Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mi az oka, hogy néha fáj a...

Mi az oka, hogy néha fáj a szívem, tudom, ez nem lehet, de úgy érzem, hogy fáj, reggelente zsibbadnak a kezeim. Néha furán félrever a szívem, este hallom a szívdobogásom, sokszor nem tudok emiatt elaludni. Mitől lehet ez?

Figyelt kérdés
A pulzusom elég magas, nyugalmi helyzetben 80 körüli. A vérnyomásom jó, néha kicsit alacsony. A közérzetem is elég rossz, szédelgek, fáj a fejem.
2009. jún. 2. 16:50
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon hasonló tüneteid vannak, mint nekem!!!

Nekem ugyan nem fáj a szívem, de nagyon szapora a pulzusom, szinte mindig, a vérnyomásom inkább alacsony. Sokszor fáradt vagyok. Sokszor lüktet a fejem, este én is sokszor hallom, ahogy kalapál a szívem. Néha egy-egy nagyot is dobbanik, néha meg úgy érzem, össze-vissza... Ja, és évek óta rengetegszer van migrénes fejfájásom. Voltam már EKG-n (két gyereket szültem), azt mondta az orvos, mozogjak, sportoljak sokat, az erősíti a szívet, hosszú távon nem jó, nem egészséges a túl szapora pulzus.

Érzékeny a vegetatív idegrendszerem.

2009. jún. 2. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem ártana felkeresned egy kardiológust.. egy EKG-ból, és egy ultrahangból is sokat meg tudnak mondani. Sok szívprobléma okozhat ilyen tüneteket! Pl. a szívizom-elfajulás, amit korábbi szívizomgyulladás okozhat. Sajnos ez bármilyen életkorban előfordulhat egy fertőzéstől is.


A magas pulzus is lehet a szívizom-elfajulás tünete, de az is lehet, hogy egyszerűen keveset mozogsz.


Az igaz hogy a szívben nincsenek idegek, de a fájdalom ettől még kisugározhat a mellkasba, hátba és a karokba.

2009. jún. 3. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Voltam már EKG-n, azt mondta az orvos, semmi bajom és el is küldött. Nem értek hozzá, de kb. 30 mp-et voltak rajtam a tappancsok, ez idő alatt meg tud egyáltalán állapítani valamit? Most államvizsga előtt állok, mellette tanítok és az utóbbi 1 évben felszedtem 15kg-ot. Lehet, hogy az idegesség és a kevés mozgás váltja ezeket ki nálam?
2009. jún. 3. 09:32
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

A 2. vagyok megint.

30 mp bővel elég az EKG-n. A szívizom-elfajulás akkor kilőve, mert azt már kimutatná szerintem. Viszont a magas pulzus tipikus kiváltó oka a mozgáshiány.. (idős korban az érszűkületek is) erre általában legalább fél év !rendszeres! mozgást javasolnak hogy visszaváljon. És ez erősen ajánlott, mert a tartós 80 feletti pulzus alattomosan károsíthatja a szívizmot. De a stressz sokszor kivált olyan tüneteket amik szervi problémáknak tűnnek, de valójában csak idegi eredetűek.

2009. jún. 3. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
meg kellene találnod az okot ami miatt szorongsz,idegeskedsz...és meg kellene szüntetni.
2010. ápr. 27. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
folyadékot iszol eleget? 21:33
2010. ápr. 27. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Nagy valószinűséggel ez egy szimpla szivritmuszavar.

Emiatt nem kell aggódni, ijesztő de nem okoz problémát.

Ennek ellenére azért kivizsgáltatnám.

(nem tudok hosszú i betüt irni)

2015. jan. 13. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!