Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Ha leadom a túlsúlyomat,...

Ha leadom a túlsúlyomat, elmúlik a kóros izzadásom?

Figyelt kérdés
Most ott tartok, hogyha elmegyek a boltba, ami 300 m-re van tőlünk, mire hazaérek ki lehet facsarni a hajamból a vizet, annyira izzadok, és mindegy, hogy hány fok van. Kb. 10 kg túlsúly van rajtam. Voltam különböző vizsgálatokon más elváltozást nem találtak. Szerintetek, ha ezt leadom, akkor jobb lesz? Elég szkeptikus vagyok, mert anyámon kb. 40 kg túlsúly van, mégsem izzad semennyit. Én meg úgy nézek ki állandóan, mint aki épp a tus alól jött. 34/N

2012. márc. 29. 11:00
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Általában aki túlsúlyos, az sokkal jobban izzad, 10 kg nem olyan vészesen sok, de szerintem ha lefogysz, mindenképpen kevésfé fogsz izzadni. És a súlyfelesleg amúgy sem tesz jót, szóval szerintem csak nyerhetsz vele, ha leadsz pár kilót. Van egy ismerősöm, aki kifejezetten sovány, mégis izzad, mint egy ló, szóval ez alkat kérdése is.

2012. márc. 29. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Endokrinológus is megvizsgált? Mert hormonális zavar okozhat kóros izzadást és túlsúlyt. Ha sikerül leadni a fölös kilókat valószínű javít valamennyit a helyzeten. Viszont nem lehet, hogy szorongsz valamitől?
2012. márc. 29. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Igen, ott is voltam. Hormon vizsgálaton amúgy is voltam, mielőtt fogamzásgátlót írattam fel, nem találtak semmit. A túlsúly meg kb. 14 éves korom óta rajtam van. Úgyhogy elég régóta. Csak mivel nem találtak semmit, ezért gondoltam arra, hogy talán attól van.
2012. márc. 29. 11:37
 4/5 A kérdező kommentje:
Ha én szorongok, akkor nem izzadok, inkább fázok. Az izzadás akkor van, ha bármilyen mozgást végzek. De ahhoz, hogy izzadjak elég annyi, hogy reggel felöltözöm, vagy sétálok pár 100 métert.
2012. márc. 29. 11:39
 5/5 anonim ***** válasza:
Gondolom, a kis túlsúly miatt is, hogy gyenge az állóképességed. Ezért ha leadsz a fleslegből az izzadás is aláhagy.
2012. márc. 29. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!