Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Más országokban hány naponta...

Más országokban hány naponta fürdenek (alul olvasd a magyarázatot)?

Figyelt kérdés

Több nyugati országban is azt tapasztaltam, hogy 2-3 naponta fürdenek, van, ahol csak hetente. Anélkül, hogy minősíteném ezt a dolgot, kíváncsi vagyok, hogy nektek mik a tapasztalataitok. A kérdés elsősorban olyanokhoz szól, akik külföldön élnek/éltek, vagy több ideig voltak kint. Kérek nevezd meg az országot, és mondd el a tapasztalataidat! Köszi.

(Bónusz kérdés: szerinted a fürdés gyakorisága abban az országban jár valamilyen egészségügyi következménnyel?)


2009. jún. 1. 13:25
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, te mire gondolsz, ahol én éltem, ott az emberek (akikkel én kapcsolatba kerültem egyetemen, munkahelyen) naponta kétszer zuhanyoztak.

Ahol éltem:

Németország, Hollandia, Franciaország, Anglia, Olaszország, USA

2009. jún. 1. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
ez tök furcsa, az olaszokon kívül nekem mindegyik néppel az volt a tapasztalatom, hogy maximum két naponta fürödtek. az amerikaiak volt, hogy 3. az angolok is. a franciák közül volt, aki hetente.... lehet hogy ez évszaktól függ? te mikor voltál?
2009. jún. 1. 13:35
 3/24 anonim ***** válasza:
100%

Én 1-2 évet éltem mindegyik országban, Németországban 4-et.

Szerintem ugyanazok a szokások mint itthon. Itthon is, külföldön is el tudom képzelni, hogy vannak emberek akik nem zuhanyoznak mindenn nap, bár én hála istennek nem találkozom sűrűn ilyenekkel.

2009. jún. 1. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%

Nálam egy angol lány volt egyszer két teljes hétig egyetemi csere keretében. A második hét szerdáján kezdtem nagyon kíváncsi lenni, mert a fürdőszobámban még nem járt. A válasz az volt, hogy hétvégén, a kétnapos bécsi kiránduláson megfürdött a szállodában. Azt hittem, beesek az asztal alá.


Berlinben is voltunk többször egy német családnál, ők is itt nálunk. Frászt kaptak a "pazarlós" zuhanyzási szokásainktól (pláne mikor odakint az ő számlájukra ment), bevallásuk szerint ők csak háromnaponta zuhanyoznak, a többi napon csak benedvesített mosdókesztyűvel törölgetik magukat.


Lehet persze, hogy csak én fogtam ki ilyen ismerősöket, de gyanítom, hogy az átlagember külföldön jóval spórolósabban bánik a vízzel, mint mi, csak a jómódúbbak pancsolnak nyakra-főre. Én mindenesetre nem vagyok hajlandó lemondani a napi két zuhanyzásról.

2009. jún. 1. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%
Én is hallottam egyszer a rádióban, hogy a németek van, hogy hetente csak kétszer zuhanyoznak átlagban! Ez elég érdekes volt számomra is.
2009. jún. 1. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
75%

én első


Szerintem válasszuk ketté a dolgot. El tudom képzelni, hogy a falun élő, nyugdíjas korosztály nem viszi túlzásba a mosakodást (nálunk sem). De a városi, egyetemista, diplomás dolgozó emberek (ez az a réteg akik között én éltem, amit meg tudok ítélni) biztos, hogy zuhanyoznak naponta 1-2-szer.

2009. jún. 1. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:

na, akkor mégis van olyan tapasztalat, mint az enyém! többiek, esetleg? (persze nem rossz dolog takarékoskodni a vízzel, de lehet, hogy sokaknál ez csak egy kifogás?)


furcsa dolog ez, mi akik hozzászoktunk a napi 1-2 zuhanyzáshoz, rosszul érezzük magunkat, ha nem tudunk megfürdeni, zuhanyozni.

mellesleg azért is érzem kifogásnak, mert lehet nagyon kevés vízzel zuhanyozni. 2 perc alatt. szerintem reggel a magyarok is így szoktak. :D

2009. jún. 1. 13:49
 8/24 anonim ***** válasza:
100%
en Nemetorszagban eltem. Nem kortol, meg falutol, meg mit tudom en mitöl függ, hogy milyen gyakran fürdenek, hanem attol, hogy hogyan szocializaltak öket. Volt olyan, ahol a gyereket csak minden mas-harmadnap fürdettek, amugy tenyleg csak a benedvesitett kis frottir kesztyüvel törölgettek le, volt olyan, ahol minden nap fürödtek... Es ez NEM FALU, hanem tartomanyi fövaros.....
2009. jún. 1. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:
na jó, de a szocializáció is függ bizonyos dolgoktól, ez lehet földrajzi elhelyezkedés, vagy életkor, stb...
2009. jún. 1. 13:57
 10/24 anonim ***** válasza:
86%

Németben ismerősöknél voltam sokat, ott mindenki fürdött minden nap, ugyanígy Svájcban is.

Finnország, Svédország, ott még a szauna is szinte minden napos dolog volt.

Franciaország, ott születtem, minden napos fürdés szintén alap volt, bár aki nem csinált semmit egész nap az úgy gondolta fölösleges, de 2 naponta fürdött ő is.

Őszintén megmondva én itt Magyarországon tapasztaltam csak hogy van olyan aki csak hetente 1 vagy 2szer fürdik. De ez megint az a rétegnél jött elő akik egész nap semmit nem csinálnak.

2009. jún. 1. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!