Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Nagyon magas a koleszterinszin...

Nagyon magas a koleszterinszintem. Milyen diétát alakítsak ki?

Figyelt kérdés

20/L


Nemrég mutatták ki vérvételen hogy a koleszterin szintem 9,5!!! (a normál 3,5 és 6,5 közt volna)


nem vagyok elhízva, 158 cm és 48 kiló vagyok, vegetáriánus (még csak egy pár hete, de nagyon komolyan gondolom!)

nem akarok gyógyszereket szedni életem végéig ami tönkre tenné a májamat


Milyen diétát alakítsak ki?

Fél év múlva megyek legközelebb vérvételre, addig szigorúan be akarom tartani, mert ez így borzasztó magas! :(

Milyen kajákat tilos ennem és mik nem ártanak?


2011. jún. 17. 16:48
 1/9 anonim ***** válasza:
7%
Rengeteg fehérjét, Tojás, Rizs. És húst is be kell iktatnod mert a Vegetáriánusoknak sajnos nincs hosszútávon életlehetőségük a fehérjehiány miatt.
2011. jún. 17. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nincsen baj a pajzsmirigyeddel?
2011. jún. 17. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Az összkoleszterinszint csak egy dolog! Ha a labor előtt jóféle zsíros-magyaros ételt ettél, akkor megzavarja a laborerdményt, még akár egy hét múlva is! (Ha nem hiszed kérdezd meg legközelebb a laboránsokat!)


Ami a nagyobb gond, ha az LDL koleszterin magas (1,8 felett) mert az a felelős az érszűkületért.


Azt ugye tudod, ogy egy vizsgálat nem vizsgálat!

2011. jún. 17. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
48%

Tojást NE!!! Az első orbitális baromságot írt. Akinek magas a koleszterinje, az mindenképp kerülje el a tojást, az összes étel közül magasan abban van a legtöbb koleszterin.

A koleszterint a növényi rostok tudják a legjobban "megkötni", így csökkenteni a felszívódásukat.


De az igazat megvallva, ilyen magas koleszterin mellett erősen ajánlott a gyógyszeres kezelés. Ha nem nagyon akarsz statinokat vagy fibrátokat szedni, akkor esetleg próbálkozhatsz epesavkötő gyantákkal is (mivel a koleszterin az epébe választódik ki, de a bélben az epe és benne a koleszterin 90%-a visszaszívódik, ezért ha gátolják az epe visszaszívódását, akkor csökkenthető a koleszterin szint).

2011. jún. 17. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

@Titanium9:


Gratulálok! Meg akarod ölni? :)

Hús és tojás a magas koleszterinre?

:(


Káérdezőnek:


Ilyen táblázatokkal tele van a net, csak beírod amit keresel, vagy kiválasztod és ott a koleszterin szintje:


[link]


A statin (Koleszterin csökkentő szer) nem csak a májadat teszi tönkre, hanem ha felhalmozódik, akkor az izmaidat is.

2011. jún. 17. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Egy vérkép alapján ne ess kétségbe. Hármat szoktak csinálni,hogy pontos eredményt kapjanak. De nem fél év múlva, hanem 3 egymást követő napon.Menj vissza a dokihoz.Ő a diétát is megmondja (ha szükséges)
2011. jún. 17. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

16:57 a pajzsmirigyemmel szerintem nincs baj


17:22 nem ettem előtte nehéz, zsíros, magyaros kaját

szerintem akárhányszor nézetném a napokban ennyit mutatna


17:34 gyorsvérkép tesztem már volt valami kis standnál még évekkel ezelőtt, már akkor is mondták hogy ez olyan magas hogy nem lehet elsiklani fölötte de akkor még nem foglalkoztam vele

2011. jún. 17. 18:33
 8/9 anonim ***** válasza:
Nekem családi terheltség (értsd: örököltem anyámtól) miatt magas a koleszterinem, és nem segít rajta diéta, csak a bogyók.
2011. jún. 17. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én is úgy "hallottam", hogy a koleszterint a tojás és az u.n. vöröshúsok emelik (sertés, marha), illetve azt javasolják, hogy a baromfit lehetőleg bőre nélkül együk meg. Ez mellett a halat tartják még egészségesnek.
2011. jún. 19. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!