Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Más országokban hány naponta...

Más országokban hány naponta fürdenek (alul olvasd a magyarázatot)?

Figyelt kérdés

Több nyugati országban is azt tapasztaltam, hogy 2-3 naponta fürdenek, van, ahol csak hetente. Anélkül, hogy minősíteném ezt a dolgot, kíváncsi vagyok, hogy nektek mik a tapasztalataitok. A kérdés elsősorban olyanokhoz szól, akik külföldön élnek/éltek, vagy több ideig voltak kint. Kérek nevezd meg az országot, és mondd el a tapasztalataidat! Köszi.

(Bónusz kérdés: szerinted a fürdés gyakorisága abban az országban jár valamilyen egészségügyi következménnyel?)


2009. jún. 1. 13:25
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
100%

en vagyok, aki Nemetorszagban lakott... termszetesen, igazad van. A szocializacio alapvetöen a környezettöl függ... De, hogy hol, melyik alakito tenyezö miatt valtak ilyenne a csaladok, nem tudnam neked megmondani. Ahol csak megtörölgetik sokszor a gyerekeket, ott ügyvedek a szülök, a gyerekek jonevü magansuliba jarnak, ertelmesek, van penzük, nekik megis ez a termeszetes...

Az meg a masik, hogy pl volt egy olyan csalad, magyarok, de kint eltek ök is, ahol apuka naponta zuhanyozott, anyuka hebe-hoba, es volt olyan, hogy a gyerekeket EGY HET utan en fürdettem meg, mert a kislany mar sirt, hogy faj a punija... :S itt is jomodu, diplomazott emberekröl beszelünk, raadasul a tagabb csalad is az....

2009. jún. 1. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk voltak német cserediákok, és azok csak 2-3 naponta fürödtek...:o És ugyanez volt náluk otthon is!
2009. jún. 1. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
82%

USA-ban élek. Férjem amerikai, és a hozzá tartozó rokonség, barátok, mind amerikaiak. Itt nem kell spórolni a vizzel, mert benne van a rezsiben. Mindenki fürdik naponta reggel este. A kutya egy héten kétszer csak.

Viszont MO-n volt egy kollégám, aki nem fürdött csak hétvégén és hajat egy évben max. kétszer mosott. Szerinte ennyi is elég. Apukám és öcsém, akik szintén Magyarországon élenek, is csak két-háromszor zuhanyoznak hetente. Öcsém fogat nem mos és néha a szennyesből öltözködik. Szerintetek?

Külföldön éltem már kivül több országban, de nem tapasztaltam sehol, hogy nem fürödtek, zuhanyoztak legalább egyszer naponta.

2009. jún. 1. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 A kérdező kommentje:
a kutyát egy héten kétszer fürdetni... elég rosszat tesznek neki. vagy sárban hempereg?
2009. jún. 1. 14:26
 15/24 A kérdező kommentje:
amerika melyik részén laktok egyébként?
2009. jún. 1. 14:27
 16/24 anonim ***** válasza:
100%
Én Angliában élek,és nagyon sokszor elájulok,hogy milyen "büdös" emberek vannak.Ahol dolgozom pl: a török férfiak receptet adhatnának a görénynek a szagokból,mert van amikor szó szerint rosszul leszek.(pedig nem vagyok finnyás ember)Egy angol barátunk pár napig lakott nálunk amíg nem talált magának új lakást,és meglepődve kérdezte tőlünk,hogy miért fürdünk minden nap.Azon még jobban kiakadt,hogy a párom este és korán reggel is zuhanyzik.Mert szerinte ez felesleges,és ő csak 2-3 naponta fürdik...(hozzá kell tennem,hogy ő nem volt "szagos" ettől függetlenül.De én úgy tapasztalom,hogy NEM MINDENKI de itt is vannak olyan emberek akik elég ritkán fürdenek...
2009. jún. 1. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem vanna Magyarországon is és külföldön is olyanok, akik nem tisztálkodnak rendszeresen. Szokás, gyerekkori neveltetés vagy esetleg iskolázottság, anyagi helyzet és sok minden befolyásolhatja.

Én az indiaiak szagát nem birom és ha olyan részre megyek, ahol sok az indiai, ott megpróbálok a számon keresztül levegőt venni, hogy ne érezzem a szagokat.

De pl. a zsidók (tehát a zsidó zsidók, a pajeszosak) sem fürdenek rendszeresen. Ők valamilyen illatositott olajjal kenik be magukat. Utaztam egyszer egy ilyen ember mellett a repülőn. Megkönnyebbülés volt kiszállni a 9 órás út után. Pedik ők okosak, műveltek.

2009. jún. 1. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
100%
Volt nálunk egy svéd lány, aki szintén nem minden nap fürdött.. kb. 3 naponta... De viszont hajat mosni csak reggel szokott, hajszárítót meg nem volt hajlandó használni 0-5-10 fokban :S De amúgy jófej volt xD
2009. jún. 2. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
54%
A cserediákok azért nem fürödnek minden nap, mert nem akarnak zavarni, félnek minden nap 1x-2x bemenni zuhanyozni a fürdőszobádba. Ha meg te vagy kint vendégségbe, akkor miattad nem zuhanyoznak rendszeresen, hiszen azt hiszik, hogy előled foglalják a helyet.
2009. jún. 11. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 A kérdező kommentje:

"Ha meg te vagy kint vendégségbe, akkor miattad nem zuhanyoznak rendszeresen, hiszen azt hiszik, hogy előled foglalják a helyet."

ezeket honnan veszed?

2009. jún. 12. 00:42
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!