Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mitől lehet magas a koleszteri...

Paris hilton kérdése:

Mitől lehet magas a koleszterinszintem?

Figyelt kérdés
Most kaptam meg az eredményt, 5 mmol/l , pedig rendszeresen sportolok,nem vagyok elhízva,zsíros ételeket sem eszem,max. néha egy kis csoki vagy édesség. 18/l

2012. jan. 18. 11:41
 1/5 anonim ***** válasza:

Végül is ez önmagában nem tekinthető magasnak, mert 5,1-5,3 között adják meg a határértéket a laborok, de azon felül is 6-ig még általában nem igényel kezelést. Biztatásként talán annyit tudnék elmondani, hogy én 50 éves vagyok, és egész életemben 5 körül volt a koleszterinszintem, mióta mérték (úgy 25 óta). Tehát ez a kor előrehaladtával nem feltétlenül nő.


Azt is tudni kell, hogy a koleszterinszínt a táplálkozással csak kevésbé befolyásolható, mert nagy részét a máj termeli. De azért én kipróbáltam, a kaja megszorításával (amiben a szénhidrátok és a cukrok csökkentése is bennevan) pár tizedet lehet rajta csökkenteni, ha fontos.


És van még egy fontos tényező, az összkoleszterinszinten belül az LDL és a HDL aránya. Ha a HDL elég magas, akkor különösen nincs miért aggódni.

2012. jan. 18. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Az újabb tanulmányok szerint pont, hogy a magas koleszterinszint véd meg több civilizációs betegségtől, és nem a magas koleszterin okozza a magas vérnyomást. Szóval ne szarj be. A koleszterin mítosz kezd kihalni.
2012. jan. 18. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Egyetértek az előttem hozzászólókkal. Ez teljesen jó érték. 7 felett kell rá kezelés.
2012. jan. 18. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem árt évente megnézetned, hajlamos lehetsz rá. Ne aggódj! Senki nem tudja a pontos okát, 40 kilós vegetáriánusok között is vannak akiknek magas a koleszterinszintjük.


Nekem 7.4-es a szint, erre már kellene gyógyszer? A többiektől kérdem.

2012. jan. 18. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
7,4-esre már általában adnak, de például nekem is ennyi és gyógyszerrel. Külön engedélyre kapom ezt a gyógyszert és ez elég gyenge. A többi gyógyszert nem birtam. Egyébként lenne 8.
2012. jan. 18. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!