Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Őrülten elhúzódó megfázások,...

Őrülten elhúzódó megfázások, mitől lehet?

Figyelt kérdés

Ha én megfázok, vagy spontán megállítható az elején, vagy akár közben. De ha spontán nem "szakad meg" a betegség, akkor viszont nagyon elhúzódik. És ez a spontán gyógyulás is egyre nehezebben következik be.

Legutóbb is naponta egy litert gyógyteát ittam sok-sok mézzel, C-vitamint vettem be, multivitamint is, orrot öblítettem egész nap, inhaláltam, hagymát ettem, otthon voltam, pihentem, hittem a gyógymódokban, sőt, mindig azt hittem, na most meggyógyulok holnapra... Vettem be néha gyógyszert, amíg fájt a torkom, borogattam, stb. Na, így, mindezekkel együtt legyűrtem egy hét alatt, utána még kb. fél hétig éreztem az utóhatásait.

De ha nem kúrálom magamat ennyire, akkor hetekig tart, vagy átalakul hurutos köhögéssé, ami hónapokig tart.


Orvosok szerint refluxom van (az fül-orr-gégészeti tüneteket okoz), és az orvosok szerint valószínűleg emiatt, szerintem a szennyezett levegő vagy allergia vagy elváltozás miatt állandóan duzzadt az orrnyálkahártyám.


Ez lehet ok?


Annyira bosszant, hogy mások sokkal kevesebb kúrával vagy kúra nélkül meggyógyulnak 3-4 nap alatt, én meg szenvedek és szenvedek vele...


2012. márc. 30. 21:41
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
Allergia is okozhat ilyen tüneteket (a náthára gondoltam főleg). Ha a torkod is sokáig be van gyulladva, akkor lehet jobb lenne, ha kiszednék a manduláidat.
2012. márc. 30. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:

A legyengült immunrendszered az oka. A reflux pedig egész más tészta, az egy gastroenterológiai betegség, a gégészek szeretik arra fogni a torokfáját, de tévednek. (A refluxot ui. a nyelőcsőbe visszaáramló gyomorsav jellemzi, ami csípi, marja a torkot, de ennek a megfázáshoz semmi köze.)

Szedj sok vitamint, és antioxidánsokat, illetve minden olyant, ami általános immunerősítő. (pl. pecsétviaszgomba)

2012. márc. 30. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 A kérdező kommentje:

Allergiám szerintem lehet. Az orvosok elvetették egy negatív teszt után az ötletet, hozzáteszem: a teszt során fel se rakták a háziporatka ürülékét... Szóval innentől ennyit erről.

Így nem is foglalkozom vele, orrot öblítek naponta, az úgyis segít ezen is.


Igen, a fül-orr-gégészek ráfogják erre-arra a dolgot és elküldenek. Kettőnél is voltam... Csak azt közlik korrekten, amit egyébként te is érzel: sok váladék, duzzadt orrnyálkahártya.

2012. márc. 30. 21:58
 4/28 anonim ***** válasza:
Akkor ne öblögesd annyit, mert az sem igazán jó a nyálkahártyának. Lehet kiszáradt, varas, azért érezheted mindig eldugulva az orrod.
2012. márc. 30. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
Írtad, hogy refluxod van! Nekem is az van illetve volt, mióta szedem a savlekötőt rendszeresen, már nincs. A lényeg, hogy valóban okozhat ilyesfajta problémákat..., de lehet az allergia. Sajnos ezt így laikusként nehéz megmondani!
2012. márc. 30. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A kérdező kommentje:

Semmit se segít ezeken a tüneteken a savcsökkentő gyógyszer.

Ha öblögetem, akkor valamelyest jobb, ha nem, akkor katasztrófa...



De kérlek maradjunk az elhúzódó megfázásoknál inkább.

2012. márc. 30. 22:21
 7/28 anonim ***** válasza:
Az elhúzódó megfázások ( ha minden más problémát leválasztunk ), gyenge immunrendszer miatt lehetnek! Ezt komolyabb belgyógyászati vizsgálatokkal ( fehérvérsejtszám mérés, immunoglobulin stb. ), meg lehet állapítani!
2012. márc. 30. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 A kérdező kommentje:

De azért akkor lenne szájpenészem, ismeretlen eredetű(nek látszódó) hasmenések, visszatérő ajakherpesz, és nemcsak elhúzódna a megfázás, hanem SÚLYOS szövődményei lennének. Szerintem minimum ennyi immungyengeség esetén.

Megkérdezhetem, hogy mennyire van közöd az egészségügyhöz? Csak kíváncsi vagyok, mivel pont az immungyengeséget írtad.

2012. márc. 30. 22:25
 9/28 anonim ***** válasza:
Maradjunk annyiban, hogy kórházban "dolgozom"! A belgyógyászati vizsgálatot, meg azért írtam, mert ha elmennél kivizsgálásra, ott megnézik a véredből, hogy nincs-e gyulladásos folyamat a szervezetedben, emelkedett fehérvérsejtszám is erre utalhat stb. Én a helyedben, mindenképpen egy nagy labort vetetnék, biztos ami biztos!
2012. márc. 30. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

5.7 a fehérvérsejtszámom, normális az arányuk. Két labor közül egyiknél 10, másiknál 4 mm/h óra volt a süllyedésem.

2012. márc. 30. 22:41
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!