Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hogyan hozzam magam formába?...

Hogyan hozzam magam formába? Hogy lehetnék fitt, friss és egészséges? (Többi lent)

Figyelt kérdés

12 éves lány vagyok. A csípőmön és a hasamon is van egy kis felesleg, ami eddig nagyon zavart, de már kezdtem elfogadni.Most mégis szeretném formába hozni magam! Egy kis erősítés meg ilyesmik.. Meguntam, hogy tesiórán is béna vagyok! Csak ezen szeretnék változtatni!

Milyen testmozgást végezhetnék el már erre az őszi roszabb időre is gondolva?

Étkezési rendszerezés, vagy valami más még kell?

A válaszokat előlre is nagyon-nagyon köszönöm! :)


2011. okt. 22. 23:20
 1/9 Zakathol ***** válasza:

Jól látod, elsősorban az étkezést kell helyreállítani. Sajnos manapság azonban ez nem olcsó mulatság.


Először is törekedni kell az egyszerű cukrok kerülésére (üdítők és mindenféle édesség), az egyszerű szénhidrátok(fehér lisztből készült ételek) mérséklésére.


Fehérjedúsan kell táplálkozni, kevés telített zsírt kell fogyasztani.

A fehérjék segítik erősíteni az immunrendszert, elegendő és megfelelő mozgás mellett pedig az izomépítés fő építőkövei.


Az immunrendszer támogatható még normális multivitaminokkal (nem az ilyen béres, meg actival izékre gondolok, hanem normális dózisú multivitaminokra mint pl a Scitec Daily One), Cinkkel(ugyancsak nagyon jó immunerősítő), C-vitaminnal(a dobozok hátulján lévő 60mg-os RDA egyenesen nevetséges... 1-2000mg naponta simán elfér egy átlag embernél is) és Ca-Mg kiegészítéssel.


A testmozgást pedig szabadon választhatod, ha nincs különösebb célod vele. A lényeg, hogy csinálj valamit :)

2011. okt. 22. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ nagyon hasznos! :))

És, ha hasra és csípőre szeretnék egy kicsit fogyni, akkor milyen mozgást ajánlotok?

2011. okt. 22. 23:37
 3/9 Zakathol ***** válasza:

Helyi zsírégetés sajnos nincsen.

A test a zsírokat nem onnan égeti, ahol az izommunkát végezzük, hanem az egész testről úgy általában (a konkrét mennyiségek azonban genetikától függően nyilván mindenkinél mások).

Fogyáshoz egyetlen út létezik: Negatív energiamérleg, azaz kevesebb energiát kell megenni, mint amit a test felhasznál.

Rendes "kondis diétánál" ezt úgy határozzák meg, hogy a napi fehérjebevitelt 2-3g fehérje/testsúlykilogramm, a szénhidrátbevitelt pedig 2-3 g/testsúlykilogramban állapítják meg. A fehérjebevitelt állandóan magasan kell tartani a fogyás közbeni izomveszteség minimalizálása érdekében, a szénhidrátmennyiséget viszont mindig hozzáigazítjuk a fogyás tempójához. Ez heti 0,5-1kg között lehet. Több fogyás hetente garantáltan izomveszteséget jelent!

Vízfogyasztás pedig soook-soksoksoksok :D 3l a minimum, de van aki 4-5-öt is megiszik egy nap.


Ezen diétás étrend mellé súlyzós edzést(ugyancsak az izomveszteség minimalizálásának érdekében) és aerob/kardio edzést szoktak használni. Ez heti 4-5 napon minimum 40-50 perc séta/futás/biciklizést jelent

2011. okt. 22. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! :))
2011. okt. 23. 00:03
 5/9 Zakathol ***** válasza:

Elfelejtettem az alapokat belinkelni: [link]

Itt minden elég részletesen össze van foglalva ahhoz, hogy át tudd tekinteni ezt az egész témakört.

2011. okt. 23. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 norbi0120 válasza:
fom tudja
2011. okt. 23. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Zakathol!:Nagyon köszönöm a hasznos válaszokat! :))


norbi0120!:Nem vagyok kíváncsi ilyen véleményre..-.-"

2011. okt. 23. 20:31
 8/9 anonim ***** válasza:

Szia! Én azt javaslom neked, hogy ne egyél semmi szénhidrátot,vörös húst,cukrot, CSAK ásvány vizet,zöld teát fogyassz!


A történet kicsit nyálas lesz, de annál nagyobb tapasztalat!!!


Amikor először szerelmes lettem, nagyon idegesített a több kg fölösleg. Ezért, hogy formába hozzam magam szó szerint mindent megtettem! Naponta 1-2km futás, naponta végezz Te is 200 felülést, reggel 100 - este 100 -> ez a felső hast mozgatja meg igazán. A csípőre én láb emelés: napi 200. Ez a javaslatom.

2012. febr. 24. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
U.i.: 1hónap alatt leadtam 11kg -t.
2012. febr. 24. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!