8 anonim válasza:
100%

Minél jobban ráerőszakolod magad, annál nehezebb lesz elkezdeni, s annál inkább meg fogod utálni. Ráadásul hozzácsapódik egy rossz lelkiismeret furdalás is, ami aztán végkép megöli a hajlandóságot. Nem ez a cél, tehát ügyesen kell magadat manipulálni.

Mellesleg egyik legnehezebb dolog szerintem otthon tornázni, mert nincs meg az a motiváció, amit egy csoport tud nyújtani. De ha mégis otthon próbálkozol:

Tippek:

1. Elején rövid idejű tornákat kezdj. Ilyen pl. Rubint Réka 20 percesei. Elég kemények ugyan, de motiváljon az, hogy csak 20 percig tart. Ha már megy, akkor ráhúzhatsz mégegy 20ast.


2. Mintha eljárnál valahova, bökj ki a héten egy-két pontos időpontot (mondjuk kedd és péntek 17 óra), és akármi jön közbe, tartsd magad hozzá! Itt nagyon kemény és következetes legyél magaddal! Beszélj rokonokkal, barátokkal, hogy neked ekkor edzésed van, nem érsz rá.


3. Ha nem megy a keményebb Rubint R. féle torna, akkor kezdj olyan 20 perces mozgásokkal, amik jól esnek. Pl. nyújtások. Vagy kocogás.


Valójában tényleg csak elkezdeni nehéz. Torna közben, már - talán a vérkeringésnek köszönhetően - sokkal jobb a közérzet. S utána a büszkeség érzése fenomenális, ha vége az edzésnek. :-) Talán ez is inspirál egy kicsit a köv. alkalomhoz.

2011. nov. 15. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Rubint Rékával akartam elkezdeni, de amikor beenéztem, akkor 2 perc után kikapcsoltam, mert nem bírtam elviselni azt a borzalmas rikácsoló hangot. :( Megfogadom a tanácsodat, köszönöm.
2011. nov. 15. 20:51
 4/8 anonim ***** válasza:
lehalkítod és benyomsz vmi pörög zenét pl wawa:sombrita
2011. nov. 15. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Béres Alexandrának elviselhetőbb hangja van.
2011. nov. 18. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Rubint Réka nagyon kemény, én a 20 perces edzésből 10-et bírtam végigcsinálni, és másnap izomlázam lett. Ahhoz edzettség kell, és ha nem vagy az, könnyen úgy járhatsz, mint én.
2011. dec. 3. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

Normális az izomláz, hosszú kihagyás vagy első edzés után. Ha csak 10 percet bír ki az ember először, az is elég. Lényeg, hogy elkezdje. De nem szabad az izomláz miatt feladni! Minél hamarabb kezd edzeni az ember az izomláz után, annál hamarabb esik át a holtponton.

Saját tapasztalat.


Most én is nehezen veszem rá magam, mert volt nemrég egy műtétem. De most már kellene kezdenem a gyengébb edzéseket. Én is csak kevesebbel esek neki újra. Pedig pedig én korábban már kétszer-háromszor 20 perceket is lenyomtam már.

Ez van. Elkezdeni mindig nehezebb. De megéri! :-))

2011. dec. 4. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Szintén tapasztalat:3 évi aerobic kihagyás után 2 hónapja elkezdtem Rékára tornázni.(előtte 6 évig jártam terembe).Kb. 3 alkalom után elmúlt az izomláz.Néha nehéz elkezdeni,de motivál,hogy egészséges,örömteli a mozgás és hogy szép alakom lesz. :-)
2012. máj. 27. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!